Pomoc JDownoader2 - szybkości pobierania na Qnapie

killjoy

Systems Admin...
Q's Expert
9 Lipiec 2015
389
68
28
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0760 Build 20181114

Model serwera: QNAP TS-453mini

Witam!
Zauważyłem, że na zainstalowanym na qnapie JDowbloaderze2 coś nie idzie osiągnięcie pełnej szybkości przy pobieraniu z uploaded.to.
Robiłem testy, instalowałem speedtest-cli na kompie, na qnapie - wszędzie mam pełną szybkość 250Mb/s, a JD2 pobiera mi tylko połowę.
Zainstalowany na kompie pobiera z pełną szybkością, więc to nie jest wina samego JD2.
To się zaczęło mniej więcej od czasu nowej bety QTS 4.3.5, na 4.3.4 było OK.
Ktoś jeszcze zauważył takie zachowanie ?
BTW - zmieniałem konta, zainstalowałem nawet jd2 w ubuntu 18.04 z pakietu myHD, który świetnie działa pod HDStation, nic to nie daje - cały czas appka zainstalowana na Qnapie ściąga o połowę wolniej niż na kompie.
W logach jd2 nie widzę nic szczególnego ( jeszcze w domu porównam z logami wersji komputerowej ).
Chyba że uploaded.to specjalnie zmniejsza download przy połaczeniach z NAS-ów (?) -eee, nie wierzę w to
 
No czekać trzeba co powiedzą ale jak widać zamilkli na 2 dni już. Pawliko w Twoim przypadku akurat normalnie jest do pobrania wersja build 1086. W moim przypadku do TS-451 niema nic nowszego niż oficjalny 4.3.6.1070 (wersja stabilna) a ja pare dni temu miałem 4.4.1 1081. Zauważyłem że ta wersja jest dostępna na TS-451A ale ja mam starszą wersję bez literki "A" do której niema firmware do pobrania na stronie producenta.
Pawliko czy po wgraniu najnowszej wersji czyli 1086 coś się poprawiło z pobieraniem?
 
Popełniłem ostatnio błąd i wgrałem najnowszą wersję qts która miała być stabilna. Może i jest stabilna ale jak zwykle prędkość spada o połowę pobierania. Teraz się pojawił większy dla mnie problem bo po wróceniu do starszej wersji na której mi wszystko dobrze działało (pobieranie szło z max prędkością) teraz jest ten sam problem co w najnowszej wersji czyli połowa transferu. Nawet zrobiłem format dysku na którym był system ale nic nie dało. No i teraz już jest lipa. Czy można gdzieś znaleźć jeszcze starsze wersje qts niż te na stronie qnapa? Siedziałem dziś chyba z godzinę na google ale nie znalazłem starszych wersji. Może wy coś wiecie? Najstarsza na stronie to 4.3.6.0895 build 20190328
 
O super. Rozumiem że wersja ts-x51 z tych linków będzie pasować do mojego ts-451? Pytanie czy to jest polska wersja albo multilanguage? I czy mogę zrobić taki przeskok jak mam obecnie 4.3.6 0.959 do np 4.3.3?
 
Zauważyłem coś dziwnego. Kombinowałem z różnymi wersjami qts i już mi to nic nie dawało. Teraz mam na każdej wersji licząc od 4.3.6 w dół w jdownloader prędkość w okolicach 36MB/s. Procesor w tym momencie jest w obciążeniu 100%. Kombinowałem z różnymi linkami z uploaded.to i oxycload. Na komputerze leci mi max szybkość czyli 72MB/s a qnap to 36MB/s i 100% cpu. Wrzuciłem do pobierania do jdownloadera na qnapie pliczek z ftp i leciał mi z max prędkością 72MB/s. Wygląda więc na to że to problem teraz jest po stronie jdownloadera. Może jakieś aktualizacje go wykończyły. Napisałem na forum jdownladera parę dni temu ale brak reakcji.

Czy jest jakiś inny dobry klient do pobierania z płatnych hostingów na qnap żeby potestować jak to działa na innym sofcie?

Czy kolega Pawliko może potestować u siebie pobieranie tych plików
ftp.task.gda.pl/test/10giga
ftp://ftp.atman.pl/test5gb
 
Zauważyłem coś dziwnego. Kombinowałem z różnymi wersjami qts i już mi to nic nie dawało. Teraz mam na każdej wersji licząc od 4.3.6 w dół w jdownloader prędkość w okolicach 36MB/s. Procesor w tym momencie jest w obciążeniu 100%. Kombinowałem z różnymi linkami z uploaded.to i oxycload. Na komputerze leci mi max szybkość czyli 72MB/s a qnap to 36MB/s i 100% cpu. Wrzuciłem do pobierania do jdownloadera na qnapie pliczek z ftp i leciał mi z max prędkością 72MB/s. Wygląda więc na to że to problem teraz jest po stronie jdownloadera. Może jakieś aktualizacje go wykończyły. Napisałem na forum jdownladera parę dni temu ale brak reakcji.

Czy jest jakiś inny dobry klient do pobierania z płatnych hostingów na qnap żeby potestować jak to działa na innym sofcie?

