Pomoc dysk SSD jako Cache

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

pepe32

Entry Technician
Q Associate
21 Październik 2015
38
4
8
QNAP
TS-x53B
Ethernet
10 GbE
witam
dokupiłem do mojego złomka kartę QM2 2P10G1TA + 970EWO Plus i mam problem? próbuje zainstalować go jako Cache ale nie mogę wybrać go z listy
wszystkie dyski są na "szaro" dysk jest widoczny w systemie mam do niego dostęp to samo jest z Qtier dysk nie jest widoczny??

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1381
Model serwera: QNAP TS-253B
 
W pamięć, przechodzisz do "przespieszenie" I lub cache i tam nie możesz tego uruchomić? Szkoda mi zwalniać, bo mam 1tb cachu ale z tego co pamiętam to tam to robiłem. Sprawdzę jak będę miał kompa pod ręką co i jak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
upload_2020-8-6_13-16-15.png

jest to tam widoczne ?
 
Usuń ten dysk, może już go do czegoś używasz. W pamięć masowa i migwaki->pamięć masowa/migawki odszukaj ten dysk i kliknij go, następnie zarządzaj -> usuń.
Nie biorę odpowiedzialności, jak coś pójdzie źle, bo nie wiem co zrobiłeś tam.
 
pomogło! usunąłem z systemu i zainstalowałem jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc
a jakie macie prędkości z tym ssd? niecałe odczyt/zapis 400MB/s szału nie ma, może dokupić drugiego i system na nim postawić?
 
U mnie SSD na sata ok 550, nvme ok 900mb o ile się nie mylę. Prędkości to jedno ale ważniejsze są iops.

EDIT:1,4GB
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Poza tym, Ty masz PCIe Gen2x2 - w teorii max 1GB.
System na SSD daje dużego kopa - więc polecam.
awww.qnap.com_uploads_images_product_accessories_qm2_2s10g1t_diagram.png

Z dysków dużo więcej nie wyciągniesz - zwróć uwagę, że masz prędkość do 6Gb. Jak osiągniesz 550MB/s będziesz miał praktycznie maxa.
 
Ale on ma kartę QM2 2P10G1TA więc na dyski NVMe PCIe i teoretycznie do PCIe 2.0 x2 / 1GB/s można wyciągnąć.
qm2-2p10g1t_diagram[1].png
Ale tak jak pisali wcześniej system na SSD robi robotę, sam kupiłem dwa dyski ADATA w RAID1 z kartą QM2-2P-244A, na tym jest system, docker itd. - działa pięknie (na tyle ile procek pozwala). Na tych dyskach wyciągam ok. 850MB/s w teście bezpośrednio na qnapie.

Adnotacja 2020-08-06 215854.png
 
Ja się podepnę, mam pierwszy dysk SSD na nim system i aplikację stworzyłem tam Wolumin pełny (nie wiem czy dobrze zrobiłem) chciałem uruchomić na tym dysku również SSD Cache, ale nie mam takiej możliwości, dlaczego? Ze względu na Wolumin czy na to, że to dysk systemowy? Da się to zrobić tak żeby był system na SSD i SSD Cache na tym jednym dysku?
Czy dokupić kolejny dysk SSD pod SSD Cache?
 
a co jest niejasne w zdaniu : albo wolumen na dane albo cache ?

qnap ma tylko rozwiązania binarne albo A albo B
tak samo jest z dyskami .. jak masz RAID 1 z dysku 1 TB i 2 TB , masz dostępne tylko 1 TB miejca, pozostały 1 TB jest niedowykorzystania w konfiguracji QNAPa.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.