QNAP TVS-471 i3 16GB RAM

CoSTa

Entry Technician
Q Associate
13 Luty 2012
75
23
58
49
Poznań
costa.info.pl
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
W dobre ręce oddam:

QNAP TVS-471-i3-4G - dwurdzeniowy Intel Core i3, RAM 16GB (dwie kości po 8GB, zajęte wszystkie sloty, fajne to do wirtualizacji i innych pamięciożernych zabaw, w standardzie dawali 4GB - za mało dla geeka, rozszerzone), pełne okablowanie, folia ochronna na wyświetlaczu nawet jeszcze nie odklejona (no nie igła, bo pracował ale stan ogólny niezły). W kategorii NASów to świetna rzecz do firmy i mocny overkill do domu. BRAK FAKTURY! BRAK ŚRUB MOCUJĄCYCH DYSKI (poszły do kompa)! Dostałem to do testów (stąd brak faktury) i tak już u mnie zostało. Dla ciekawskich test tutaj: QNAP TVS-471 - Recenzja i garść opinii o serwerze NAS. Po tylu latach to nadal model, który wydajnościowo smaga biczem sporo dzisiejszych NASów.

Więcej o sprzęciku na stronach QNAPa: TVS-471 - Funkcje - QNAP

Za QNAPa należy się 2500 złotych nowych polskich.

Inne frukta:
Samsung 500GB - model: HD502IJ - 25 złotych nowych polskich
Dell 1TB - model: MG03ACA100 - 150 złotych nowych polskich (piszą, że to dysk serwerowy i srogo za to liczą)
Dell 1TB - model: MG03ACA100 - 150 złotych nowych polskich (piszą, że to dysk serwerowy i srogo za to liczą)
Dell 1TB - model: MG03ACA100 - 150 złotych nowych polskich (piszą, że to dysk serwerowy i srogo za to liczą)
Toshiba 500GB - model: DT01ACA050 - 25 złotych nowych polskich
Seagate 1TB - model: ST1000DM003 - 100 złotych nowych polskich
Lite-On SSD 240GB - model: 3C01920012 - 100 złotych nowych polskich

Początkowo miałem QNAPa z 4 dyskami Dell tymi serwerowymi. Na filmy mało miejsca się szybko zrobiło, więc wymieniłem dyski na 4 x 3TB Toshiby a Delle od tego czasu leżą i się marnują. Z czasem wzmogły się wymagania na IOPS i zostało 3 x 3TB Toshiba i dysk SSD do przyspieszenia operacji dyskowych (technologia Qtier - Qtier | Możliwość włączenia warstwowej pamięci masowej w celu zwiększenia wydajności | QNAP) i faktycznie działa to as advertised.

Dlatego mocno proponuję zestawik:
QNAP + 3 x 1TB Dell + SSD 240GB = 3000 złotych nowych polskich i jest maszynka, która dźwignie większość rzeczy, które na nią wrzucicie i zrobi to szybko. SSD zmienia tu optykę i pojęcie "szybkich operacji dyskowych". Będzie jak znalazł do serwera mediów, wirtualizacji czy innych baz danych jeśli ktoś ma taką potrzebę. Do małej i średniej firmy nada się jak najbardziej. Jak się jeszcze zagreguje porty Ethernet (Ustaw trunking portów na serwerze QNAP NAS, aby zwiększyć przepustowość przy użyciu protokołu 802.3ad.), to z/do serwera może płynąć rzeka danych do/od wielu użytkowników jednocześnie. Eksperymentowałem ale w domu nie miało to większego sensu.

Jeśli ktoś chce przygarnąć wszystko jak leci (wszystkie dyski + maszyna), to zamykamy się w 3200 złotych nowych polskich i dorzucam jeszcze dwa dyski z łączem ATA w ramach wspomnień starych technologii :)

Dla zainteresowanych namiar: costa.msm@gmail.com
 
Witam
Ogłoszenie nadal aktualne ?