Pomoc NordVPN

zgoneq

Systems Admin...
Q's Expert
16 Sierpień 2015
226
29
28
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Mam ogromną prośbę,
czy mógłby ktoś poratować wiedzą czy NordVPN współpracuje z prywatnymi trackerami? Jeśli tak, to z jakimi?
 
no właśnie pokazuje niestodtępny - tracker widzi ip inne, ale zero seedów/leechów port 42000 zamknięty. Sprawdzone tym Open Port Check Tool - Test Port Forwarding on Your Router

Nord nawet się do tego odniósł...

Port forwarding and triggering could work with a VPN protocol in general, but not with NordVPN. Our apps block almost all port communication from within your device except for the ones most commonly used by popular applications. This was a tough decision that may inconvenience some users, but we’d like to explain why we did this.

Browsing the internet with open ports opens you up to a number of security risks. Blocking access to all ports except those that are essential for our VPN to operate and for you to enjoy the internet is part of how NordVPN keeps you secure. Otherwise, we wouldn’t be able to ensure your security online
Mam pytanie do @Silas Mariusz - jaki najniższy Listening port można ustawić w rtorrencie?
 
Blocking access to all ports except those that are essential for our VPN to operate and for you to enjoy the internet is part of how NordVPN keeps you secure. Otherwise, we wouldn’t be able to ensure your security online
To jest akurat marketing bullshit na który Cię nabierają.

Zwyczajnie nie możesz otworzyć portu. Otwarty port jest potrzebny dla seedowania nie dla pobierania.
 
Tak, ale znalazłem port otwarty na Nordzie, tylko że jest bardzo nisko. Skanuję te wyższe, ale trochę mi zejdzie. Co do żółtego wykrzyknika, to niestety nie widzę żadnego seeda. Chodzi mi o ten wczorajszy prywatny tracker.
 
U mnie niestety seedy/peery zero - mimo, że na stronie www pokazuje, że powwinny - świeża wstawka oznaczona jako top.
Przetestuję jeszcze z utorrentem ale to za jakieś pół godz., może wcześniej. A później przestawię sie na opcję bez VPN i przekieruję port.
 
Taki jest zamiar, ale jak jednocześnie puszczać publiczne trackery przez VPN, a prywatne bez? Raczej się nie da. Ściągnąć co potrzeba z publicznych i wtedy zmienić bramę.
 
Z ciekawości jeszcze zapytam, czy to ograniczenie minimalnego portu jest sztuczne, czy z czegoś to wynika?
Na początku było ograniczenie 16k-49k
Wynikało to z dwóch rzeczy.
Ograniczenie działania na niskich portach pozostawiało działające inne usługi takie jak gry, usługi stream i etc. I jesli ISP stosowal throttling /QoS uslug na niskich portach to umozliwial dzialanie uslug np. VoIP dzialanie bez zarzutu bo rtorrent uruchamia sie na wyzszych portach.
Natomiast ograniczenie portów powyzej bylo konieczne poniewaz wiele operatorow nawet tych profesjonalnych blokowalo te porty z rzekomego powodu bezpieczenstwa. Tutaj sie akurat nie zgadzam, ale znam obecnie conajmniej dwoch operatorow w polsce, ktory maja po 100 tys uzytkownikow i nadal porty od 50k w gore blokuja.