Ankieta Serwer DLNA - QNAP, Twonky, Plex, Emby, Jellyfin, czy inny?

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 213
31
2 316
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
W związku z wycofaniem Twonky Server z najnowszych serwerów QNAP NAS, firma QNAP wraz z QNAP Club przeprowadza ankietę nt. sposobu korzystania z materiałów audio/video na odbiornikach TV przez użytkowników.

UWAGA!
  • W rozumieniu poniższej ankiety należy traktować DLNA jako usługę strumieniowania w tym standardzie a nie aplikacje klienckie takie jak Plex, które można zainstalować w odbiorniku TV

  • Jeśli korzystasz z Plex/Emby ale do odtwarzania zamiast standardu DLNA wybierasz dedykowaną aplikacje Plex/Emby na swoim TV, proszę zaznaczyć opcję:
    Nie korzystam ze standardu DLNA, używam klienta Plex/Emby lub Kodi do odtwarzania mediów
 
  • Lubię to
Reakcje: lord_yabol
W związku z wycofaniem Twonky Server z najnowszych serwerów QNAP NAS, firma QNAP wraz z QNAP Club przeprowadza ankietę nt. sposobu korzystania z materiałów audio/video na odbiornikach TV przez użytkowników.

UWAGA!
  • W rozumieniu poniższej ankiety należy traktować DLNA jako usługę strumieniowania w tym standardzie a nie aplikacje klienckie takie jak Plex, które można zainstalować w odbiorniku TV

  • Jeśli korzystasz z Plex/Emby ale do odtwarzania zamiast standardu DLNA wybierasz dedykowaną aplikacje Plex/Emby na swoim TV, proszę zaznaczyć opcję:
    Nie korzystam ze standardu DLNA, używam klienta Plex/Emby lub Kodi do odtwarzania mediów
Najlepszym "serwerem" DLNA w konfrontacji z tymi stosowanymi przez QNAP, to p prostu zwykły pendrive na USB a QNAP'a wyłączyć, bo szkoda prądu. Korzystanie z DLNA na QNAP,ie to masakra.
To po co Ci Qnap, żeby się kurzył, kup sobie lepiej przenośny dysk. Serwer jest po to aby działał 24/7
Qnap TS-251 wersja oprogramowania 4.4.1.1146 używam Twonky i nie zanosi się, żebym coś zmieniał.
Miałem kiedyś podobnie, jak raz spróbujesz Plexa, albo Emby, to zapomnisz o DLNA
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Ok, dobra, nisza w porównaniu z PLEX.
Próbuję to emby, właśnie ściągam.
PLEX serwer za diabła mi nie podchodził ze względu na obróbkę w locie materiału i ledwo wyrabiał mi sprzęt, zupełnie bezsensowne i przekombinowane. Kombinowałem z ustawieniami ale nie wyszło. Dałem sobie z nim spokój i od ponad 2 lat Serviio.


Edit.
Nie wiem jak można emby DLNA chwalić:
- nie zachowana struktura katalogów tylko jeden wielki śmietnik
- brak możliwości przewijania
- brak możliwości wyboru ścieżki audio
- audio monofoniczne

Szybki test na LG serii SK8500 i kino domowe Yamaha.

Nie ma podejścia do Serviio.
Odinstalowałem.


Pozdrawiam.
 
U mnie to dość prosto jest.

1. Qnap - serwer plików multimedialnych (prawie 1500 filmów + ponad 150 seriali)
2. Plex na Qnap - tylko dla zdjęć. W ten sposób rodzina może chwalić się zdjęciami, gdziekolwiek na świecie
3. Kodi na Xiaomi TV - zarządza bazą filmów i wyświetlaniem na TV (które są na Qnapie)

Filmów z Qnapa nie streamuję. Na Netflixie jest wystarczająco filmów. A w ostateczności (głównie seriale) zaciągam na komórkę cały odcinek/odcinki.

Takie podejście jest głównie spowodowane tym, że filmy oglądam głównie w domu lub w kinie. Tylko seriale zdarza mi się oglądać na telefonie, ale nie są duże objętościowo, więc po prostu (jeśli nie przewidziałem wcześniej w domu) ściągam sobie bezpośrednio z Qnapa.

Dodatkowo, jeśli chodzi o zarządzanie filmami (+ takie rzeczy jak napisy, informacje o aktorach, sezonach seriali, itp.) to Kodi nie ma sobie równych.
 
Ja kiedyś próbowałem używać Plexa ale był problem bo się wtedy Qnap nie chciał restartować na przykład. Przy restarcie za chiny ludowe nie chciał zamknąć aplikacji Plex, więc go wywaliłem i problem zniknął.
 
Zawsze używałem serwera Plex na PC, przez jakiś czas Plexa na Qnapie a teraz odkąd serwerek jest koło TV to przeskoczyłem na kabel HDMI i HDStation z Kodi. Nie trzeba się doktoryzować przy Plexie a na TV zacnie wygląda biblioteka i nie ma problemu z obsługą napisów.

Pozdrawiam.
 
I use plex on QNAP.
I have a TVS-871 and all familly is happy to access the Plex Server remote fom, Pc's, Tablet's and phone's ;-)

Best Regards
 
Myślę, że pora zakończyć ankietę i napisać małe podsumowanie.

W Polsce przewaga prawie dwukrotna QNAP DLNA nad Twonky, które zaledwie 3 głosami wygrywa z Plex będącym na 3 pozycji.
Jednak na świecie sytuacja jest zupełnie inna niż w Polsce. Być może dlatego, że przeciętnego polaczka nie stać na Twonky albo na Plex (które jest darmowe, chyba, że chcemy wersje premium).

Niemcy:
  1. Plex - 42%
  2. Twonky - 32%
  3. QNAP DLNA - 25%
  4. Inne (Serviio, ...) - 16%
  5. Emby - 6%

Włochy:
  1. Plex - 50%
  2. Inne (Serviio, ...) - 18%
  3. Twonky - 16%
  4. QNAP DLNA - 14%
  5. Emby - 4%

Francja:
  1. Plex - 52%
  2. QNAP DLNA - 21%
  3. Twonky - 19%
  4. Inne (Serviio, ...) - 8%

W każdym kraju tylko, nie Polsce przewagę ma Plex.
:)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. media streaming addon
  2. twonky
  3. Media Streaming add-on
  4. kino domowe
  5. plex napisy
  6. dlna
  7. twonky media