Pomoc Linux Station vs HD station - pytania

wEbMAStEr

Passing Basics
Beginner
16 Kwiecień 2016
25
2
3
QNAP
TS-x73A
Ethernet
100 Mbps
  • ·
  • TS-x73A
  • ·
  • 100 Mbps
  • ·
  • 5.0.0.1986 Build 20220324
Witajcie.
Jako, że ostatnio robiłem zmiany na całym nasie, by korzystać z migawek mam na chwilę obecną dosyć kopiowania ustawiania itd. a po próbowaniu znów mi się nasyfi i ... Chciałbym tego uniknąć i zapytać znających temat:

1) HD station z dedykowanym kodi czy Ubuntu 18.4 + kodi?
HD station się bawiłem ale jeszcze nie miałem zainstalowanego kodi więc nie wiem jak działa, ubuntu + kodi ok, ale to pytanie nr 2

2) jak zrobić kopię Ubuntu z linux station skoro w container ST go nie widać? Jest jakaś prosta metoda, czy trzeba szukać gdzie jest zainstalowany i potem czymś kopiować po prostu cały katalog; da się tak w ogóle? Jeśli tak to czym? I jak najprościej przywracać?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2.1310
Model serwera: QNAP ts-251b 8GB
 
1) HD station z dedykowanym kodi czy Ubuntu 18.4 + kodi?
HD station się bawiłem ale jeszcze nie miałem zainstalowanego kodi więc nie wiem jak działa, ubuntu + kodi ok, ale to pytanie nr 2
Uważam że LS działa stabilniej i łatwiej coś tam dodawać, plus możesz dodać dodatkowe usługi. Wada taka ze musiałem dodać do auto startu Kodi i zjada więcej zasobów. Po za tym aktualizacja powodowała usuniecie wszystkiego. Zrezygnowałem i wróciłem do HDStation oraz paczki z QnapClub w którym już w standardzie mam paczki dodatków.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
  • ·
  • TS-x73A
  • ·
  • 100 Mbps
  • ·
  • 5.0.0.1986 Build 20220324
Uważam że LS działa stabilniej i łatwiej coś tam dodawać, plus możesz dodać dodatkowe usługi. Wada taka ze musiałem dodać do auto startu Kodi i zjada więcej zasobów. Po za tym aktualizacja powodowała usuniecie wszystkiego. Zrezygnowałem i wróciłem do HDStation oraz paczki z QnapClub w którym już w standardzie mam paczki dodatków.
I jak z aktualizacjami wszystko zostaje? Da się jakoś zrobić kopię KODI?