Pomoc Serwis QNAP dla TVS 473 (zatoka 3 i 4 nie dziala)

przemyslaw.janus

Entry Technician
Q Associate
23 Styczeń 2014
96
16
8
50
Warszawa
QNAP
TVS-x73
Ethernet
1 GbE
Czesc,

Poprosze o pomoc. Posiadam Qnap model TVS 473 (firmware 4 5 1 1480; sn Q16CI01750). W czasie inicjalizacji serwera zatoka 3 i 4 nie dziala (dyski nie sa widoczne); tylko zatoki 1 i 2 dzialaja. Wykluczylem mozliwosc awarii dyskow (4xWD RED 6TB).

Czy mozecie doradzic jaki moze byc powod takiego zachowania i, jesli jest to awaria podzespolow serwera, gdzie moglbym oddac Qnap do naprawy?
Bede szalenie zobowiazany za pomoc.
Dziekuje
Przemek
 

Załączniki

  • upload_2020-11-14_11-6-34.png
    upload_2020-11-14_11-6-34.png
    8,3 KB · Wyświetleń: 67
jak czujesz się na siłach:
rozbierz nasa
wyjmij kartę córkę z portami SATA
przczyść te sloty alkoholem izopropylowym (za grosze w sklepie elektroniczym) chusteczką/ręcznikiem bezpyłowym (niechcesz mieć paprochów z papieru w slocie)
przeczyść slot płyty córki i płyty głownej w/w alko
zrób fotki obu układów , może po prostu coś się przepaliło i miejmy nadzieje to zobaczymy
złóż do kupy i sprawdź czy działa

jak powyższe nie pomoze, to szukaj dobrego serwisu laptopów w swojej okolicy.
Na ten moment nie znamy dobre serwisu .. jakoś nikt się nie podzielił.
karta córka :

upload_2020-11-14_11-28-0.png


płyta główna + zaznaczony slot:
upload_2020-11-14_11-28-53.png
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
ufff, nigdy tego nie robilem ale sprobuje, mam nadzieje ze pomoze
dziekuje
ufff, nigdy tego nie robilem ale sprobuje, mam nadzieje ze pomoze
dziekuje

przeczyscilem ale nie podjalem sie rozebrania sprzetu; zalaczam zdjecia; nadal blad
gdzie szukac problemu?
 

Załączniki

  • qnap1.jpg
    qnap1.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 76
  • qnap2.jpg
    qnap2.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 71
  • qnap3.jpg
    qnap3.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 70
  • qnap4.jpg
    qnap4.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 69
  • qnap5.jpg
    qnap5.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 65
  • qnap6.jpg
    qnap6.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 70
  • Screenshot 2020-11-14 16.01.34.png
    Screenshot 2020-11-14 16.01.34.png
    1 MB · Wyświetleń: 65
  • qnap7.jpg
    qnap7.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 74
Ja znam, ja znam ;)
A tak na serio, sam "bawię się zawodowo" między innymi w serwis PC, ale szkoda było mi kasy na profesjonalny sprzęt do naprawy laptopów. Z czystym sumieniem mogę polecić naprawdę dobry serwis laptopów z Wrocławia. Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podać namiary, ale na razie bez reklamy. Druga sprawa, że chłopaki tam mają naprawdę multum roboty na której się znają (laptopy) i niechętnie patrzą na nietypowe zlecenia. Ale po znajomości podrzucałem im nie raz grafiki na rebaling (wiem że nie każdy w to wierzy), albo na płyty główne wymianę układów BGA i zastrzeżeń nie mam. Mam tam wejście na "zaplecze" nie będę ściemniać o komorach bezpyłowych/prózniowych, bo pracują w normalnych warunkach, ale sprzęt jakiego używają i wiedza to podstawa.
Inna sprawa, jak pisałem wcześniej mają sporo zleceń i czas oczekiwania, o ile zainteresują się "jakimiś wynalazkami", może być odstraszający.
 
Hmm @pigers a nie wydaje Ci się że to może być softwarowy bug. Pamiętam jak kiedyś pomogło mi w sumie w podobnej sytuacji zalogowanie się po ssh i wlepianie

/etc/init.d/init_lvm.sh
 
PANOWIEEEEEE. -)
Co prawda temat zamknięty ale mam coś podobnego, zatoka 4 TVS 473e dyski Seagate IronWolf 8Tb 32GB Ram. dysk w zatoce pojawia się i niknie w różnych odstępach czasu. raz pracuje 3 dni raz miesiąc, ale czasami jest tak że znika kilka razy tygodniowo. lodzenie ok podstawa stabilna nikt przy tym nie majstruje. czasami pomaga wyjecie i włożenie dysku ( z naciskiem na czasami ).

prośba o pomoc.
Max
 
Powiem tak... rada jest taka... przed przemieszczeniem (nawet o 10 cm) qnapa lub przeczyszczeniem (lol). Wyłączamy zasilanie oraz poprzez podtrzymanie przycisku power rozładowujemy kondensatory; a następnie robimy co potrzeba. Inaczej robia sie cuda tj. powyżej. Ja tak miałem z 2 qnapami (mój błąd, nie dostosowałem się do ww procedury) na szczęście na jednej kieszeni oraz z innym ... przestał działać dualchannel RAM (na jednej kości [nie ważne, w której zatoce] śmiga aż miło).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. płyta główna