Pomoc Magento 2 i mysql qnap

sznels

Entry Technician
Q Associate
2 Luty 2018
57
3
8
33
Warszawa
propk.pl
QNAP
TVS-x82T
Ethernet
10 GbE
Witam,
Zatrzymałem się na problemie ze Magneto 2 nie wspiera nowszej wersji v8
Czy to jakiś problem?
Apache 37 zakupiłem - mam co prawda serwer linux centos - ale nie jestem biegły

Chętnie oddam konfigurację i zabezpieczenia fachowcowi - za opłatę ale chętnie zostawię jakieś FAQ dla potomnych.


upload_2020-3-22_0-2-43.png
ktoś na forum opisuje ze działa
Is magento 2 compatible with MySql 8.x? - Magento Forums

Ja poza instalacją mam pytanie - jak z jakością takiej bazy - czy jest to bezpieczne rozwiązane czy Qnap który posiadam da radę na start sklepu produkcyjnego ?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1 Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP-1282T
 

Załączniki

  • upload_2020-3-22_0-2-10.png
    upload_2020-3-22_0-2-10.png
    91,5 KB · Wyświetleń: 73
A jest jakieś faq na to ? Czy szukać na własną rękę
Virtualstation znam ale w contaner station nie jestem biegły

Czyli mogę to wszystko co zainstalowałem usunąć?

Wiec zastanawiam się to po co jest to apache37 - na qnapforum ?
 
generalnie : Wiedza - QNAP Container Station + Portainer

Sama MariaDB: Installing and Using MariaDB via Docker

krok z instalacja dockera pomijasz , bo masz to w container station - reszta ustawień bazy .. to Twoja wiedza.
Musisz się dowiedzieć gdzie mariadb trzyma dane i przekierować ten folder jako wolumen - żeby zmiany bazy "przeżywały"

w PRZYKŁADZIE dla innej aplikacji:
Bash:
#create volumes to keep our data secure off container itself
docker volume create flexget_data
docker volume create flexget_config
#create docker and point it's folders to volumes
docker run -d \
    --name=flexget \
    -p 3539:3539 \
    -v flexget_data:/data \
    -v flexget_config:/config \
    -e FG_WEBUI_PASSWD=MyMagicalPassword \
    -e FG_LOG_LEVEL=info \
    -e PUID=1000 \
    -e PGID=1000 \
    -e TZ=Europe/Warsaw \
    wiserain/flexget

dzięki temu zabiegowi , dane/konfiguracja , są niezależne od samego kontenera .
Wychodzi nowa wersja ? Pull & Restart ... działa ? super .. nie działa .. pfff - stop i przywrócenie kontenera.

Trzeba pamiętać o tym żeby ten wolumeny też backupować ;)
 
OK - naprowadziłeś mnnie - instaluje z kontenera magent 2 mariadb i na razie nie wie co jeszcze potrzebuje.
Dziękuje Ci z pomoc -
Witam niestety nie mogę sobie poradzić z wejście odo mariadb zainstalowanego z konteneru - nie wiem jakie porty ustawić aby móc się zalogować .
Proszę o pomoc
 
a) port 3306 został wyciągnięty z kontenera ? (ang. termin - exposed , w przykładzie to linia 7)
b) nie masz konfliktu z istniejącą instalacją mariadb na qnapie (w portach) ?
c) w kontenerze włączyłeś TCP/IP dla bazy ? (było w instrukcji mariadb - kontener)
 
2020-03-22 11:37:16+00:00 [Note] [Entrypoint]: Entrypoint script for MySQL Server 1:10.4.12+maria~bionic started.
2020-03-22 11:37:17+00:00 [Note] [Entrypoint]: Switching to dedicated user 'mysql'
2020-03-22 11:37:17+00:00 [Note] [Entrypoint]: Entrypoint script for MySQL Server 1:10.4.12+maria~bionic started.
2020-03-22 11:37:17+00:00 [ERROR] [Entrypoint]: Database is uninitialized and password option is not specified
You need to specify one of MYSQL_ROOT_PASSWORD, MYSQL_ALLOW_EMPTY_PASSWORD and MYSQL_RANDOM_ROOT_PASSWORD

