Pomoc Strona www + bazy SQL + poczta + inne ( zewnętrzny hosting czy własny NAS ??? )

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Aktualnie posiadam wykupiony hosting w linuxpl.com teraz po zmianie cyber_Folks
Aktualnie mam konto WPRO

Czytam różne opinie i nie są już pozytywne jak to było wcześniej przed wejściem w korporację.
Strona ogólnie odpukać nie mam problemów technicznych jak niedziałająca strona / awarie itp.

Jedyna rzecz która mi doskwiera to szybkość działania do zeszłej jesieni sklep był jeszcze na prestashop 1.4.4 ale przeskoczyłem od razu do 1.7.6.1
oraz mam jeszcze na serwerze zainstalowany program CRM + baza. na bieżąco dochodzą nowe funkcje tego programu i suma sumarum albo hosting przykręcił kurek w obecnym czasie (teraz nakłania nas na migracje na nową ofertę z nowej strony) albo po prostu nasze potrzeby są większe niż oferuje hosting przynajmniej ten abonament)

Pytanie czy jest jakiś benchmark ?
aby sprawdzić porównać aktualny serwer / konto z innym kontem tego dostawcy
oraz innymi kontami innych dostawców.

Na stronach hostingodawców nie ma informacji ile mamy limity w danych abonamentach tylko suche informacje (przestrzeń dyskowa, liczba kont mailowych liczba baz itp)

Na samym końcu rozważam i zastanawiam się nad własnym serwerem / czy nas od QNAP spełni moje wymagania ?
Pytanie czy to jest opłacalne oprócz zakupu przyzwoitego nas-a (TVS-472XT / TVS-672N / TVS-682 / TS-677)
+ dochodzi obsługa / opieka administratora --> jakie to koszty ?
 
Moim zdaniem - jeśli masz dwie strony i ogarniasz linuksa i np. dockera to zrobisz to w wirtualizacji - włącznie z mailem. Pleska do tego nie potrzebujesz ;) Ostatecznie stawiajac np. jakiegos debiana w VirtualStation.
Apache trudny nie jest i jest mnóstwo how-to, nginx trochę bardziej conf zagmatwany i mniejsza ilość how-to ale też do ogarnięcia. Mysql/Postgresql/MariaDB - system bazodanowy. PHP7 w zasadzie jakiejś szczególnej konfiguracji nie potrzebuje - ale też znajdziesz how-to jak dostroić np. limity czy zwiekszyc bezpieczenstwo. Dokumentacji i how-to do Postfixa też cała masa włącznie z SA, DNSBL, Razorem, DKIM itp. Roundcube do webmaila i w zasadzie nic więcej Ci nie potrzeba. Chyba nie zapomniałem o niczym. Przy okazji jak zrobisz to sam bez Pleska, nauczysz się czegoś więcej niż klikanie po zakładkach Pleska ;)
Plesk nie zwalnia z czytania dokumentacji. I chociazby konfiguracja Zabójca spamu - Blog zajmujący się walką ze spamen na serwerach> Szczególnie polskim spamem tez wymaga grzebania w configu. Plesk ma zalete jako panel resellerowy.

Przyznam się, że nie znam Pleska bo go nigdy nie potrzebowałem ;) Dawno temu kiedyś zainstalowałem jakiegoś WebAdmina ale po tym jaki mi pierdolnik w /etc zrobił nigdy się na podobny krok nie odważyłem ;)
 
Moim zdaniem - jeśli masz dwie strony i ogarniasz linuksa i np. dockera to zrobisz to w wirtualizacji - włącznie z mailem. Pleska do tego nie potrzebujesz ;) Ostatecznie stawiajac np. jakiegos debiana w VirtualStation.
Apache trudny nie jest i jest mnóstwo how-to, nginx trochę bardziej conf zagmatwany i mniejsza ilość how-to ale też do ogarnięcia. Mysql/Postgresql/MariaDB - system bazodanowy. PHP7 w zasadzie jakiejś szczególnej konfiguracji nie potrzebuje - ale też znajdziesz how-to jak dostroić np. limity czy zwiekszyc bezpieczenstwo. Dokumentacji i how-to do Postfixa też cała masa włącznie z SA, DNSBL, Razorem, DKIM itp. Roundcube do webmaila i w zasadzie nic więcej Ci nie potrzeba. Chyba nie zapomniałem o niczym. Przy okazji jak zrobisz to sam bez Pleska, nauczysz się czegoś więcej niż klikanie po zakładkach Pleska ;)
Moim zdaniem - jeśli masz dwie strony i ogarniasz linuksa i np. dockera to zrobisz to w wirtualizacji - włącznie z mailem. Pleska do tego nie potrzebujesz ;) Ostatecznie stawiajac np. jakiegos debiana w VirtualStation.
Apache trudny nie jest i jest mnóstwo how-to, nginx trochę bardziej conf zagmatwany i mniejsza ilość how-to ale też do ogarnięcia. Mysql/Postgresql/MariaDB - system bazodanowy. PHP7 w zasadzie jakiejś szczególnej konfiguracji nie potrzebuje - ale też znajdziesz how-to jak dostroić np. limity czy zwiekszyc bezpieczenstwo. Dokumentacji i how-to do Postfixa też cała masa włącznie z SA, DNSBL, Razorem, DKIM itp. Roundcube do webmaila i w zasadzie nic więcej Ci nie potrzeba. Chyba nie zapomniałem o niczym. Przy okazji jak zrobisz to sam bez Pleska, nauczysz się czegoś więcej niż klikanie po zakładkach Pleska ;)
Plesk nie zwalnia z czytania dokumentacji. I chociazby konfiguracja Zabójca spamu - Blog zajmujący się walką ze spamen na serwerach> Szczególnie polskim spamem tez wymaga grzebania w configu. Plesk ma zalete jako panel resellerowy.

