Pomoc QVPN Qbelt

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 951
236
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Cześć,

Uruchomiłem po nowej instalacji QVPN i Qbelt. Niestety po podłączeniu na TEL z QBeltem, nie moge otworzyć żadnej strony WWW. Chciałbym aby przenieść mój ruch w niektórych sytuacjach jak otwarte sieci przez VPN.
Czy istnieje taka możliwość by po podłączeniu będę mógł oglądać strony www itp?

Mam komunikat w aplikacji na tel. Ograniczony dostęp: to połaczenie VPN nie mogło nawiązać połączenia z portem WWW.

Jestem święcie przekonany że przed awarią mojego Qnapa wszystko działało jak należy.
//Edit, mam taki komunikat w aplikacji:
upload_2020-2-2_11-46-9.png
 
A no właśnie. Z tego co pamiętam to jest to jakiś chceckbox który trzeba zahaczyć. To jakas pierdoła. Za każdym razem zapominam o tym jak instaluje na nowo QTS. miałem to zapisane w HelpDesk, ale HelpDesk się zmienił i nie mam historii swoich problemów.
 
Poszukaj proszę. Jestem przekonany ze to jakaś "pierdoła" która jest w miejscu o której nikt nie pamięta. Może Pan Grzegorz mi odpowie i sobie przypomni co z rok temu do mnie pisał.
Dostałem informacje ze to problem z moim dostawca internetu. Niestety to dziadostwo bo jak utworzyłem VPN po OpenVPN to nie ma najmniejszego problemu. Zagadka.
 
Hej...Miałem chyba ten sam problem. W QVPN Service2 w Qbelt zmieniłem wtedy port serwera UDP na inny, kliknąłem zastosuj (wydaje mi się, że wywaliło wtedy jakiś błąd), a następnie wpisałem ponownie taki jaki był i wszystko wróciło do normy....Chyba tak to było, jeśli dobrze pamiętam...
 
dobra sytuacja ogarnieta, port ktory wpisywalem to byl port QBELTA a mial byc port NASweb, jednakze dziala to tylko na domyslnym, kobinuje zeby to pozmieniac. Wykrywanie ustawien automatycznych jest wylaczone bo bralo inny port sobie skad mimo ze port NASweb byl wpisany..
 
zgadza sie ze mialo ale nie pobiera przy automatycznym, jakis bug musi byc w aplikacjach ze pomimo wyswietlenia tego portu to i tak nie wylapuje tego
 
Podłączę się pod temat bo od jakiegoś czasu walczę z VPNem. Pozmieniałem ustawienia w aplikacji na androidzie dla qbelt, ale nadal nie mogę się połączyć. Co ciekawe w aplikacji qvpn na serwerze pokazuje mi, że połączenie zostało ustanowione a na telefonie cały czas komunikat "Nie utworzono połączenia VPN". Przez PPTP łączę się bez problemu. Przy okazji mam kolejne pytanie. Może lamerskie, ale to moje pierwsze kroki przy zabawie z VPN. Ogólnie rozumiem o co chodzi, ale chcę sprawdzić czy wszytko robię dobrze. Czy przy ustanowionym połączeniu VPN powinienem mieć dostęp do serwera bez użycia VPN? W tej chwili łączę się przez VPN ale jednocześnie mogę się normalnie zalogować do serwera przez adres IP bez użycia VPN. Czy to jest normalna sytuacja, czy coś robię nie tak?
 
w ustawieniach QVPN musialem zrobic to tak - VPN na domyslnych a port 559 to port NASweb
25177.png
Znów mam problem z połączeniem.

Mam ustawiony QBelt:
upload_2020-7-6_11-50-15.png


Do weba wchodzę przez 8083 a w samej aplikacji mam:
upload_2020-7-6_12-1-20.png
 
Musisz zmienić w telefonie w Orange "punkt dostępu" z IPv6 na IPv4. Instrukcje znajdziesz na stronach Orange. Haczyk na iPhonach - OS na iPhonach wycofał sie już z protokołu IPv4 na danych komórkowych ze względów bezpieczeństwa. Da się jedynie zrobić to na Wifi w telefonie. Pozostaje jedynie android, w którym jak zwykle da się zrobić dużo więcej ;)
Na macach podobno da się wymusić IPv4 ale nie sprawdzałem.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ipv6