Próbuje tutaj dodać port 3306 ale gdy zapisuje to i tak nie odpala się kontener a gdy wchodzę w opcje to moje ustawienia nie zapisuą się

b) nie może być bo wyłączyłem systemowa mariadb

Nie wiem co mam z tym kontem zrobić :( nie znam się na tym


  1. [*]#create volumes to keep our data secure off container itself
    [*]docker volume create flexget_data
    [*]docker volume create flexget_config
    [*]#create docker and point it's folders to volumes
    [*]docker run -d \
    [*] --name=flexget \
    [*] -p 3539:3539 \
    [*] -v flexget_data:/data \
    [*] -v flexget_config:/config \
    [*] -e FG_WEBUI_PASSWD=MyMagicalPassword \
    [*] -e FG_LOG_LEVEL=info \
    [*] -e PUID=1000 \
    [*] -e PGID=1000 \
    [*] -e TZ=Europe/Warsaw \
    [*] wiserain/flexget
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2020-03-22 o 12.41.55.png
    Zrzut ekranu 2020-03-22 o 12.41.55.png
    114,1 KB · Wyświetleń: 53
Nawet podesłanego linka nie raczyłeś przeczytać ..

upload_2020-3-22_13-38-36.png


kontener cię informuje że musisz mieć jakieś hasło do SQL bądź ustawić opcję MYSQL_ALLOW_EMPTY_PASSWORD.
więc wracając do komunikatu - musisz ustawić jedną ze zmiennych :
MYSQL_ALLOW_EMPTY_PASSWORD (bez wartości)
MYSQL_RANDOM_ROOT_PASSWORD (bez wartości) - hasło zostanie wygenerowane raz i zapisane w logach tego kontenera
MYSQL_ROOT_PASSWORD - z wartością hasła

widze że robisz to mocno na pałę ... nie rób tak, bo później ilość "WTF" rośnie i rośnie Twoje niezadowolenie , a nie satysfakcja że nauczyłeś się czegoś nowego!

docker ma na początku dość ostrą krzywą uczenia (tzn że musisz dużo na początku zrozumieć/nauczyć się). Mi zajęło to 7 dni (w wolnym czasie ..), ale teraz rozumiem o co biega.
 
Pigers - to nie tak - czytałem ale ja niestety mam braki w SSH - nie umiem się połączyć i nie znam się na tych komendach.
Na tyle zrozumiełem ze ma jakiś problem z brakiem hasła ale ja nawet nie wiem gdzie i jak to mogę ustawić.
Niestety terminal i SHH to jest moja kula u nogi - ;/ i prosze nie odbieraj to jako moje niezadowolenie tylko bezradność ze potrzebuje pomocy - brakach, a na perwno nie mam pretensji do Ciebie bo chcesz mi pomóc. i Widzę ze dajesz mi rozwiązanie ale ja muszę zacząć od początku

Zdaje sobię sprawę i potwierdzam ze masz rację - i chętnie to zrobię lecz nawet nie wiem jak wejść do terminala tego dockera aby zmienić te wartości -
Szukam w necie jakich filmków informacji lecz bezskutecznie narazie
udało mi się wejść do SSH qnapa - sukces :)
Tylko teraz ja musze przejść jakoś do tego docera - mam nadzieje ze rozumiesz teraz jakie mam braki.

A czy może jest szansa na jakąś pomoc zdalna ?