Przyznam się, że nie znam Pleska bo go nigdy nie potrzebowałem ;) Dawno temu kiedyś zainstalowałem jakiegoś WebAdmina ale po tym jaki mi pierdolnik w /etc zrobił nigdy się na podobny krok nie odważyłem ;)
Moje zdanie jest takie. Jesli samemu sie hostuje kilka vhostów to smialo lepiej zrobic to samemu - o ile sie ma taką wiedze. Plesk natomiast jest naprawde okay, bo stawiajac hosting dla siebie chcialem, aby zwracala mi sie kasa chociazby za prad. I tutaj pojawia sie Plesk ktory oferuje swietny panel resellerowy. Oczywiscie admin i tak musi czytac logi i sprawdzac co sie dzieje takze, to nie jest tak, ze sie tylko klika po zakladkach ;) Po zakladkasz klika klient ;D
 
Albo cenę za usługę administracji / doglądania w razie problemów z Plaskiem ?
Postawisz flaszke whisky to Ci zdalnie skonfiguruje Pleska i bedziesz sobie tworzyl vhosty :)
Tylko dopytaj operatora czy da Ci revDNS - no i musisz miec publiczny staly IP.
Najlepiej dwa. Jednego dla Twojej sieci/NAS drugiego dla Pleska i DNS.
 
Hmmm ok wiem już co nieco. Jak tak daleko zajdzie to będziemy w kontakcie.
martwi mnie tylko
bedziesz sobie tworzyl vhosty
Jeśli wybrał bym opcję własny serwer jednak zależało by mi na ustawieniu wszystkiego od A do Z i opiece.
Niestety z pewnością więcej bym namieszał niż naprawił :) a najważniejsze żaby wszystko działało na bieżąco bez długich przerw w publikacji www. aby strony nie spadły w wynikach google.

Jeszcze jada kwestia chodzi mi po głowie hostingi chwalą się że są zabezpieczone przed atakami czy wirusami czy taki własny hosting na Plesksie tak samo bezpieczny.
 
Taką mam odpowiedź z hostingu:
Na koncie WPRO ma Pan ograniczone zasoby i dzieli Pan serwer wraz z innymi uzytkownikami zaś na serwerze VPS jest Pan jego jedynym użytkownikiem.
vps_go ma następujące parametry:
CPU 4 x 2.4 GHz
RAM 8 GB
SSD 100 GB

Czy to możliwe żebym miał 1005 procesora dla siebie ?
400zł na rok ?
 
Nie, to nie tak działa. Jakbyś miał serwer dedykowany to miałbyś procesor dla siebie. Ty dostajesz 4 rdzenie z serwera dedykowanego, który ma ich np. 32 ale nikt nie wspomina o tym, ile jest vps'ow na nim postawionych. Może być np. 50. 50x4 = 200 rdzeni, a serwer dysponuje tylko 32. Jesli zatem sa one obciazone to pojawia sie kolejkowanie i tzw. I/O wait ( Wiedza - Procesory fizyczne vs. maszyny wirtualne – granica wydajności! ), ktore przekladaja sie na jeszcze gorsze wyniki.

200zł za miesiac = serwer dedykowany. :)
upload_2020-4-24_13-10-30.png

Dedicated Servers Dedibox | Pricing of all our Ranges of Dedicated Servers - Scaleway

:D
 
Czyli według ciebie VPS jest gorszym wyborem niż zwykły standardowy Hosting WPRO ?

Aktualnie jestem na jednym z wielu użytkowników:
WPRO
Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2630 v3 @ 2.40GHz
132 GB Ram

Inna opcja vps_go które jak piszesz również współdziele:
CPU 4 x 2.4 GHz
RAM 8 GB
SSD 100 GB

Wiem że serwer dedykowany jest najlepszy :) ale 200zł miesiąc x 24miesiące = 4800zł to już koszt dobrego nas-a i cały jest tylko mój :) to jest właśnie ten dylemat :-(
 
O nie ni chuja!
Miałem dedyka u nich.
Wiesz jak wyglądają dedyki u nich? To komputery desktopowe poleasingowe na których instalujesz sobie swój system. Karty sieciowe Realtek zamiast Intel, płyty główne nie serwerowe tylko desktopowe, a na koniec jak im mówisz że nie zainstalujesz ESXi bo wypierdalaj się że nie ma sterowników, to mają to w dupie i ściągają po 3mc od Ciebie kasę przez firmę windykacyjna za to że im nie płacisz. Za obraz ESXi który sami oferują a nie działa bo taki hardware wybrałeś z listy.
Tylko nie hetzner!
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. plesk
  2. NAs do grania
  3. mail serwer
  4. poczta na qnap
  5. hosting www
  6. hosting www na qnap
  7. smtp serwer www