Pomoc Wymiana dysku SSD na większy (system)

Ice

Wyżej w hierarchii niż Pawliko.
Q's Reseller
16 Styczeń 2018
1 347
2
491
113
38
QNAP
TVS-h1288X
Ethernet
10 GbE
Cześć.
Mam do wymiany dysk systemowy SSD na większy. Z tego co czytałem, nie da się zrobić „migracji” jeżeli jest to pojedynczy wolumen. Jak się domyślam, robię kopię ustawień systemu, wypinam dysk, wkładam nowy, system się na nim zainstaluje, przywracam ustawienia.
I teraz kluczowe pytanie - czy qnap podczas przywracania systemu zacznie również ściągać aplikacje które mam aktualnie zainstalowane?
Nowy dysk po przywróceniu zapewne zobaczy wszystkie dyski i będzie do nich normalny dostęp?

Dzięki za pomoc

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3 Build 20200702
Model serwera: QNAP TVS-672n
 
To wiem że to bliźniaki :) Podaj proszę dokładny ID tego cpu jaki kupiłeś

Qqz6 i9 9900t


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
jakieś potwierdzone informację? Podaj dokładny model tego cpu prosze

N i XT to bliźniacze modele. Forum.Qnap.Com dział hardware.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To wiem że to bliźniaki :) Podaj proszę dokładny ID tego cpu jaki kupiłeś
Jak. Jesteś ze Śląska to możesz podjechać z NASem przełożę Ci procesor, w ramach testu.
 
Żeby nie tworzyć nowego tematu, napiszę tutaj. Polecam do dysków m.2 radiator Jonsbo m2-3. W moim przypadku obniżyły temperaturę między 10-15 stopni.
IMG_8843.jpg

Na Ali o okolicach 3usd sztuka. Koszt niewielki a różnica duża.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
To jest chyba dwustronny radiator, a więc całkowicie okleja dysk M.2.

Przed jego założeniem warto zdobić zdjęcia naklejek z dysku. W szczególności zanotować kod PSID jeśli dysk umożliwia sprzętowe szyfrowanie i chce się takiego szyfrowania użyć. W przyszłości do wyłączania szyfrowania trzeba będzie podać PSID. W przypadku tego radiatora, po jego założeniu raczej trudno będzie się potem dobrać do kodu PSID.
 
To jest chyba dwustronny radiator, a więc całkowicie okleja dysk M.2.

Przed jego założeniem warto zdobić zdjęcia naklejek z dysku. W szczególności zanotować kod PSID jeśli dysk umożliwia sprzętowe szyfrowanie i chce się takiego szyfrowania użyć. W przyszłości do wyłączania szyfrowania trzeba będzie podać PSID. W przypadku tego radiatora, po jego założeniu raczej trudno będzie się potem dobrać do kodu PSID.

Bez problemu do zdjęcia - on jest z dwóch stron na macie termoprzewodzacej, więc jest ok. Ale dla wygody lepiej zanotować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Panowie czy komus udało się wymienić dysk systemowy nawiekszy klonujac dysk pod linuxem a nastepnie powiekszanie partycji ? Siedziełem nad tym 2dni i mimo ze operacja klonowania i powiekszania przebiegała prawidłowo to system Qnap i tak widział starą pojemność dysku....

Mam jeszcze pytanko ,po instalacji nowego systemu 2 dyski Raid 1 wkładam na gorąco 2 naraz i odzyskuję Raid ,czy 1 a po jego odzyskaniu dopiero drugi dysk?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. przenoszenie aplikacji
  2. folder Public
  3. wymiana dysku na ssd
  4. nowy dysk systemowy
  5. Tvs-472xt
  6. wymiana dysku na większy