Zaczynam instalować bazę :)
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2020-03-22 o 14.03.41.png
    Zrzut ekranu 2020-03-22 o 14.03.41.png
    194 KB · Wyświetleń: 57
ojej mocno jak ogólne podejście do Rodaków ;/ nie będę się wypowiadał za ogół a tymbardziej za kogoś kto spowodował takie nastawienie.
a ten portaner to do czego jest bo ja myślałem ze ten film co podesłałeś to jest to jakieś innej instalacji -
W takim razie instaluje portanier
Chyba postawiłem ;) coś działa i przez SSH się udało - z Twoją pomocą - gdybyś jednak zmienił zdanie to moja oferta jest wciąż aktulana.
Jeśli odmówisz co biorę pod uwagę - to czy byłbyś tak miły i pokierował mnie jeszcze dalej ?
I zaczeło się - edytowanie plików ;/ tutaj wymiękam :(
Connecting to MariaDB from Outside the Container
If we try to connect to the MariaDB server on localhost, the client will bypass networking and attempt to connect to the server using a socket file in the local filesystem. However, this doesn't work when MariaDB is running inside a container because the server's filesystem is isolated from the host. The client can't access the socket file which is inside the container, so it fails to connect.

Therefore connections to the MariaDB server must be made using TCP, even when the client is running on the same machine as the server container.

Most MariaDB images, including the official one, have external TCP connections disabled using the bind-addressoption in their #my.cnf# file. The docker image used in this guide is based on Ubuntu, so the file is located at /etc/mysql/my.cnf.

To use MariaDB we will need to edit the configuration file to change the appropriate option, and then restart the container.

Inside the container, edit the file my.cnf and check for the line that begins bind-address. Put a hash at the start of the line to comment it out:
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2020-03-22 o 14.14.04.png
    Zrzut ekranu 2020-03-22 o 14.14.04.png
    86,2 KB · Wyświetleń: 58
Zalogowałem się do bazy :
docker search mariadb
docker pull mariadb/server:10.3
docker run --name mariadbtest -e MYSQL_ROOT_PASSWORD=mypass -d mariadb/server:10.3
docker ps

I kolejny krok to zdjęcie ze działa kontener - przeszedłem dalej do konfiguracji ale tutaj wchodzimi w edycje plików i naprawdę bardzo słało się znam - ręcznie gdybym wiedział gdzie plik się znajduje to z edytuję ale przez konsole to juz nie umiem.
 
docker exec -it mariadbtest /bin/bash
jesteś wtedy "wewnątrz" kontenera

wklepujesz
Bash:
apt-get update; 
apt-get install mc -y

nastepnie klepiesz mc
przechodzisz do folderu /etc/mysql/
najeźdzasz na my.cnf , wciskasz F4 żeby edytować , zmieniasz co chcesz , F2 zapisz , F10 wyjscie
restart kontenera

wychodzisz za pomocą exit
no ale port 3306 nie jest wyciągniety !
bez tego nie zadziała ...

dlatego uwielbiam portainera, chcesz dodać opcje ? masz to w gui , które jest mega wygodne ! popatrz na film

w cli musiałbym wpisać 8 poleceń .. jestem leniwy i wygodny !
 

Załączniki

  • 2020-03-22_15-08-53.mp4
    7,4 MB · Wyświetleń: 50
c to jest klepiesz mc ?
i jak mam przejść z konsoi do folderu /etc/mysql/?
tutaj znowu staję ;(
portainera - zainstalowany
Chyba udało mi się wstawić port

-1 }" style="box-sizing: border-box; padding-right: 15px; padding-left: 15px; cursor: pointer;"> Version: '10.3.22-MariaDB-1:10.3.22+maria~bionic' socket: '/var/run/mysqld/mysqld.sock' port: 3306 mariadb.org binary distribution

-1 }" style="box-sizing: border-box; padding-right: 15px; padding-left: 15px; cursor: pointer;"> 2020-03-22 14:37:27 0 [Note] InnoDB: Buffer pool(s) load completed at 200322 14:37:27
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2020-03-22 o 15.15.51.png
    Zrzut ekranu 2020-03-22 o 15.15.51.png
    208,5 KB · Wyświetleń: 50
  • Zrzut ekranu 2020-03-22 o 15.33.30.png
    Zrzut ekranu 2020-03-22 o 15.33.30.png
    82,7 KB · Wyświetleń: 58
  • Zrzut ekranu 2020-03-22 o 15.38.53.png
    Zrzut ekranu 2020-03-22 o 15.38.53.png
    80 KB · Wyświetleń: 52