Wydajny Qnap procesor AMD odpowiednik i3 od INTELA --> Qnap do biUra / serwer

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Cały czas chodzi za mną pomysł zmiany modelu Qnap na nowszy mocniejszy.

Szukam mocnego (w rozsądnej cenie) Qnap-a do pracy biurowej szybka obsługa:
* programu ERP + jego baza (aktualnie jest on obsługiwany przez zewnętrzny hosting ale chciał bym aby pracował szybciej)
* kopie bezpieczeństwa dla komputerów w biurze
* obsługa monitoringu QVR Pro
* Virtualizacja: system XP lub Win 7 na którym mam wgraną bazę SQL do programu fakturującego.

Nie znam się co w obecnym czasie jest odpowiednie do naszych potrzeb, czy procesor czy pamięci RAM czy dyski ?
Teraz widzę że jest moda na dyski NVMe czy one sprawdzą się u nas ?

Modele które rozważam:
* używany TVS-471-i3 --> pytanie czy można tu zamontować NVMe ? i czy wykorzysta się możliwości takiego dysku na tym wiekowym modelu (pamięć ram niższej klasy niż DDR4)
* TS-453d cena około 3200 brutto
* TS-473 cena około 3400 brutto

Dodam jeszcze jedną uwagę firmy informatycznej która wykonała nam program ERP
"wg naszej wiedzy problemem wolnego działania Pańskiej aplikacji nie jest głównie baza danych, a system plików i mnogość wczytywanych obrazków dla danego zamówienia/wyceny"

W takim razie co pomoże w szybszej pracy naszego programu: procesor czy pamięci RAM czy dyski ?
 
"wg naszej wiedzy problemem wolnego działania Pańskiej aplikacji nie jest głównie baza danych, a system plików i mnogość wczytywanych obrazków dla danego zamówienia/wyceny"

to oznacza że potrzebujesz mieć dobrze zrobiony cache dla w/w elementu - albo przemyśleć czy tyle tych elementów jest tam potrzebnych.
 
"wg naszej wiedzy problemem wolnego działania Pańskiej aplikacji nie jest głównie baza danych, a system plików i mnogość wczytywanych obrazków dla danego zamówienia/wyceny"

to oznacza że potrzebujesz mieć dobrze zrobiony cache dla w/w elementu - albo przemyśleć czy tyle tych elementów jest tam potrzebnych.


Hmm sądziłem że to problem aktualnego hostingu
OK, ale niestety muszę mieć tyle elementów. Na ten moment nie chcę tego zmieniać.

Mogę prosić o rozwinięcie co masz na myśli pisząc: "to oznacza że potrzebujesz mieć dobrze zrobiony cache dla w/w elementu"
Czy mowa o "cache dla w/w elementu" na aktualnym hostingu czy mowa o ty że na ewentualnym Qnap-ie trzeba wykonać "cache dla w/w elementu".
 
Jak oczekujesz jednego prostego rozwiązania - nie czytaj dalej - temat jest rozległy.

a) ustawić odpowiedni czas życia danego elementu (nagłówek Expires)
b) poprawić dyrektywe - Cache-Control
c) może fingerprinting w elementach jak obraki/JS ?
d) skorzystanie z CDNa ?
e) przyjazne URLe (Clean URL - Wikipedia)

wracając do tematu nasa - jakiś rok temu pisałem że będziesz wymieniał na nowego - popatrz , nie myliłem się.
Akurat do dobrego serwera WWW potrzebujesz miec wszystko tip-top , dyski, ram i procesor.

Co z tego że do malucha wstawisz silnik z ferrari , skoro kierowca ma 70 lat i ma łyse opony. Zero satysfakcji.
 
  • Lubię to
Reakcje: Ice
Akurat do dobrego serwera WWW potrzebujesz miec wszystko tip-top , dyski, ram i procesor.
Co z tego że do malucha wstawisz silnik z ferrari , skoro kierowca ma 70 lat i ma łyse opony. Zero satysfakcji.


Mam rozumieć że wybór zakupu
* TS-453d cena około 3200 brutto
* TS-473 cena około 3400 brutto
będzie lepsze niż używanego TVS-471-i3 ?
Akurat do dobrego serwera WWW potrzebujesz miec wszystko tip-top , dyski, ram i procesor.

