Pomoc połączenie iSCSI / serwer iSNS

maćko1980

Passing Basics
Beginner
31 Grudzień 2016
20
1
3
43
Jaworzno/Kraków
www.formatuj.pl
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam, mam problem z połączeniem iSCSI pomiędzy serwerami QNAP. Jeden mam w firmie i chciałbym na drugi TS212 (na nim jest ustawiony wirtualny dysk) stworzyć kopie zapasowe. Generalnie udało mi się połączyć klienta (inicjatora) i serwer (target). Kilka zadań wykonało poprawnie. Problem jest w tym, że połączenie zrywa się przy zadaniach/katalogach po około 150 GB każdy.
W czym może być problem? Czy może to być brak ustawienia serwera iSNS? Jak to ustrojstwo ustawia się? Jaki adres IP mam podać, klienta, serwera czy jeszcze inny serwer? W necie bardzo mało informacji jest na ten temat. Dlatego piszę tutaj.
upload_2020-2-18_16-8-35.png

Czy może to problem zbyt słabego łącza inicjatora? UP 25Mbit DOWN 75 Mbit? Do pracy na co dzień mi wystarcza. Na targecie mam DOWN 300 Mbit, a UP 75 Mbit. Generalnie na razie chodzi mi o to, aby przepchało np. 2 zadania po 150 GB każde, a później tylko dogrywanie zmian (filtr, np. zmiany z ostatnich 3 dni).
W przyszłości chciałbym podpiąć storage po iSCSI na freenasie/ubuntu server. Czy to zadziała, ewentualnie jak to działa? Ktoś ma może takie zestawienie? Sieć mam 1Gb, czyli switch, karty sieciowe.

Wersja oprogramowania Firmware
: 4.4.1 1216 Build 20200214
Model serwera: QNAP TS-251+