Qnap i Windows Server

YbiT

Nowy użytkownik
Noobie
25 Kwiecień 2017
5
1
3
31
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Jaki server QNAP do domowych warunków polecacie, który pozwoli postawić Windows Server (2012R2 lub nowszy) na Virtualization station i do tego będzie możliwa komfortowa praca?

Obecnie używam QNAPa TS-251A: Celeron N3060 (1,6GHz) z 16GB RAM. Początkowo postawiłem na nim Win Srv 2019, ze sterownikami VirtIO, ale tego nie dało się używać, z Windows Server 2016 jest może trochę lepiej, ale tylko trochę, więc pewnie będę musiał kupić mocniejszy model.

Jakie są Wasze doświadczenia z Windows Server na Qunapie? Który model z jakim procesorem pozwolił by na postawienie takiego laba z Windows Server?
 
Jakie są Wasze doświadczenia z Windows Server na Qunapie? Który model z jakim procesorem pozwolił by na postawienie takiego laba z Windows Server?
z GUI ?, laba ? nie ten cpu !

Kupiłbym uzywanego PC z i5 i 8 GB RAMu (mam ludzi mega zadowolonych z LENOVO C30 DT E5-2609 V2 8GB 250GB NVS315 W10PRO - Shoplet.pl), zamienił hdd na ssd i zapomniał o sprawie

koszt ? 900 zł (z ssd)

co tracisz .. wygodne GUI i dwa dni na konfigurację ...

upierasz się przy qnapie ? prosze bardzo - 11k PLN QNAP TVS-882-i5-16G
 
  • Sad
Reakcje: Silas Mariusz
Używam TS-877 na nim mam:
  • rtorrent-Pro
  • Plex Media Server (8-10 transkodowan 1080p->1080p jednocześnie przy włączonej wirtualizacji i calej reszcie)
  • Emby
  • Container Station (3x docker)
  • Virtualization Station
    • VM1: 6 cores, 24GB RAM - Ubuntu hosting with Plesk Premium
    • VM2: 1 core, 1GB RAM - pihole
    • VM3: 1 core, 2GB RAM - Windows 7 32bit Multidiag (oprogramowanie diagnostyczne do samochodów)
    • VM4: 4 cores, 4GB RAM - Ubuntu/QNAP development
    • VM5: 2 core, 4GB RAM - Windows 7 z RapidEvolution3 - skanerem mp3
  • Logitech Media Server (do Squeezebox Classic)
  • QVPN2
  • Entware-std
  • Malware Remover
  • Multimedia Console
  • Qsync
  • Tautulli
  • Multimedia Tools
Także daje rade. Tylko wiadomo nie moze to być celeron.
Ale, jeśli chcesz odpalić na tym celku Windows Server to dorzuć mu RAM i po zainstalowanym Windows Server odpal:
VMware OS Optimization Tool

Znacznie przyśpieszy prace GUI. Po za tym wyłącza w systemie rzeczy związane z energią czy multimediami.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. rtorrent plus docker