Instruktaż/Tutorial Przywracanie oprogramowania - Firmware Recovery

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
upload_2020-9-11_15-41-22.png
 
Dziękuję,
Ściagnałem najnowszy TS-X51_20200907-4.4.3.1421.img wgrałem na pen'a programem USB Image Tool.exe ale nie zadziałało
Nie mogę pobrać pliku z linku z twojego zdjęcia
Udało się pobrać i wgrać na pena. System się uruchomił, były piknięcie itd ale nie ma adresów MAC kart sieciowych i dostaje adresu z DHCP.
Zdjęcie poniżej

IMG_20200911_163139.jpg

Może ktoś wie co dalej?
Pozdrawiam
Marcin
 
Dziękuję. Popatrzę później, na dziś już czas iść do domu.
Dziwi mnie to że w Linuxie z pena karty działały normalnie. Poczytam i spróbuje naprawić.
Dam znać o wynikach

Pozdrawiam
Marcin
Dzień dobry,
Wpisuje komendę z tej strony ale chyba nie zapisują mi ustawienia MAC.
zdjęcie poniżej
IMG_20200914_093833.jpg


zastanawiają mnie podkreślone na czerwono dwie informacje
Może ktoś wie co oznaczają i czy to może wpływać na brak adresów MAC?

Pozdrawiam
Marcin
 
id to polecenie co wywala nazwe usera i jego grupy
reset - nie pamiętam.

a odczytałeś je ponownie ifconfigiem ? bo na screenie tego nie widać :p
 
tak, odczytywałem i nie ma zmian. restartowałem i to samo
 
Polecenia id i reset są mało istotne. Chociaż nie powinny się wyświetlić te bledy w ogóle w systemie. To już zainicjowany system czy jeszcze nie?
?

Nie był zainicjowany. To po przepięciu i wymieniałem w nim CPU i RAM. Dysk z DOM spalony. Dyski HDD czyste.

Udało sie. Zmieniałem PEN'y USB i małe 1 GB i duze 16GB i to samo
Ale... jak odpaliłem na kompie w tej samej sieci co był podłączony QNAP program Qfinder Pro to go zobaczył i pojawiły się prawidłowe adresy MAC

Pozdrawiam
Marcin
Witam,
ciąg dalszy walki z TS-251+
zakupiłem 2 dyski i chciałem skonfigurować Qnap'a do pracy. Od wczoraj stoi na formatowaniu dysków na 24%
Dyski sprawne, wkładałem po 1 jak i 2 naraz i zawsze to samo. Jeszcze jeden szczegół - wentylator na ok 2 sekundy wchodzi na wysokie obroty, później ok 6 sekund chodzi wolno i znowu wysokie obroty.
Dioda status świeci na zielono, lan pomarańczowy i nie mruga, diody hdd świeca na zelono a wcześniej mrugały
PING'i do Qnapa działają

q1.png


Pozdrawiam
Marcin
Sprawa rozwiązana. Wystarczyło wgrać najnowszy firmware przez Qfinder Pro i działa prawidłowo.

Pozdrawiam
Marcin
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Ten model ma z 10 lat. Musisz szukać...

Ostatnie wydanie QTS jest z 2014-10-09

A mnie interesowała by informacja jakie modele wspiera live CD przedostatni na liście oznaczony datą 20130713.

Występuje pewna zgodność serii modeli: QNAP TS-109, TS-209, TS-409 & TS-409U (including Standard, PRO and PRO-II models)
No i znalazłem również na tym forum link:
ftp//csdread:csdread@ftp.qnap.com/NAS/firmware/beta/v2.1.2-1031/U_TS-209P_20081031-2.1.2.zip

poprzedni to:

ftp://csdread:csdread@ftp.qnap.com/NAS/firmware/beta/v2.1.2-1024-recovery_mode/flash_images/F_TS-209_20081024-2.1.2.zip

efekt:
Kod:
Status:	Ustalanie adresu IP dla ftp.qnap.com
Status:	Łączenie z 122.146.88.207:21...
Status:	Połączenie nawiązanie, oczekiwanie na wiadomość powitalną...
Status:	Niezabezpieczony serwer, nie obsługuje FTP przez TLS.
Polecenie:	USER csdread
Odpowiedź	331 Please specify the password.
Polecenie:	PASS *******
Odpowiedź	530 Login incorrect.
Błąd:	Błąd krytyczny: Nie można połączyć się z serwerem
no i ogarnięte.

Chyba zrobię poradnik aby inni zagubieni nie musieli błądzić.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Witam. Jestem posiadaczem TAS-268. Podczas ostatniej aktualizacji oprogramowania nastąpiło wyłączenie prądu. Aktualizacja zatrzymała się na ok. 30%. Od tamtej pory NAS przestał działać. Po wyjęciu twardych dysków i po uruchomieniu zielona dioda miga i nic dalej się nie dzieje. Oczywiście w sieci również nie jest widoczny mimo tego, że dioda połączenia wskazuje, że karta sieciowa działa. Jedyny dźwięk jaki wydaje to tylko ten podczas wyłączania urządzenia. Czy zna ktoś sposób na ożywienie tego modelu? Przeczesałem już sieć w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu ale na temat tej "hybrydy" nic nie znalazłem.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-219p firmware
  2. ts-409u
  3. jessie
  4. awaria po aktualizacji
  5. tvs-673
  6. openmediavault
  7. ts-209 firmware