Pomoc QNAP TS-563 CPU AMD GX-420MC SOC (4 cores)

klisza1993

Entry Technician
Q Associate
2 Sierpień 2017
45
4
8
31
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Czesc. Zmagam sie z przegrzewajacym NASem:

TEMPERATURY W SPOCZYNKU !
CPU temperature 65°C / 149°F
System temperature 48°C / 118°F
Disk 1 temperature 36°C / 96°F
Disk 2 temperature 37°C / 98°F
Disk 3 temperature 36°C / 96°F
Disk 4 temperature 36°C / 96°F
Disk 5 temperature --°C / --°F
PSU 1 Status Ready
System fan 1 speed 1560 RPM

Taka temperatura jest jednak chyba przesada - ja rozumiem, ze to AMD ale nie sadze aby to bylo ok.
Jak wlacze wentylator na 100% to spada do 60-59 stopni... co dalej jest moim zdaniem dramatem.

Czy ktos z was ma tego NAS'a ? moze uporal sie jakos z problemem ?
Wstepnie chce zrobic nastepujace modyfikacje;
Wentylator(12cm), ktory wywiewa powietrze z obudowy zamienic stronami, tak aby wpychal z zewnatrz chlodne.
Druga modyfikacja polega na tym, ze zamontuje wentylator na radioatorze CPU - nie wiem co sobie qnap myslal chlodzic procesor AMD pasywnie.
Oczywiscie uprzedzam, pasta wymieniona - > zrobilem pelny serwis tego urzadzenia jesli chodzi o czystosc ;)
 
Disk 1 temperature 36°C / 96°F
Disk 2 temperature 37°C / 98°F
Disk 3 temperature 36°C / 96°F
Disk 4 temperature 36°C / 96°F
w normie.

CPU temperature 65°C / 149°F
w obciążeniu ? bez tragedii, AMDki zwykle są cieplejsze niż Intele.

Z drugiej strony , może to oznaczać walnięty cooler, pasty za dużo nie dałeś ?

Dyski wiem, ze sa w normie. Jednakze procek lipa. Hm cooler ? zwykly aluminiowy radiatorek(tragedia). Mysle,ze paste nalozylem zgodnie ze sztuka, nie zeby wyplywalo czy kapalo sie w tym ;) a tj bez obciazenia.
 
Poczynilem pewne kroki. Jednym z nich bylo zmniana miejsca lezakowania serwera. Coz okazalo sie ze nawet duza szafa nie jest dobrym miejscem - pomimo nawet dobre wentylacji. Zmiana miejsca poskutkowala lekkim obnizeniem sie temperatur.

CPU AMD GX-420MC SOC (4 cores)
CPU usage 1.0 %
Total memory 8 GB (8 GB usable)
Free memory 7 GB
Memory slot 1 (Channel A, DIMM 1) 4 GB (Unknown)
Memory slot 2 (Channel A, DIMM 2) 4 GB (Unknown)
CPU temperature 54°C / 129°F
System temperature 35°C / 95°F
Disk 1 temperature 28°C / 82°F
Disk 2 temperature 28°C / 82°F
Disk 3 temperature 27°C / 80°F
Disk 4 temperature 28°C / 82°F
Disk 5 temperature --°C / --°F
PSU 1 Status Ready
System fan 1 speed 1557 RPM

Natomiast zrobie jedna modyfikacje, mianowicie na sam radiator CPU naloze wentylator - 4x4cm. Gdzies mi sie walaja wyciagniete ze switchy ;) mysle ze na pewno pomoga w wywiewaniu ciepla z tego piecyka. Z drugiej strony dziwie sie firmie, ze nie zamontowala tam takiego rozwiazania przez AMD wiadomo, ze sie grzeja ;)
 
moim zdaniem mariaż qnapa i amd to słaba decyzja z ich strony .. ale to nie moja broszka ;)


Co masz na mysli ?:)

Przesiadlem sie z Intela na AMD bo mialem bardzo dobra opcje zamiany qnapa z lekka doplata. stary qnap bym 2 zatokowy TS 251 ten jest 5 zatokowy a bylo to dla mnie kluczowe poniewaz potrzebowalem wiecej kieszeni na dysk ;)
 
@pecet Ty nie miales modelu 663/463? One się chyba tak grzały prawda?
Mam do dziś złotego :)

Tak, to są normalne temperatury. Nie ma czym się przejmować i moim zdaniem nie trzeba nic dokładać do chłodzenia. Maksymalne temperatury CPU jednak nie powinny być wyższe niż 70'C. U mnie przy temperaturze powietrza 28'C i wszystkich 4 dyskach i transkodowaniu video miałem maksymalnie 68'C.
 
  • Wow
Reakcje: klisza1993

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. pasta