Pomoc Emby - dodanie biblioteki

zgoneq

Systems Admin...
Q's Expert
16 Sierpień 2015
226
29
28
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Macie może pomysł jak w serwerze Emby dodać bibiotekę znajdującą się na innym serwerze w tej samej sieci?
NFS jest chyba niewspieranie, a po SMB też nie mogę nic dodać.
 
pigersik mount z autorun nie jest dobrym pomyslem
bo w przypadku przebudowy raid (w tym procesie sa zamykane wszystkie appki) system moze nie przeprowadzic jego naprawy bo jakies zasoby beda nadal w uzyciu i nie zostana zamkniete
jedyny warunek zeby mount sie odnosil do /mnt i do zadnych /share
nadal uwazam ze edycja skryptu jest najlepszym i bezpiecznym rozwiazaniem
 
Tak źle i tak niedobrze - najlepiej, jeśli bezpośrednio w emby można było wprowadzić UNC, ale nie działa.
Tak, czy inaczej podmapowałem to do /mnt/Filmy_2/ w autorun.sh i jak na razie działa.
Opcja z edycją emby-server.sh też działała.
 
Przepraszam za odświeżenie wątku, ale stało się coś bardzo dziwnego.
Otóż emby nie skanuje podłączonej biblioteki (udział zdalny zamontowamy lokalnie).
Ponowne zainstalowanie serwera emby nic nie wnosi
 
jasne - ale nic nie zostało zmienione. To oficjalny sposób podmapowania folderu.
wynik polecenia mount jest ok.
Co bardziej dziwnego - jeśli w bibiotece wskażę nie cały folder Filmy, tylko jakiś podkatalog (czyli jeden film) to czasami się doda

Zmieniłem sposób mapowania na ten w skrypcie startowym, że by nie ruszać tego autorun.sh
 
popatrz na załączony film ...

od pewnego czasu nie pomagam zdalnie - nie mam ochoty słuchać pretensji i problemów że coś zmieniłem i przestało działać .. fuszki tylko dla EU zachodniej za grube € .

pisz prosze na forum , albo zapytaj sie na forum Emby.
 

Załączniki

  • 2020-03-28_18-14-44.mp4
    2,2 MB · Wyświetleń: 66
ok, rozumiem.
To co na filmie mam zaznaczone i to działało bardzo dobrze.
Przy podłączaniu biblioteki emby widzi folder zdalny i jego podfoldery, ale nie dodaje ich do biblioteki
Co do zepsucia czegokolwiek u kogoś zdalnego - rozumiem.
 
No właśnie i to jest najdziwniejsze.
Raz zadziałało, a kolejne dwa razy nie.
Pomijam problem z uprawnieniami zdalny user ma RW
Jak coś to jednak zapraszam na zdalne sterowanie to jest serwer, który można zepsuć / formatować itd.
ok,
zmieniłem montowanie z cifs na nfs i poszło.
 
zapewne - tylko co?
później - dużo później restartnę serwer ze źródłami i sprawdzę czy to coś dało. Jak nie - nadam prawa jeszcze raz i sprawdzę ale tylko dla samego sprawdzenia. Jak działa NFS, to tak zostawiam.