Wydajny Qnap procesor AMD odpowiednik i3 od INTELA --> Qnap do biUra / serwer

To nie jest problem, bo ta pozycja zawiera w sobie czas realizacji całości żądania. Bardziej niepokojąca jest liczba żądań - jeśli jest to liczba potrzebna do załadowania jednego zlecenia (listę możesz wyczyścić przez testem ikonką śmietnika w lewym górnym rogu panelu) to ponad 2,5 tysiąca żądań jest zgubne. Na drugim z zrzutów widać, że ładowana jest duża ilość małych obrazków - czy są one widoczne w np. jakiejś liście rozwijanej?
HTTP/2 + odpowiedni cache i po sprawie.
Progressive image streaming

Według mnie wystarczy, tylko sprawdzic ten jego website na normalnym wlasnym hostingu.
 
Dokładnie, żądania z obrazkmi po F5 powinny dostawać status 304 (status 200 tylko przy pierwszym odpytaniu lub przy odświeżeniu Ctrl + F5).
 
to ponad 2,5 tysiąca żądań jest zgubne. Na drugim z zrzutów widać, że ładowana jest duża ilość małych obrazków - czy są one widoczne w np. jakiejś liście rozwijanej?
Tak w 95% to lista lub kilka list rozwijanych.
5% to szkice rysunki techniczne które są widoczne na stronie miniatury (bez listy rozwijanej) po kliknięciu otwiera się okna z większym obrazem.
Do tego w karcie zamówień mapa z lokalizacją geograficzną klienta, program również zaczytuje stan magazynowy każdego komponentu jaki jest podpięty w zamówieniu.

dobre pytanie - czy jest potrzeba ładować te 2,5k obrazków w tym momencie ?
Wiem ale znalezienie komponentu z 2500 pozycji jedynie czytając nazwę czy symbol to raczej tragedia.
Więc jak dla mnie każda pozycja musi posiadać miniaturę to przyśpiesza 99% czasu wyceny lub zamówienia.
Wycenę tworzy się składając produkt z różnych podzespołów "jak klocki LEGO :) "
Dokładnie, żądania z obrazkmi po F5 powinny dostawać status 304 (status 200 tylko przy pierwszym odpytaniu lub przy odświeżeniu Ctrl + F5).
Czy tu mowa o jakiejś metodzie cache ?


W takim razie to jednak liczba żądań jakie serwer musi obrobić ?
Pewnie są jakieś limity które ograniczają szybkość ?
Może kod strony nie jest czy baza nie jest źle napisana ?
Na pewno jeszcze poproszę o podejście na świeżo aby zobaczyli co jeszcze można zoptymalizować.
Program ma już 5 lat i co kwartał miał wprowadzane pewne zmiany. Przez ten okres może jedne gryzą się z drugimi ?
Na koniec muszę zastosować jakiś cache dla tych zdjęć lub ustawić aby przeglądarka je zapamiętywała to może również coś przyśpieszy.
 
to jest błąd - do poprawy.
jak to można poprawić skoro musimy wybierać z wora komponenty do wyceny a niestety zdjęcie/miniatura jest szalenie pomocna

czuje dużo zapytań do bazy
wiem ale oczekiwaliśmy aby program był rozbudowany i działał w szerokim spektrum

Nie sądziłem że to takie zabójcze :( sadziłem że dyski NVMe przyśpieszą ładowanie czy to obrazków czy bazy) ale niestety nie ma znacznej poprawy.
Wąskim gardłem jest
procesor ?
ram ?
 
Ale to jest wszystko do rozwiazania. Po pierwsze headery i cachowanie obrazkow po stronie przegladarki.
Po stronie serwera mozna byloby zainstalować do apacha moduł pagespeed od googla i cachowac obrazki. Ten automat moze je pchac w formacie webp.
PageSpeed Module  |  Google Developers

Tylko widzisz jak pisalem wczesniej ze moge Ci utworzyc konto u siebie to bys sobie sprawdzil to olałeś :)
 
Ale to jest wszystko do rozwiazania
Dzięki za zaangażowanie ;)

Tylko widzisz jak pisalem wczesniej ze moge Ci utworzyc konto u siebie to bys sobie sprawdzil to olałeś
Nie olałem tylko sam widzisz że ta strona jest dość rozbudowana i wymagająca od serwera a przed ewentualną przesiadką chciał bym maksymalnie ją odciążyć zastosować wszystkie dostępne metody aby przyśpieszyć ją na tyle ile to możliwe pod katem kodu a następnie dopiero serwer.
 
W ciemno nie pomoge.
Wiem ale znalezienie komponentu z 2500 pozycji jedynie czytając nazwę czy symbol to raczej tragedia.
Więc jak dla mnie każda pozycja musi posiadać miniaturę to przyśpiesza 99% czasu wyceny lub zamówienia.
Może powinno być to ładowane javascriptem dopiero jak rozwiniesz listę? I doladowywane podczas przewijania + filtr ala live search?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. plesk
  2. rtorrent 10gbit
  3. ionCube
  4. hosting www
  5. System nvme
  6. karta sieciowa
  7. Ts-253pro
  8. 453d 10gbit