Pomoc Virtualization station migracja na ssd

sznels

Entry Technician
Q Associate
2 Luty 2018
57
3
8
33
Warszawa
propk.pl
QNAP
TVS-x82T
Ethernet
10 GbE
Witam,
Zauważyłem przy indtalowaniu innych aplikacji ze pojawiła mi się możliwość zainstalowania aplikacji na innych dyskach niż gdy tam gdzie jest cały system qnap. Chciałem zmigrowac aplikacje virtalizacji na szybsze dyski ssd ( myśle ze może to poprawi wydajność maszyn) niestety to wyłączeniu virtalststion wciąż nie pokazuje się opcja migracji na inna partycje. Pytanie wiec czy virtalatstion nie może być na innej partycji niż ta systemowa ? I czy sama aplikacja ma wpływ na wydajność.

potrzevuje tej wydajności ponieważ comarch Altum twierdzi ze maszyna może być za mało wydajna - mnie w sumie to trochę dziwi ponieważ mam enove , subiekta , elisoft i wszystko śmiga aż miło - tylko to zamula i ma odpowiedzi z dysków do 9-12 ma a inne bazy po 2-4

Wersja oprogramowania Firmware: 4.1.1Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP 1282T
 
przez VMkę w branży rozumie się pliki składające sie na maszynę czyli:
  • pliki konfiguracji
  • plik z dyskiem
Skoro trzymasz obraz dysku VM na dyskach mechanicznych .. nie nasz problem - raport z programu ma sens.
 
ale ja nie trzymac obrazów na dyskach mechanicznych tylko na ssd
Aplikacja sama VM jest zainstalowana na dyskach mechanicznych - i stąd pytanie czy można aplikacje przenieść na SSD i czy to poprawi jeszcze wydajność. Wracamy do punku wyjścia..
Aplikacja jest na Datavol1 -a to dyski mechaniczne - załacznik
Maszyny i ich pliki są na SSD - załącznik
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2020-03-22 o 13.58.09.png
    Zrzut ekranu 2020-03-22 o 13.58.09.png
    27,2 KB · Wyświetleń: 97
  • Zrzut ekranu 2020-03-22 o 13.59.13.png
    Zrzut ekranu 2020-03-22 o 13.59.13.png
    174,6 KB · Wyświetleń: 102