Dyski HDD 10TB do QNAP

Marvin27

Entry Technician
Q Associate
1 Marzec 2020
47
4
8
34
Wojnicz
QNAP
TS-x73
Ethernet
2.5 GbE
Witam.

Jakie polecacie dyski twarde 10TB do QNAP-a z waszego doświadczenia, bądź opine kogoś innego ?

Osobiście szukam jak najtańszych, ale by były zgodne z QNAP-em i mało awaryjne. Z chęcią kupił bym WD RED ale jakby cena była koło 1100zł, ale to z pewnością nie realne. Grzebie po necie i szukam ciekawych ofert i znalazłem dysk Toshiby MG06ACA10TE za 1041,64 zł co wygląda bardzo atrakcyjnie.
Tylko przydały by się jakieś opinie o nim ..., co ciekawe MTBF to 2500000 h.
 
ja tam mam Seagate'a ST10000NE0004-1ZF101 i bangla elegancko.
trzeba tylko pamiętać - są głośne !

upload_2020-3-9_16-18-22.png


upload_2020-3-9_16-18-7.png
 
ja tam mam Seagate'a ST10000NE0004-1ZF101 i bangla elegancko.

Jak dlugo je masz? Pytam, bo mialem bardzo zle doswiadczenia z Seagatem, ale to bylo jakis czas temu. Wlasciwie w ciagu dwoch lat od zakupu padly mi 4 qnap'owe dyski od Segate'a oczywiscie kompatybilne wg listy. Troche sie wtedy zawiodlem na Seagate'cie i przesiadlem sie na WD Red'y. Te poki co dzialaja bardzo dobrze.
 
Jak dlugo je masz? Pytam, bo mialem bardzo zle doswiadczenia z Seagatem, ale to bylo jakis czas temu. Wlasciwie w ciagu dwoch lat od zakupu padly mi 4 qnap'owe dyski od Segate'a oczywiscie kompatybilne wg listy. Troche sie wtedy zawiodlem na Seagate'cie i przesiadlem sie na WD Red'y. Te poki co dzialaja bardzo dobrze.
A jakie modele miales? :p Barracudy? :p
 
Ja dodam swoje dwa grosze. Wd red pro do domu NIE. Super fajne wydajne ale kurka głośne jak cholera . Zwykle wd red są cichutkie
 
Jeśli szukasz dobrego dysku to IMHO tylko Ironwolfy są godne polecenia. Planujesz zakup 10TB dysku i chcesz wybrać najtańszy ? To proszenie się o kłopoty, jeżeli stać Cię żeby wydać ponad 1k na HDD to lepiej dorzucić kilka stówek i kupić pewniaka.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Zdecydowałem się na 4 szt WD80EFAX .