Przy piwie Nowy Qsync

klisza1993

Entry Technician
Q Associate
2 Sierpień 2017
45
4
8
31
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Podobno ms wyjsc QSYNC w nowej wersji, ktora kaprawia funkcjonalność. Np oneway sync itd. wiecie cos na ten temat? Jakas beta??
 
Nie chodzi o to zeby dogodzic. Ale wyobraz sobie takie cos jak mozliwosc wybory typu synchronizacji to raczej podstawa. Sporo na forum o tym pisano- narzekano, ze bardzo brakuje tej funkcji. Konkurencja taka jak np S ma to od dawien dawna. Czyli MOZNA ! Gownem jest to ze na Windowsach nie mozna zmapowac sobie folderow jak sobie chcesz np wiele folderow w windows do jednego udosteonionego w qnap. Pomysl sobie jaka to udereka administracyjna. Zrobili nowa apke qsyncpro. Apka nadal nie ma tej funkcjonalnosci. W komentarzach w google Play store mowia sami za siebie. ;) To nie jest mi je "widzimisie"
 
Ogólnie rzecz biorąc nie jest dobrze. Brakuje wielu wg mnie podstawowych funkcjonalności. Co mnie najbardziej uwiera to brak możliwości zmiany lokalizacji domyślnego folderu na NASie. Zmieniłem ostatnio systemowy dysk na SSD 250. Po instalacji podstawowych aplikacji zostało mi ok 100 GB. W qsync mam około 90 GB danych. Czyli zostaje 10. Synchronizacja z smartfonem to też dramat. Dlaczego nie ma możliwości wyboru trybu działania. Mam nieograniczony pakiet danych komórkowych. Dużo bardziej pasowałby mi model taki jak w dropboxie. Widzę jakie mam dane i pobieram w miarę potrzeby. Mam dużo pamięci w telefonie synchronizuję wszystko/część danych. A to tylko jeden z problemów w qnapie.
 
Ogólnie rzecz biorąc nie jest dobrze. Brakuje wielu wg mnie podstawowych funkcjonalności. Co mnie najbardziej uwiera to brak możliwości zmiany lokalizacji domyślnego folderu na NASie. Zmieniłem ostatnio systemowy dysk na SSD 250. Po instalacji podstawowych aplikacji zostało mi ok 100 GB. W qsync mam około 90 GB danych. Czyli zostaje 10. Synchronizacja z smartfonem to też dramat. Dlaczego nie ma możliwości wyboru trybu działania. Mam nieograniczony pakiet danych komórkowych. Dużo bardziej pasowałby mi model taki jak w dropboxie. Widzę jakie mam dane i pobieram w miarę potrzeby. Mam dużo pamięci w telefonie synchronizuję wszystko/część danych. A to tylko jeden z problemów w qnapie.

Jesli chcesz synchronizowac cokolwiek z tele do qnapa to maja jedna swoja aplikacje, ktora faktycznie dziala. QFILE - w ustwieniach apki masz mozliwosc "auto wysylanie" z wybranego folderu itp sprawdz sobie, mysle ze powinno Ci pomoc. Lecz tak czy siak, inne platformy tj dramat. Qsync to jest jakis zart stad korzystamz syncthing i przyznam szczerze, ze dziala idealnie ;)
 
Używam qfile. I w zasadzie używam praktycznie tylko jego. Qsync niby sobie pracuje ale nic ponad to. Właśnie zainstalowałem syncthing i już na pierwszy rzut oka jest dużo lepiej.
A może ktoś zna jakąś alternatywę dla qmailagent?
 
  • Lubię to
Reakcje: klisza1993
Używam qfile. I w zasadzie używam praktycznie tylko jego. Qsync niby sobie pracuje ale nic ponad to. Właśnie zainstalowałem syncthing i już na pierwszy rzut oka jest dużo lepiej.
A może ktoś zna jakąś alternatywę dla qmailagent?

Ja na poczatku myslalem, ze sync thing to kupa - ale po zaglebieuniu sie w dokumentacje i specyfike dzialania tego softu to tj pieknei ! i cud ze az darmowe ;) dziala elegancko problem z kopia rozwiazany od tak.
Uzywam S i Qnapa - qnap w wielu aspektach niestety ssie ;( min jesli chodzi o soft np do kopii czy np chatu itp
 
Ogólnie rzecz biorąc nie jest dobrze. Brakuje wielu wg mnie podstawowych funkcjonalności. Co mnie najbardziej uwiera to brak możliwości zmiany lokalizacji domyślnego folderu na NASie. Zmieniłem ostatnio systemowy dysk na SSD 250. Po instalacji podstawowych aplikacji zostało mi ok 100 GB. W qsync mam około 90 GB danych. Czyli zostaje 10. Synchronizacja z smartfonem to też dramat. Dlaczego nie ma możliwości wyboru trybu działania. Mam nieograniczony pakiet danych komórkowych. Dużo bardziej pasowałby mi model taki jak w dropboxie. Widzę jakie mam dane i pobieram w miarę potrzeby. Mam dużo pamięci w telefonie synchronizuję wszystko/część danych. A to tylko jeden z problemów w qnapie.
Da się zmienić - trzeba w ustawieniach współdzielonych przed zainstalowaniem czegokolwiek ustawić folder homes na lokalizacje którą sie chce - później już zmienić się nie da.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qsync
  2. folder homes
  3. synchronizacja qsync