Pomoc Własna domena pod stałym publicznym IP

Cid

Passing Basics
Beginner
26 Styczeń 2017
14
3
3
QNAP
TVS-x73
Ethernet
1 GbE
Dobry wieczór,

próbuję podpiąć domenę wykupioną w hitme.pl na swojego Qnapa. Mam stałe, publiczne IP.

W hitme.pl przekierowałem NS na dns mojego usługodawcy (supermedia). Usługodawca potwierdził, że konfiguracja DNS jest poprawna i zadał pytanie: czy domena, którą wykupiłem została dodana do serwera? Prawdę mówiąc, nie znalazłem żadnej informacji w Internecie na ten temat, mianowicie: jak dodać domenę do serwera? Proszę o jakieś wskazówki w tej kwestii.


Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TVS-473e
 
pytanie dostawcy brzmi:
czy pod tym adresem masz serwer WWW który działa i odpowiada na żądania dostarczenia strony ?

po apachowemu :

upload_2020-1-2_20-20-12.png


upload_2020-1-2_20-20-53.png


a Ty jaki serwer WWW masz dostępny ?
 
Prawdę mówiąc, nie znalazłem żadnej informacji w Internecie na ten temat, mianowicie: jak dodać domenę do serwera?
Musiałbyś mieć swój serwer DNS.
W Twoim przypadku jeśli nie postawiles bind9 i nie dodaleś domeny, to zapytaj dostawce czy możesz on hostować domene, a Tobie przekierować A na Twój adres IPv4.
 
Ja zrobiłem tak, że w hostingu z którego korzystam, dodałem sobie domenę i wyedytowałem wpisy DNS (cPanel > Zone Editor).
Poprawiłem istniejące A records i dodałem kilka dodatkowych aby wskazywały mój publiczny IP i voila.
Tak jak napisał Silas Mariusz, jedyne co potrzebujesz to serwer DNS, a który nie musi być (a nawet nie powinien być) na twoim hoście.