Pomoc Audio z pominięciem tv

pomorcev

Nowy użytkownik
Noobie
9 Listopad 2020
3
1
3
49
QNAP
TS-x51
Ethernet
10 Mbps
Jak ogarnąć temat odtwarzania muzyki z pominięciem tv?
Wzmacniacz stary Yamaha AX-900, ale to nie problem bo puszczę przez dac. Czy są jakieś apki na smartfona za pomocą których odpalę pliki flac z qnapa bez użycia tv? Dopiero zagłębiam się w tajniki qnap, a słyszałem wiele dobrego na temat aplikacji Roon.
Model serwera: QNAP TS-451D2-4G
 
Jak na razie jest lipa.
Podłączyłem qnap do DAC-a poprzez usb i nie ma połączenia. Zostaje HDMI i tv, co nie jest wygodne. Z podłączeniem qnap do tv przez HDMI też jest problem, bo gdy włączam tv, pokazuje brak połączenia, dopiero gdy odepnę przewód i podłączę zaczyna widzieć i tak za każdym razem. Co raz mniej mi się to podoba. Może znacie jakieś odtwarzacze strumieniowe zewnętrzne, kompatybilne z Qnap?
 
Może znacie jakieś odtwarzacze strumieniowe zewnętrzne, kompatybilne z Qnap?
Nie jestem pewien czy o to pytasz, ale u mnie działa HiFiBerry DAC+ Pro. Złączone z rasberry pi, a na tym wgrane volumio. Całość łączy się z QNAPem po smb. Rozważałem też roon, ale dla 1 stanowiska wystarcza mi to co mam.

pozdrawiam
Alt
 
Kiedyś chciałem kupić "malinkę", ale brak czasu i chęci aby ogarnąć te urządzenie. Dziś przetestuję Roon-a, nie wiem czy mój nas TS-451 D2 to pociągnie,
ewentualnie wybiorę coś typu Yamaha WXC50
Miało być tak pięknie... miał pójść gramofon, cd, bluray w odstawkę z salonu... a wygląda na to, że mój qnap nadaje się jedynie do przechowywania danych.
Próbowałem różnych kombinacji z podłączeniem qnap przez dac do wzmacniacza przez usb, niestety nieskutecznie, żadnej reakcji.
Kupiłem dziś XOLORSpace HDMI Splitter 1x2 UHD 4K z HDR HDCP 2.2 z rozdzieleniem sygnału na 2xRCA. Niestety nie działa. Chociaż możliwe, że zniknie problem ze znikaniem połączenia przez hdmi z tv, o którym pisano na forum, dotyczące tv Samsung (pewnie rozwiązania nie znaleziono) U mnie tv LG i również ten sam problem występuje. Skończyły mi się pomysły, bo o ile sygnał przez splitter na tv idzie, to nie rozdziela dźwięku na RCA.
Jestem już delikatnie mówiąc wk....y, bo wydaję kasę, a to dalej nie działa, i nie mam pojęcia co kupić, aby to ruszyło, powiadają że USB średnio na muzykę się nadaje.
 
Bez odtwarzacza sieciowego się chyba nie obędzie...
Potem można używać aplikacji na telefon.
auploads.tapatalk_cdn.com_20201214_39e5e0b97915532b68c7ea4013105e94.jpg
 
Słucham muzyki przez Tablet/Telefon (Aplikacja Qmusic - może są lepsze, ta mi działa i na razie nie szukałem) - połączenie po WiFi. Do tego po kablu (wyjście słuchawkowe) można podłączyć sprzęt Audio. Ja mam do sprzętu Audio wpięty odbiornik BT (czyli słucham bez kabli). Oczywiście to nie jest super jakość - ale jak słucha się mp3 to i tak ja różnicy nie słyszę. Jak pojawi się problem z transmisją WiFi to zrobię na routerze dedykowaną sieć WiFi.
Chyba prościej się nie da - sterowanie zawsze pod ręką :).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. yamaha
  2. Roon
  3. jriver