Pomoc Lista kompatybilności kamer - znaczenie "Motion detection"

badyl

Nowy użytkownik
Noobie
24 Kwiecień 2019
5
1
3
44
QNAP
null
Ethernet
null
Dzień dobry wieczór,

Jestem na etapie wyboru kamery do QNAP QVR i sprawdzam sobie wybrane modele na stronie https://www.qnap.com/en/compatibility-surveillance/. Na forach znalazłem informacje, że najlepiej wybrać kamery, które same robią wykrywanie ruchu, aby odciążyć NAS - w przeciwnym wypadku analiza obrazu może mocno obciążyć NASa.

Niestety, nie do końca jestem pewny, co oznacza kolumna "Motion detection" na stronie z listą kompatybilności: czy to oznacza wsparcie wykrywania ruchu w ogóle czy właśnie korzystając z wykrywania po stronie kamery?

Na przykład, sprawdzam kamerę HIKVISION DS-2CD2043G0-I i wg listy kompatybilności dla tej kamery mam wartość "Yes" :)

Czy ktoś może mnie oświecić jakie znaczenie ma ta kolumna albo chociaż upewnić czy z tą kamerą HIKVISION QVR będzie korzystał z wykrywania ruchu w kamerze?

Pozdrawiam,
Piotrek
 
Cześć,
dobrze to interpretujesz.
Ja mam obecnie podłączoną Hikvision z serii Easy IP 3.0 i QNAP poprawnie interpretuje przekroczenie linii załączone w kamerze. Wewnętrzny Brickcom ma załączoną detekcję ruchu i też jest poprawnie obsługiwany.
Tylko jeden problem jest. Wszystko chodzi jakby nie mogło. Byle dedykowany NVR w porównaniu do tego, to demon prędkości.
Podłączyłem to z ciekawości, ale wracam do rozwiązania dedykowanego.
Może jakiś mocny QNAP+Mustang-200 pokazałby klasę, ale mój sprzęt (TS-453B Miini 16GB RAM) zwyczajnie wysiada.
Zabawka.
 
Surveillance Station i QVR.
Jeśli myślisz o jednej, dwóch kamerach to można się bawić, ale tworzenie na tych rozwiązaniach systemu quasi profesjonalnego (o profesjonalnym nie wspomnę) mija się raczej celem.
Mogę nie mieć racji, bo mam do czynienia z tym zawodowo i poprzeczkę lokuję znacznie wyżej, ale...
Odnoszę wrażenie, że cały system i procesy za bardzo obciążają całość i robi się z tego ociężała krowa ;)
 
Dzień dobry,

Trochę czasu minęło, ale wreszcie coś skonfigurowałem. Na razie testowo jedna kamera Hikvision DS-2CD2043G0-I (z obsługą wykrywania ruchu w kamerze) + tp-link nc450 (wykrywanie ruchu przez qvr pro) i jest ok. Zobaczymy co będzie kiedy dodam więcej kamer :)
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Monitoruj obciążenie QNAPa, bo u mnie przy 4 kamerach, gdzie wykrywanie ruchu robi QVR Pro zżera ponad 50% cpu :/
Szukam jakiejś alternatywy do obsługi kamer IP.
 
Monitoruj obciążenie QNAPa, bo u mnie przy 4 kamerach, gdzie wykrywanie ruchu robi QVR Pro zżera ponad 50% cpu :/
Szukam jakiejś alternatywy do obsługi kamer IP.

Właśnie mając to na uwadze, szukałem kamer, które obsługują wykrywanie ruchu, żeby uniknąć tego problemu :) Póki co mam jedną kamerę z bez wykrywania ruchu, ale mam zamiar ją wymienić na taką, która będzie miała tą funkcję.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Monitoring
  2. kamera