Pomoc Nie mogę utworzyć kilku folderów współdzielonych o tej samej nazwie dla sychnronizacji Qsync

Muziszen

Nowy użytkownik
Noobie
24 Marzec 2019
2
0
1
40
QNAP
null
Ethernet
null
Witajcie,

Niedawno zakupiłem swojego pierwszego NAS'a w postaci modelu HS-453DX-8G. Moim celem jest backupowanie na niego głównie plików w postaci zdjęć z różnych urządzeń domowych takich jak 3 laptopy i 2 telefony. Urządzenia te należą do dwóch użytkowników czyli moje są 2 laptopy (Windows 7, Windows 10) i 1 telefon (android), zaś do mojej żony należy 1 laptop (windows 7) i 1 telefon (iPhone). Wszystkie pliki skopiowane z rządzeń na Qnapa chcę udostępniać na mój TV będący w sieci. Do backupowania plików próbuje wykorzystać aplikację Qsync. Utworzyłem nowy wolumin w ramach którego chciałem kopiować wszystkie te urządzenia. Uznałem, że najsensowniej będzie to zorganizować tak, że utworzę nadrzędne foldery zatytułowane od nazw urządzeń klienckich w sieci domowej np. Laptop1, Laptop2, Telefon1 itp., a kolejne podfoldery w każdym z tych folderów będą już odwzorowaniem folderu "Obrazy" dla każdego osobnego urządzenia. W ten sposób zachowałbym pewność co backupuje.
Niestety napotkałem dziwne trudności, które strasznie bruzdzą mi w tej metodologii i nie wiem czy to ja coś źle robię, czy faktycznie jest to niemożliwe.

Otóż nie jestem w stanie stworzyć kilku folderów współdzielonych o tej samej nazwie "Obrazy" :(. System od razu krzyczy, że taka nazwa folderu już istnieje i nie ważne że ma inną lokalizację. Pomyślałem że może jak utworzę dla każdego urządzenia swój wolumin to będę mógł wtedy stworzyć taki kolejny folder "Obrazy" dla nowego urządzenia, ale niestety tak też nie przechodzi.

Będę wdzięczny za wyjaśnienie jak sobie poradzić z tym wyzwaniem. Co źle robię? Może metodologia powinna być jednak inna?

Pozdrawiam
M​

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.0 Build 20190324
Model serwera: QNAP HS-453DX-8G
 
Ok. Tak też mi się zaczęło wydawać że jest to niemożliwe - wielka szkoda :(

@pigers - widzę, że jesteś mocno zaprawionym w bojach qnapmasterem. Czy masz doświadczenie i mógłbyś udzielić mi wskazówki jak możnaby to było w zorganizować abym się nie pogubił przy synchronizowaniu wielu urządzeń? Może są jakieś best practicec na takie sytuacje?

Mam kilka urządzeń o identycznych nazwach folderów między tymi urządzeniami które chce synchronizować na macierzy. Kurcze w zasadzie to taki standard, że w sieci są liczne Windowsy, w których Microsoft od wielu lat narzuca pewną organizację i dlatego piki są zapisywane w folderach z góry określoną nazwą np. Dokumenty, Zdjęcia, Filmy, Muzyka, czy Pobrane. Lubię mieć porządek i jeżeli folder się nazywa "Obrazy" i na kolejnych laptopach też tak się nazywa to chciałbym aby nazywały się tak samo na Qnapie. Jak zacznę je nazywać na Qnapie inaczej niż się nazywają na laptopach to za jakiś czas jak siądę to mogę już nie pamiętać co było do czego, zaczną mi się kłębić wątpliwości. Chyba musi być jakiś system który pozwala logicznie zapanować nad tym? A co w sytuacji kiedy w korporacyjnej sieci jest kilknaście lub kilkadziesiąt takich klientów do synchronizacji? NIe chce mi się wierzyć że admin siedzi i wymyśla kolejne nazwy dla takich folderów :)
Przez chwilę miałem taki pomysł aby na laptopach zaznaczać folder główny użytkownika jako do synchronizacji i na Qnapie stworzyłbym jego folder współdzielony z lustrzaną nazwą i tutaj także jako nadrzędny, następnie z poziomu Synchonizacji wybiórczej zaznaczyłbym pojedyncze foldery do synchronizacji w tym np. Obrazy i w ten oto sposób na Qnapie miałbym kopię folderów tak jak się nazywają na klienckim urządzeniu. Napotkałem jednak pewien problem - kiedy na Laptopie1 dochodzę do momentu kiedy z poziomu Qsync zaznaczam, że chcę synchornizować folder Usera i następnie wciskam przycisk Synchronizacja Wybiórcza to pojawia mi się... wielkie zdziwko... drzewko folderu współdzielonego ale na Qnapie o nazwie Laptop1 który wcześniej już utworzyłem jako folder który ma służyć do kopiowania plików z laptopa, niestety nie chce się pojawić drzewo z poziomu mojego laptopa jako klienta :( Zgłupiałem. Bawię się tym już od kilku tygodni i wydawało mi się, że w którymś momencie miałem możliwość Synchronizacji wybiórczej dla folderów z poziomu klienta, a nie na macierzy, a tu zupełna niespodzianka. Czy to faktycznie tak jest?

Będę wdzięczny za odpowiedzi na moje pytania i za jakieś wskazówki jak to najlepiej ogarnąć aby całość miała swoją logikę.

Z góry dzięki!

pzdr
 
@Muziszen
Niestety. Qsync to syf. Strasznie niedopracowane oprogramowanie. Brakuje mu podstawowych funkcjonalności, przerabialem temat wielokrotnie. W koncu oplulem ten soft i znalazlem syncthing. Robi robote ;) wstyd, ze qnap nie ma sensownej i dopracowanej apki do takich rzeczy jak tj u konkurencji ;) a forum krzyczalo o tym nie raz ;)