Pomoc Jedno IP i dwa serwery WWW

Esc

Entry Technician
Q Associate
19 Wrzesień 2018
65
10
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
10 Mbps
Witam i od razu pytam a w zasadzie wyjaśniam o co mi właściwie chodzi. Wraz ze zmiana sprzętu pojawiły się u mnie nowe możliwości i nowe problemy. Możliwości jak np. tworzenie Vitualnych Maszyn, Dokerów itd. Ale już pierwsze problemy zaczęły się kiedy tych maszyn virtualnych było więcej niż 1 a każda chętnie by cię wpuściła po porcie 80. W przykładzie na jednej debian z serwerem www który działa non stop ma tam parę virtualek itd. Druga maszyna wirtualna to drugi przykładowy debian na którym stoi serwer www z jakimiś bardziej testowymi rzeczami. Jak najprościej taką rzecz opanować ? Do tej pory mam to skonfigurowane w sposób taki iż port 80 mam przekierowany na routerze nie na Qnapa ale na Virtualke1 no i teraz mam 2 możliwości albo na drugi wchodzić przez adres domena2.pl:jakiś_inny_port_niż_80 albo co często robię to przełączać na routerze w danej chwili przekierowanie portu z virtualki1 na 2. Co jak wiadomo jest bardzo słabym rozwiązaniem.

Miałby ktoś jakiś pomysł jak to najlepiej zrobić ?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1216 Build 20200214
Model serwera: QNAP TS-351
 
reverse proxy
wystawiasz jeden port do sieci (dla przykładu WWW 80) i wskazujesz to do apache'a w VMce

w tym apachu mówisz mu , że folder 123 prowadzi do serwera w sieci lokalnej/qnap/dockerze

upload_2020-3-1_20-6-3.png
 
  • Lubię to
Reakcje: Esc
Jesli masz kilka serwerów WWW i chcesz pchać je wszystkie jednym adres IP i jednym portem to tak jak koledzy wspominają, tylko Reverse Proxy Cię ratuje. W tej sytuacji nie rzeźbiłbym na QNAP, tylko postawił małego Debiana do tego
 
Zgodnie z przedmówcami, rev proxy.
Ja używam dla dockerów kontenera reverse proxy z Traefik'iem w ten sposób, że wszystkie domeny (utrzymuję DNS na CloudFlare) kieruję na jeden adres IP, a Traefik z konfiguracji każdego kontenera dynamicznie zczytuje jaką domenę on obsługuje i robi przekierowanie do właściwego kontenera. Przy okazji jeszcze załatwia mi temat certyfikatów SSL, które generuje i odświeża automatycznie.
Polecam.
 
Ja używam dla dockerów kontenera reverse proxy z Traefik'iem w ten sposób, że wszystkie domeny (utrzymuję DNS na CloudFlare) kieruję na jeden adres IP, a Traefik z konfiguracji każdego kontenera dynamicznie zczytuje jaką domenę on obsługuje i robi przekierowanie do właściwego kontenera. Przy okazji jeszcze załatwia mi temat certyfikatów SSL, które generuje i odświeża automatycznie.
Obczajałem to .. ale bez skutku , wrzucisz jakiegoś guide/know-how ?
 
Zgodnie z przedmówcami, rev proxy.
Ja używam dla dockerów kontenera reverse proxy z Traefik'iem w ten sposób, że wszystkie domeny (utrzymuję DNS na CloudFlare) kieruję na jeden adres IP, a Traefik z konfiguracji każdego kontenera dynamicznie zczytuje jaką domenę on obsługuje i robi przekierowanie do właściwego kontenera. Przy okazji jeszcze załatwia mi temat certyfikatów SSL, które generuje i odświeża automatycznie.
Polecam.
Tez podchodziłem do tego zamiast Nginx ale jakoś nie trafia do mnie konfiguracja
 
OK, dzięki bardzo Panowie - reverse proxy faktycznie już obczaiłem i działa. Super :)
@pigers dzięki też specjalne za screena bo jak wiadomo takie czary ułatwiają życie.

@Silas Mariusz ciężko odejsc od Qnapa :) a tak na poważnie to nie do profesjonalnych serwisów, większość to testy i testy testów na razie wystarcza i mniej prądu je.

I na koniec @Kingu faktycznie dałbyś jakieś przykłady bo temat ciekawy i to nawet bardzo.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Jedno IP i dwa serwery WWW
  2. kilka serwerów na jednym ip