Pomoc Emby problemy z 4k

CC81

Entry Technician
Q Associate
3 Styczeń 2017
37
3
8
43
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
100 Mbps
Cześć,

Z powodu braku darmowej wersji Twonky Media w TS-453Be zainstalowałem Emby. Wszystko było ładnie, dopóki nie włączyłem filmów w 4k przez DLNA na moim tv LG. Odtwarzany film strasznie przerywał, tak jakby był dekodowany przez Emby. Można jakoś ustawić Emby, aby filmy 4k działały płynnie? Chcę, żeby sam tv dekodował materiał. Na Twonky Media wszystko śmigało bez żadnych problemów, nawet 4k z bitrate 80Mb/s.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1146
Model serwera: QNAP TS-453Be
 
.Cześć jak się łączysz z TV po kablu czy bo WiFi. Miałem podobny problem. W moim modelu TV Lg OLED jest jakiś problem ze słabym WiFi. Pisza o tym na forach TV. U mnie pomogło wyłącznie w Tv ipv6, i ustawienie w ruterze WiFi 5 ghz na kanał 36.
 
Ja mam wszystko podłączone do LAN 1Gb/s. Jest może gdzieś w opcjach Emby wyłączenie transkodowania przez serwer? Chciałbym, aby do tv szedł "czysty" sygnał z Qnapa i LG sam sobie dekodował.
 
Mam ustawienia automatyczne i u mnie idzie bez problemu po DLNA po WiFi 4K z hdr. Problemem pojawia się przy nieobsługiwanym przez Tv dźwiękiem. Jak poleci u mnie film z domyślna ścieżką np DTS HD MA to dekoduje Emby i wtedy tnie muszę zmienić ścieżka np DTS lud DD+ jeżeli jest w filmie ileci bez problemu
 
Niestety u mnie Remuxy 4k strasznie się tną od samego początku. Nie pomaga zmiana ścieżki dźwiękowej. Btw. u mnie tv LG odtwarza DTS bez problemu.
 
Puszczam przez DLNA i odtwarzam wbudowanym odtwarzaczem w tv. Tak robiłem na Twonky i wszystko śmigało, nawet z bitratem filmu ok. 100Mb/s. Teraz trochę lipa jest...
 
Zobacz w logu emby czy film sie transkoduje (na 95% tak)
Zobacz w ustawieniach odtwarzacza czy nie mozesz wymusic odtwarzania bezposredniego.

Szukałem wszędzie w ustawieniach opcji wyłączenia transkodowania i nie mogłem tego znaleźć. Robiłem też swoje profile z wyłączonymi wszystkimi kodekami i cały czas to samo. Możliwe, że nie można włączyć odtwarzania bezpośredniego?
 
masz tam opcję wybrania jakości odtwarzania, wybierałeś coś ?

co masz tutaj ?

upload_2020-1-19_12-59-46.png
 
Mieszacie cos...
Jezeli uzywasz DLNA to nie przez aplikacje emby, tylko przez odtwarzacz w TV, i tu nie ma prawa sie nic transkodowac ani "lagowac"
Jezeli uzywasz apki emby i film sie zaczina to na 99% sie transkoduje, i tutaj opcje masz dwie. Albo uda sie przelaczyc w odtwarzanie bezposrednie, albo sie nie da.
I NIC Z TYM NIE ZROBISZ. A masz za slabego qnapa zeby w czasie rzeczywistym transkodowal 4k.

Kolejna alternatywa to odtwarzanie przez Kodi z wtyczka do emby.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/emby-problemy-z-4k.26775/