Czy kolega Pawliko może potestować u siebie pobieranie tych plików
ftp.task.gda.pl/test/10giga
ftp://ftp.atman.pl/test5gb

Nie wiem czy to pomoże, ale jak też miałem taki problem - gdzieś o tym nawet pisałem na forum.
Panaceum na niego było porzucenie instalacji JD2 natywnej, a zainstalowanie jej w chrocie myHD - wiem, że teraz jest to niemożliwe, ale być może podobnie można by go zainstalowac w HD Station 4.x.x, w końcu jest to zwykłe ubuntu na jajku qnapowym ( apt w nim działa, wiem, bo instalowałem natywnie kodi :))
Ten mój JD2 na myHD działał mi bardzo dobrze do tej pory, aktualizacje też no i mam pełną szybkość downloadu, na jaki pozwala mój net ( 250Mb/s) :)
 
Możesz coś więcej napisać na ten temat? Jakiś tutorial co i jak? Nie jestem aż tak biegły w linux.
Jeżeli nie jesteś biegły w konsoli unixowej, to chyba lepiej się za to nie brać - natomiast ja bym to zrobił po zainstalowaniu Terminology w HDS, potem normalnie otwierasz konsolę na ekranie początkowym i instalujesz JD2 tak, jak byś robił to w Ubuntu - zciągasz skrypt instalacyjny i potem na koniec wpisujesz dane konta. Róznica polega tylko na tym ,że robisz to bezpośrednio w chrocie HDS-a, a nie poprzez QTS-a.
Ale powtarzam - nie jest to dla " początkujących".
 
Pisząc HD Station masz na myśli HybridDesk Station? Zainstalowałem go. Czyli jeśli instaluje jakieś apki przez ten HybridDesk Station to one są jakby instalowane bezpośrednio w linux a nie przez powłokę QTS?
Ja wcześniej miałem zainstalowany jdownloader przez skrypt który jest bardzo stary. Obecnie mam zainstalowany przez plik instalacyjny qpkg. Teraz pytanie czy jeśli dam w HybridDesk Station ręczną instalacje tego pliku to jest to samo i zostanie on zainstalowany bezpośrednio w linuxsie?
 
Pisząc HD Station masz na myśli HybridDesk Station? Zainstalowałem go. Czyli jeśli instaluje jakieś apki przez ten HybridDesk Station to one są jakby instalowane bezpośrednio w linux a nie przez powłokę QTS?
Ja wcześniej miałem zainstalowany jdownloader przez skrypt który jest bardzo stary. Obecnie mam zainstalowany przez plik instalacyjny qpkg. Teraz pytanie czy jeśli dam w HybridDesk Station ręczną instalacje tego pliku to jest to samo i zostanie on zainstalowany bezpośrednio w linuxsie?

Właśnie nie, instalując jd2.qpkg zainstalujesz go pod qts, nie pod hdstation. Tu jest ten problem, dlatego aby wypróbować mój sposób musiałbyś zainstalowac jd2 tak, jak robi sie to pod ubuntu, poprzez skrypt instalacyjny za pomocą terminala.
Po prostu traktuj HDStation jako ubuntu z jajkiem qnapowym - z terminala możesz na nim instalować appki tak, jak w prawdziwym ubuntu - ale one nie muszą działać, bo to jest ubuntu "skrojone" przez qnap-a, ma swoje dodatkowe elementy, kórych nie ma w czystm ubuntu.

(Na szczęście kodi tak zainstalowane działa :))

Dlatego ja używam myHD, które jest czystym ubuntu (jednak nie jest już dostępne jako paczka dla qts-a).

Naprawdę, jeżeli nie czujesz się mocny w ubuntu, konsoli itp to nie polecam ci mojego rozwiazania :(
 
Zauważyłem coś dziwnego. Kombinowałem z różnymi wersjami qts i już mi to nic nie dawało. Teraz mam na każdej wersji licząc od 4.3.6 w dół w jdownloader prędkość w okolicach 36MB/s. Procesor w tym momencie jest w obciążeniu 100%. Kombinowałem z różnymi linkami z uploaded.to i oxycload. Na komputerze leci mi max szybkość czyli 72MB/s a qnap to 36MB/s i 100% cpu. Wrzuciłem do pobierania do jdownloadera na qnapie pliczek z ftp i leciał mi z max prędkością 72MB/s. Wygląda więc na to że to problem teraz jest po stronie jdownloadera. Może jakieś aktualizacje go wykończyły. Napisałem na forum jdownladera parę dni temu ale brak reakcji.

Czy jest jakiś inny dobry klient do pobierania z płatnych hostingów na qnap żeby potestować jak to działa na innym sofcie?

Czy kolega Pawliko może potestować u siebie pobieranie tych plików
ftp.task.gda.pl/test/10giga
ftp://ftp.atman.pl/test5gb

4.4.1.1117
Na mozilli 101MB/s

JD2 sam plik 10gb - 50-60 MB/s
JD2 plik 5gb i 10gb jednoczesnie - 75-80 MB/s
 
Jeśli masz na myśli taką instalacje jak w tym tutorialu to tak właśnie miałem zainstalowane od początku:
Hardware Upgrade Forum - View Single Post - HOWTO: Scaricare da Rapidshare e Megaupload da QNAP
Wszystko działało dobrze aż jakieś 2 miesiące temu zaczął pobierać dużo wolniej dane. Wtedy robiłem różne kombinacje włącznie z przeinstalowaniem jdownloadera z instalatora qpkg ale też to nic nie dało.
f
Nie, bardziej w ten sposób:
[HOWTO] JDownloader 2 on Ubuntu Server 16.04 - JDownloader Community - Appwork GmbH
Ja jednak obstawiam, że te problemy to raczej robi q..tas :)
 
No na ten moment nie mam czasu tego sprawdzić ale za tydzień postaram się podszkolić trochę z linuxa. Bardzo mnie to nurtuje czemu tak się dzieje i czego to wina. Mówisz że to raczej wina qts. A jak u siebie pobierasz coś to jakie masz zużycie CPU?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jdownloader