Nowy NAS

elpik

Entry Technician
Q Associate
26 Listopad 2014
74
10
8
46
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam.
Aktualnie posiadam TS-451 i szukam nowego NASa który byłby w stanie w domowej sieci odtwarzać filmy 4k na PLEXa.

Dziękuję za pomoc.
 
nawet Mi Box od Xiaomi sobie z tym poradzi.
 
Polecam nie zmieniać NAS tylko zainwestować w Nvidia Shield. Wyjdzie taniej i pewnie lepiej.
Jak to zrobić? Nvidia Shield ma tylko 16GB dysku... więc nie wiem jak to zrobić, możesz opisać.
 
a moze wystarczy kupic Google Chromecast 4K - ma silniejszy procesor, wykorzystuje sie komorke z Androidem/iOS.. po zainstalowaniu apki np. VLC moze streamowac z NAS na Chromecasta..komorka nie bierze w streamowaniu udzialu.

Poza tym masa appek na Androida ...Netflix, cda, pewnie plex tez, Amazon, Youtube, i inne wazne aby mialy wsparcie dla Chromecasta.
 
Chromecast, w każdej postaci, jest tylko "odbiornikiem" sygnału, który musi być odpowiednio dla niego przygotowany (albo film jest skompresowany z użyciem odpowiednich kodeków, albo np. NAS robi to w locie). Jeżeli NAS ma słaby procek, to nie da rady na bieżąco kodować filmu.
Nvidia Shield, MiBox itp mają odpowiednio mocne procesory i oprogramowanie, które pozwala odczytać wiele formatów video i zdekodować je na bieżąco. W tym przypadku NAS jest tylko magazynem danych.
 
Chromecast, w każdej postaci, jest tylko "odbiornikiem" sygnału, który musi być odpowiednio dla niego przygotowany (albo film jest skompresowany z użyciem odpowiednich kodeków, albo np. NAS robi to w locie). Jeżeli NAS ma słaby procek, to nie da rady na bieżąco kodować filmu.
Nvidia Shield, MiBox itp mają odpowiednio mocne procesory i oprogramowanie, które pozwala odczytać wiele formatów video i zdekodować je na bieżąco. W tym przypadku NAS jest tylko magazynem danych.

nie jest odbiornikiem w znaczeniu, ze nic nie dekoduje, ..wlasnie dekoduje. Chromecast 4k ma mocny procek, ktory radzi sobie z dekodowaniem filmow 4K. Ja sie zastanawialem na Mi Boxe a Chromecastem i wybralem wlasnie Chromecasta. Tak jak napisales, NAS ma byc przede wszystkim magazynem danych (m.in. filmow)
 
Chromecast dekoduje, ale tylko wybrane formaty audio i video. Spróbuj uruchomić film zakodowany Xvid-em lub puścić dźwięk powiedzmy Dolby Atmos, a wtedy procesor NAS-a musi zacząć transkodowanie. W przystawkach z własnym systemem wszystko dzieje się w ich procesorze. Wiadomo, że nie każde urządzenia da obie radę ze wszystkim, ale generalnie są bardziej wszechstronne.
Osobiście osiadam Chromecasta drugiej generacji i mimo, że puszczałem filmy które teoretycznie powinny byćbezpośrednio dekodowane w Chromecaście, często Plex transcodował obra, nie wiem do końca dlaczego :) Dlatego zainwestowałem Raspberry Pi 4 i wszystko obsługuję z pilota TV. Nie ma jeszcze wsparcia dla wszystkich codecków, ale póki co wystarcza mi w zupełności.
Żebym został dobrze zrozumiany, jestem wielkim fanem Chromecasta i pomysłów Googla, ale to urządzenie sprawdza się w streamingu online, niestety nie bardzo w domowym użytku.