Pomoc Po włożeniu karty QM-2S do 453Be, Qnap nie uruchamia się

zbychol2

Nowy użytkownik
Noobie
26 Październik 2019
6
2
3
43
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Postanowiłem przyśpieszyć działanie TS-Qnap 453Be i kupiłem od niego kartę rozszerzeń QM2-2S PCI-E x4 Gen 2 2x M.2 SATA 22110 LP.
Do karty włozyłem dysk Crucial P1 NVMe M.@ 1 TB. Niestety po włożeniu karty do qnap nie ruchamia się słychac tylko pykięcie, a karta QM-2 jest ciepła. Po jej wyjęciu Qnap uruchamia się i chodzi nornalnie. Ze strony QNAP wynika że i karta i dysk są kompatybilne z tym modelem QNAP.
Czy można jeszcze jakos sprawdzić czy na pewno karta jest np. uszkodzona i dlatego włącza się jakieś zabezpieczenie na zaislaniu. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem.​


Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1146
Model serwera: QNAP TS-453Be
 
włóż karte bez dysku
jak to samo .. to
a) uwalona karta - masz drugą do testów ? Albo innego nasa żeby tą płytę sprawdzić ?
b) uszkodzony slot w NASie - może przedmuchaj go , przeczyść IPĄ ?
c) kupa rzeczy .. od zasilacza
 
Przepraszam, po kolejnym wyjęciu i włożeniu samej karty, bez dysku, system się uruchomił. W "Pamięć masowa i migawki" pojawiły się dwie nowe pozycje na dyski m.2. Ostatecznie jednak to problem z dyskiem m.2 był. Muszę poszukać innego. Czy ktoś ma może taka samą kartę i jakie dyski na pewno u niego chodzą? Dziękuje, zgadza się to dysk nvme a nie sata.