Pomoc Kopia danych na drugi QNAP

koton

Nowy użytkownik
Noobie
17 Czerwiec 2018
2
0
1
37
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Model serwera:TVS-471-i3 + TS-253A-4G
Witam,
Chciałbym jeszcze na swoim QNAPie zwiększyć bezpieczeństwo danych i zgrywać raz w tygodniu kopię z QNAP1 (TVS-471) z DataVol2 na QNAP2 (TS-253A).
QNAPy są wpięte w jednej sieci. Zainstalowałem Hybrid Backup Sync. Wybrałem opcję kopii na zewnętrzne urządzenie. Tylko teraz pytanie, bo tutaj nie mam doświadczenia.
- Jaka jest różnica między RTRR a RSYNC - co lepiej wybrać.
- Czy przy połączeniu w obręcie jednej sieci warto wybrać SSL.
- W ustawieniach jakie warto wybrać opcje - (np. usuwanie nadmiarowych folderów, itd...).

Z góry dziękuję za pomoc ;).
 
nowy temat nie łaska otworzyć ?
Odświeżę stary temat bo właśnie chcę coś takiego zrobić, z tą różnicą, że oba NASy nie są w tej samej sieci, a jakieś 150km od siebie:)
Chcę wykorzystać HBS, i tam jedyna opcja dla kopii danych na zdalny serwer to RTRR. W opcjach konfiguracji tego serwera zaznaczam "Używaj połączenia SSL". Czy to wystarczy aby połączenie było "bezpieczne"?
No i również (jako amator) ponawiam pytanie jaka jest różnica między RTRR a RSYNC. W HBS dla opcji kopii zapasowej można wybrać tylko RTRR. Dla synchronizacji dwukierunkowej również tylko RTRR (no i oczywiście chmura, ale teraz to pomijam). Natomiast dla synchronizacji jednokierunkowej można wybrać RTRR albo RSYNC - co więc tutaj będzie lepsze i bezpieczniejsze?
 
FYI: Nadmiarowy jest najlepszy dla uniknieciu klopotow w przypadku ransomware lub uszkodzeniu struktury danych.
Jesli robimy backup to starajmy sie korzystac z byle jakiego wersjonowania ale jednak wersjonowania. Pewnie ze to trzeba pozniej skleic ale zawsze mamy swiadomosc tego, ze te dane w ktoryms momencie byly i sa prawidlowe.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. usuwanie folderów