Procedury serwisowe

andyx2

Nowy użytkownik
Noobie
14 Luty 2020
6
4
3
44
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Mam małe doświadczenie w walce z Qnap-em, ale wykorzystuję go do własnych celów tylko częściowo biznesowych.
Nie mam aż tak wielkiej presji na czas dostępu do kopii, choć zależy mi na dużej pewności zachowania danych.

Ponieważ QNAP jest jaki jest (dzieją się dziwne rzeczy i sugestie naprawy są często "postaw od początku") może warto by było opracować proste procedury jak wykonać typowe działania ? zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych, którzy np. mają ciężki dzień? :)

Można by np. stworzyć listę najbardziej potrzebnych P.S. a potem (chyba) znajdą się kilka-kilkanaście osób które zrobią prostą procedurę?
W myśl zasady jedna osoba - jedna procedura i to wcale nie ma być praca dla administratorów.
Administratorzy jakby byli mili :) mogliby tylko je przejrzeć i np.zaaprobować w chwili wolnej korzystając ze swojego doświadczenia.

I byłoby prościej i łatwiej.
Pozdrawiam A.
 
Tak oczywiście specyfika zawsze występuje... mam kilkanaście lat praktyki firmowej jako administrator serwerów linux (już nie aktualnej bo zmieniłem branżę :) ), w mniej groźnych czasach... z mniejszą ilością malware i ransomware....
Ale jak poczytałem opisy problemów występujące przy QNAP-ie to wielu by można uniknąć gdyby user nie kombinował.

np każdemu by się przydała procedura zwiększająca bezpieczeństwo QNAP-a (tak wiem że są już znalazłem, większość rzeczy da się znaleźć ale czy mamy tyle czasu by szukać? ;-))
z banalnych np. procedura wymiany walniętego dysku (niby proste ale... mnie np. wisi dysk walnięty w systemie którego nie ma, rozgryzę to kiedyś)
myślę ze parę by się znalazło takich....ale może się nie będzie chciało ich robić :)

Wydaje mi się że byłoby fajnie mieć to w jednym miejscu, sam tak kiedyś robiłem z Debianem by w sytuacjach kryzysowych mieć wsparcie.
A.
 

Mogą Cię zainteresować