NAS+ NUC, a może NAS bez NUC'a?

Mam. Działa...ale straszne ziarno wygląda jakby robił obcinanie jakości do 480p...filmy w FHD wyglądają znacznie gorzej niż na aplikacji w TV. Może to być przez kiepski transfer? Bo w sumie ten dongiel (Fire-TV) to jest 10cm od routera który nadaje wifi...
EDIT: Ale widać też że transkoduje bo procek w NUCU na 80% chodzi.
 
Tak jest zrobione. Dziwna sprawa. Wieczorem wrzucę trochę fotek jak jest wszystko ustawione. Ale koreluje z Twoim filmem i tym co napisałeś.
 
Może w opcjach masz włączone dopasowanie transkodowania do przepustowości internetu? Jaki film odpalasz w jakiej rozdzielczości? To film mkv?
PS. Pamiętaj że zawsze możesz zainstalować Kodi. Kodi zawsze odtwarza po sieci lokalnej więc o żadnym transkodowaniu nie ma mowy. Ale ja obstawiam, że masz coś nie tak z ustawieniami albo na samym serwerze.
 
Film w FHD i rozszerzenie .mkv. Nie mam żadnych z tych ustawień, o których wspominasz.
 
upload_2020-2-21_20-36-40.png

To jak Panowie jakiś werdykt?
 
jak dla mnie problemem jest urządzenie odtwarzajace - z racji że nie korzystam z FireSticka - nie wypowiadam się
 
Może w opcjach masz włączone dopasowanie transkodowania do przepustowości internetu? Jaki film odpalasz w jakiej rozdzielczości? To film mkv?
PS. Pamiętaj że zawsze możesz zainstalować Kodi. Kodi zawsze odtwarza po sieci lokalnej więc o żadnym transkodowaniu nie ma mowy. Ale ja obstawiam, że masz coś nie tak z ustawieniami albo na samym serwerze.

To jak z tymi ustawieniami ma być? Czy serwer jakoś specjalnie musi być ustawiony? Mam standardowe ustawienia bo system na świeżo postawiony.
 
Quality Settings

You can enable auto quality, choose a starting quality, and limit data usage in the Quality section of your client app.
  • Automatically Adjust Quality: Turn on or off the Automatically Adjust Quality feature that increases or decreases video quality based on your connection speed. When enabled, auto quality will be used on servers with Plex Media Server v1.8.1 or later. Playback on older servers will not be affected.

  • Limit Cellular Data: Set the maximum video quality when playing video over a cellular network. An estimate amount of playback time per gigabyte of data used is provided for each setting to help you determine the ideal quality to help you reduce your data usage.

  • Internet Streaming: Set the starting quality for streaming video from a Plex Media Server over the Internet (remote). Auto quality will start with this setting and automatically adjust the video quality as playback continues. If the default quality is set too high, videos will start slowly.
    • Play Smaller Videos at Original Quality: When the original video file’s quality (bit rate) is less than the quality that you’ve selected for Internet Streaming, Plex will try to play the original video without converting (transcoding). In that case, auto quality will not be used. Once a video starts at original quality, it will stay at original quality during playback. This preserves the full quality, but playback may pause frequently if your connection becomes slow.
      To temporarily disable this for a specific video, open the Playback Settings inside of the video player and choose Convert instead of Play Original Quality.
  • Home Streaming: Choose the starting quality for streaming video from a Plex Media Server when your server is on the same network as your player (local). When the original video file’s quality (bit rate) is less than the quality that you’ve selected for Home Streaming, Plex will always try to play the original video without converting (transcoding).
Automatically Adjust Quality when streaming | Plex Support
 
Ciekawa sprawa. Nie wiem czy to przez jakiś update, czy przez przejście na Ubuntu między czasie. Na TV (korzystając z appki) odtwarza material w real 4K normalnie, bez przycięć, bez transkodowania itd. A na FireTV d**a. Tak samo jak z tym FHD.
Odpuszczam ten temat, nie ma sensu. Wróćmy do tematu backup'ow. Jak najsensowniej to zorganizować?
 
Panie a moze pytaj na forum Plexa. Bo mi nawet przez przegladarke z automatu startuje oryginalny strumien w oryginalnej jakosci:
plex_web_original_stream.png

A przesyłam go do tesciow 3 km dalej po Ubiquiti bo na czas remontu tam mieszkamy.
upload_2020-2-28_21-46-40.png


A może łączyć się po WiFi i Twoje wifi nie wyrabia?
Uzywasz 5Ghz czy tylko 2GHz?
Postaraj sie odlaczyc telefony i etc zostawiajac tylko Amazona na 5GHz
 
Wszystko działa jak należy na samym Plexie, tylko chodzi mi o samo FireTV że nie działa mimo ustawienia wszystkiego jak należy. Wi-FI powinno być ok. Używam Archera c2600, który stoi od tego FireTV w odległości 30cm. Nie chce już mi się z tym męczyć. Oddam go komuś z rodziny :p
 
Czy masz dwa rozne SSID dla 2.4GHz i 5GHz czy takie samo dla jednego i drugiego?
Daj rozne. Amazonem polacz sie po 5GHz. Pozostalych klientow narazie nie lacz.
Wylaczyles nowy player w Plexie na Amazonie?
 
A widzisz @Silas Mariusz u mnie im bliżej sticka stał router, tym było gorzej, teraz mam AP za jedą ścianą i jest ok.
 
Zrobione, teraz wyskakuje ze moj server nie jest strong enough i nie odtwarza w ogóle :D Najlepsze jest to, że dla Home Streaming w appce plexa nie mam opcji wybrania original. Mam tylko zakresy megabitach...a w appce na TV mam możliwość wybrania wersji original i wtedy działa normalnie. Chociaż dam sobie rękę uciąć, że tego nie było jakiś czas temu i też nie mogłem odtwarzać 4K.
 
Jeszcze raz usunąłem i zainstalowałem appkę na nowo, ustawiłem wszystko jeszcze raz (tak, nowy player wyłączyłem) no i to samo :)
 
upload_2020-3-1_13-11-9.png


Film z profilem kompresji:
Kod:
Format/Info                              : Advanced Video Codec
Format profile                           : High@L4.1
... jest wysyłany w oryginalnej jakości bez potrzeby transkodowania.

Natomiast...
Film z profilem kompresji:
Kod:
Format/Info                              : Advanced Video Codec
Format profile                           : High 10@L5.0
... jest już transkodowany, aby odbiornik mógł go odebrac.

Czyli trzeba zweryfikować źródło jakim jest film. Ma to sens.
upload_2020-3-1_13-9-35.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Enigma2