Nadal nie wiem czy TVS-471-i3 czyli wiekowy sprzęt PREMIUM jest Ok czy jednak nowe modle są szybsze mimo pozornie słabszego procesora ?
 
umkneło mi - praktycznie lepiej wziąść nowego QNAPa
 
umkneło mi - praktycznie lepiej wziąść nowego QNAPa
Widzę ze zmieniłeś urządzenie na nowszy model po części wymieniony w punktach. Co prawda nie TS-453d a TS-653d.
Co przeważyło że wybrałeś model TS-x53d a nie np. TS-x73 ?
Co skłoniło cię o zakupie modelu 6 nie 4 skoro mamy tu slot rozszerzeń ?
Czy do standardowej kieszeni możemy zamontować dysk NVMe czy jedynie na karcie rozszerzeń ?
 
Co do i3 - ja w moim wymieniłem na i9 9900t i qnap ruszył bez problemu. Co do procesora to w tym ogródku jest możliwość kombinacji.
 
Co przeważyło że wybrałeś model TS-x53d a nie np. TS-x73 ?
Co skłoniło cię o zakupie modelu 6 nie 4 skoro mamy tu slot rozszerzeń ?
Czy do standardowej kieszeni możemy zamontować dysk NVMe czy jedynie na karcie rozszerzeń ?
Nie explorowałem jego możliwości pod tym kątem , ale NVMe wymaga karty rozszerzeń , do portu sata go nie wsadze.

Czemu ten model ?
a) bo taki dostałem
b) CPU daje rade z transkodowanie moich materiałów.
c) 4 core'y
d) ram do rozbudowy
 
Qnap TVs 473e ma większe możliwości konfiguracji ilości pamięci do 64GB , cache dyskowy , agregacja portów ( rozłożenie obciążenia na cztery lany) , buforowanie zapisu.
 
453D 4Gb jest już po 2500 brutto i właśnie zamówiłem :)
 
Proline?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Wysłałem znajomemu bo szuka tego w dobrej cenie. Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
QNAP 453D 4GB dziś dotarł. Jest wyraźnie szybszy niż mój stary 253Pro. Dokupiłem 2x8GB RAM i zobaczymy jak wtedy będzie śmigał :) Najważniejsze dla mnie: Wszystkie filmy 4k HEVEC, x265, 10bit odtwarza w KODI bez problemu, a obciążenie procka ~10% :) W KODI działa passthrough, do ampli leci Atmos, DD+, DTS HD MA. Jestem zadowolony i polecam sprzęt :)
 
Dzięki za info w proline cena aktualnie 2600brutto już nie 2500 :(
Czy tu nie pasują pamięci z 253Pro ?

Trzeba kupować nowe ?

Ten model qnap ma kartę rozszerzeń i czy wpinając do niego dysk NVMe odczujemy jakiś wzrost wydajności w porównaniu do dydku SDD.
Do czego miał by służyć dysk NVMe do wgrania systemu czy strony www z np. systemu CRM
Cały czas chodzi mi po głowie uruchomienie naszego systemu CRM na takim urządzeniu i mam dylemat co będzie szybsze czy wykupiony hosting
Czy ten model Qnap z dyskiem SDD czy NVMe
 
Wydaje mi się, że podnieśli cenę, bo konkurencja miała drożej. Mi udało się kupić za 2500 brutto. Pamięci w tym modelu są DDR4 więc trzeba kupować nowe bo w 253Pro są DDR3. Karta rozszerzeń QNAP QM2 ma dwie wersje SATA i NVMe, w zasadzie to i więcej bo może być na 2 gniazda SSD albo 4 oraz z portem 10gbit. NVMe jest szybsze od SATA. Z tego co czytałem to z dysków M.2 SSD można utworzyć oddzielny wolumin albo użyć jako cache.
 
Cache jak najbardziej z zastrzeżeniem tylko odczyt, bo RW robi z nich totalną sieczkę - wszystko co walisz na nasa, najpierw idzie na cache potem na HDD, co powduje niewiarygodnie szybkie zużywanie dysków.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. plesk
  2. rtorrent 10gbit
  3. karta sieciowa
  4. Ts-253pro
  5. 453d 10gbit
  6. ionCube
  7. hosting www
  8. System nvme