jAZZ-MAN

Entry Technician
Q Associate
2 Styczeń 2020
33
3
8
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Nie mogę włączyć Kosza dla Folderu Współdzielonego. Funkcja jest wyszarzona.
Wyłączyłam i włączyłem kosz - nic nie pomogło.
Proszę o pomoc.

upload_2020-4-14_15-26-38.png


Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1216
Model serwera: TS-253Be
 
inicjowałem jak tylko kupiłem NAS koło nowego roku.... 4.4.1.1146

Sprawa dokładnie tyczy się QSYNC. Od pewnego czasu kosz nie działa dla Qsync. Jeślii usunę plik w telefonie, znika on na serwerze, ale nie jest przenoszony do kosza. Dla mnie wazne jest abym pomimo usunięcia pliku z telefonu była możliwość dostępu do niego (choćby przez kosz).
 
Kosz normalnie działa. Zakładam Ticket. napisze co ustaliłem. Dziękuję.
Jak zawsze dostałem błyskawiczną odpowiedź ze wsparcia.
'
(...)tutaj opcja nie jest możliwa do zastosowania. Można zastosować migawki. Proszę utworzyć folder na puli dyskowej a nie w homes i wtedy opcja kosza powinna być dostępna

Wieczorem się pobawię i dam znać co i jak.
Dobra......

Mam kolejną odpowiedź ze wsparcia (wsparcie działa bardzo sprawnie, nie raz korzystałem z różnego supportu i prędkość działania Qwsparcia jest bardzo fajna... wsparcie działa szybciej niż mój NAS 3:)).....

Kosz nie działa dla Qsync! - Lipa straszna, bo jak z jakiegoś powodu skasujemy dane z karty SD w synchronizowanym telefonie, albo na komputerze przeniesienemy zsynchronizowany folder, to Qsync zacznie kasować dane z NAS i jesteśmy w czarnej norze (no chyba, ze mamy migawkę). Taki sam problem jest, jak mamy parownika i przez przypadek albo złośliwie skasuje on u siebie pliki.

Napiszecie zaraz, że można ustawić NIE KASUJ PLIKÓW w Qsync - Pewnie, że można, ale jeśli mamy to zaznaczone i dodajemy nowe urządzenie do Qsync to podczas pierwszej synchronizacji pobiera ono WSZYSTKO łącznie z niby usuniętymi plikami. A poza tym jak "odkasować" takie pliki bo nie wiemy które są synchronizowane w Qsync.

Sposobem na przeniesienie plików do kosza jest usunięcie ich za pomocą aplikacji Qfile - trochę na około, ale chyba wszystko w temacie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kosz