QNAP TS-x53A czy Kodi odtworzy filmy 4k w kodeku HEVC x265

Po to ze oglądam ja i moja rodzina filmy w różnych miejscach, nie tylko w tej samej sieci. Na różnych urządzeniach i jakości sieci.
 
Można. I oczywiście byłem tego zwolennikiem do momentu aż nie miałem w kolekcji ok. 1300 pozycji. Skanowanie wtedy nowości trochę trwa. I tutaj Plex/Emby który jest po stronie serwera znacznie lepiej sobie radzi.

Złóżmy w kolekcji umieszczam film. Zaraz po tym chce go włączyć:
1) plex ma ten film w bazie natychmiast
2) kodi po smb/NFS musi odświeżyć kolekcje i trwa to baaaaardzo długo jak się na dużo filmów. W moim przypadku ok. 15-20min.

I chociaż samo Kodi jest wyczesane, to niestety ta kwestia spowodowała że poszedłem w kierunku plex/Emby.
 
To lepiej kupić na słabe filmy MiBox budżetowo, lub Egreaty niż mocarne nasy na i3, po aktualnie 7000. Takie jest moje zdanie. Oczywiście, duża bibliotek może przeszkadzać, ale w przypadku Egreat to nie jest problem. Nie tracisz przy tym na jakości, bo jak masz dobry film bitrate w okolicach 65> a plex czy inne transkodowanie schodzi do ilu, 15-20?
 
Dlatego mówię jak ktoś ogląda plex na telewizorze w którym appka plex jest na bazie przeglądarki to mija się to z celem. Bo nie dość że serwer musi cierpieć to i odtwarzacz nie puszcza filmu 23.976fps na 24hz tylko w 50/60hz rwać obrazem każdej sekundy.
 
Silas trafił w sedno problemu - fps. Zależy kto co potrzebuje, bo film 5-10gb nie potrzebuje żadnego transkodowania i odtworzy to poprawnie kodi na android TV. Innem starszej generacji TV potrzebują przystawkę. To jest po prostu druga opcja zamiast pchać się w nas za 7k żeby dobrze transkodowało. Chciałem zaznaczyć że w połowie marca TVS-672n kosztował jeszcze 5600-5800, żeby teraz dobić do 7k.
 
To lepiej kupić na słabe filmy MiBox budżetowo, lub Egreaty niż mocarne nasy na i3, po aktualnie 7000. Takie jest moje zdanie. Oczywiście, duża bibliotek może przeszkadzać, ale w przypadku Egreat to nie jest problem. Nie tracisz przy tym na jakości, bo jak masz dobry film bitrate w okolicach 65> a plex czy inne transkodowanie schodzi do ilu, 15-20?
Popełniasz błąd. Mam TS-253A czyli nie NAS za 7K. Mam Kodi i Plex Kodi Conekt i mam wszystko co tylko można chcieć. Bilbliotekę filmów gdzie chce a do tego w pełni funkcjonalne Kodi. Dodatkowo w gratisie dostaje wspólną baze obejrzanych filmów itp.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Nie dopowiedziałem - chodziło mi o x265 - że lepiej dedykowane urządzenie. Floyd wcześniej pisałeś żeby kupić 472XT, a o to mi chodziło że nie ma sensu.
 
Floyd wcześniej pisałeś żeby kupić 472XT, a o to mi chodziło że nie ma sensu.
A nie dopisałem że sam uważam to za bez sens?

Też uważam ze lepiej kupić tani odtwarzacz jak Nvidie i mieć full wypas. Nie zmienia to faktu ze Plexa nie zmienię jako bibliotekarza filmów.
 
Umknęło mi, zwracam honor.
 
Dlatego mówię jak ktoś ogląda plex na telewizorze w którym appka plex jest na bazie przeglądarki to mija się to z celem. Bo nie dość że serwer musi cierpieć to i odtwarzacz nie puszcza filmu 23.976fps na 24hz tylko w 50/60hz rwać obrazem każdej sekundy.

Pierwsze slysze zeby apka plexa byla na bazie przegladarki ^^
Dodam tylko ze na TV sprzed 8 lat (pierwsze smart tv) apka plexa daje rade i ma problemy tylko z wymyslnymi kombinacjami HEVCa.
Na najnowszym TV sony z andorid TV apka plexa odtwarza WSZYSTKO co mam w bibliotece bez transkodowania.

W obu przypadkach przelacza sie na 24hz.
 
Amazon Fire dokładnie nie znam ale na szybko wrzuciłem w Google czy ma passthrough DTS i inne, wychodzi na to że w KODI nie ma.
Cos zle szukasz. Może sprawdzasz Firestick - nie firestick 4k.

Dobrze szukam :)

Amazon Firestick 4k:
AC3 (Dolby Digital): Yes
EAC3 (Dolby Digital Plus): Yes
EAC3 + Atmos (Streaming Atmos): Yes
TrueHD: No
TrueHD + Atmos (Blu-ray Atmos): No

No nie ważne, Nvidia shield też spoko ale to kolejne urządzenie, ja lubię minimalizm i jak tylko wyjdzie QNAP 253D to biorę na testy :) Nie byłoby tego problemu gdyby taki C9 pozwalał instalować KODI.
C9 do jest problem bo z tego co pamiętam Emby jest tam dostępne, Plex nie jestem pewien.

Sam posiadam TV Philips z AndroidTV i pomimo iż to czasem chodzi kulawo (słaby procek i tylko 1,5 GB RAM) to Plex i Kodi całkiem sensownie działają. C9 jest ogólnie b. fajnym TV (niestety coraz trudniej dostępnym), ale WebOS jakoś mnie odpycha mimo iż znośnie działa. Podłączenie kolejnego urządzenia do TV oraz dodatkowy pilot to też jest dla mnie zło.
 
Podłączenie kolejnego urządzenia do TV oraz dodatkowy pilot to też jest dla mnie zło.
Spróbuj sticka, naprawde sensownie działa i ten pilot do Sticka bardzo jest kompatybilny z HDMI CEC.

W moment pierwszego uruchomienia Stick pyta się czy włączyć telewizor kiedy nacisniesz na pilocie home. Jesli tak, to na które wejscie HDMI ustawić telewizor. Kolejne pytanie czy do dzwieku uzywasz aplitunera (Receivera) czy soundbar. Jesli amplituner, to wykrywa model w moim przypadku Onkyo. Pozniej pytanie na ktore wejscie ustawic amplituner i czy glosnosc na pilocie ma sterowac telewizorem czy jednak amplitunerem. Naprawde da sie przebolec ten pilot.
 
Panowie jak by dołożyć kartę graficzną Gigabyte GeForce GT 1030 2GB do ts-473 który nie ma hdmi wtedy to hdmi zadziała ?
i czy to rozwiązuje problem z oglądaniem filmów 4k ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. IPTV
  2. problem z odtwarzaniem filmow 4k
  3. QNAP TS-253D ssd
  4. SONY
  5. quick sync
  6. x53A