Pomoc Udziały oparte na dostępie ABSE i ABE

Synerg

Passing Basics
Beginner
25 Październik 2016
20
1
3
48
Gliwice
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam,

Próbuje ustawić udziały oparte na dostępie ABSE i ABE dla uzytkowników stworzyłem 2 foldery testowe żeby tą funkcję przetestować efekt mam taki że jak przy róznych ustawieniach nie mogę ukryć folderów dla wybranego użytkownika, użytkownik widzi wszystkie foldery i jak kliknie wybrany folder ma odmowę dostepu a ja chcę ten folder ukryć aby go nie było widać . Korzystałem z tego filmiku przy konfiguracji i nie mogę uzyskać takiego efektu jak na filmie który pokazuje ustawienia od 10 minuty tych funkcji. Co mogę robić nie tak.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1 Build 20201108
Model serwera: QNAP TS-251
 
Korzystałem z tego filmiku przy konfiguracji i nie mogę uzyskać takiego efektu jak na filmie który pokazuje ustawienia od 10 minuty tych funkcji.
Z jakiego filmiku?
 

Załączniki

  • upload_2020-11-14_14-31-59.png
    upload_2020-11-14_14-31-59.png
    5,7 KB · Wyświetleń: 92
Witam,

Próbuje ustawić udziały oparte na dostępie ABSE i ABE dla uzytkowników stworzyłem 2 foldery testowe żeby tą funkcję przetestować efekt mam taki że jak przy róznych ustawieniach nie mogę ukryć folderów dla wybranego użytkownika, użytkownik widzi wszystkie foldery i jak kliknie wybrany folder ma odmowę dostepu a ja chcę ten folder ukryć aby go nie było widać . Korzystałem z tego filmiku przy konfiguracji i nie mogę uzyskać takiego efektu jak na filmie który pokazuje ustawienia od 10 minuty tych funkcji. Co mogę robić nie tak.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1 Build 20201108
Model serwera: QNAP TS-251
Sorka zapomniałem załączyć link do tutoriala
Link: https://www.youtube.com/watch?v=nWvIjy_HfEQ&feature=emb_logo
Witam,

Próbuje ustawić udziały oparte na dostępie ABSE i ABE dla uzytkowników stworzyłem 2 foldery testowe żeby tą funkcję przetestować efekt mam taki że jak przy róznych ustawieniach nie mogę ukryć folderów dla wybranego użytkownika, użytkownik widzi wszystkie foldery i jak kliknie wybrany folder ma odmowę dostepu a ja chcę ten folder ukryć aby go nie było widać . Korzystałem z tego filmiku przy konfiguracji i nie mogę uzyskać takiego efektu jak na filmie który pokazuje ustawienia od 10 minuty tych funkcji. Co mogę robić nie tak.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1 Build 20201108
Model serwera: QNAP TS-251

Jest szansa na pomoc z waszej strony jak to poprawnie ustawić ?
 
Cześć
czy udało sie Tobie ukryć te foldery? Podobny mam problem i już nie wiem co zrobić?
Sorka ze tak późno odpisuję ale do dziś nie mam pojęcia jak to zrobić i nikt na forum nie potrafi rzucić jakieś wskazówki co trzeba sprawdzić jak będziesz miał jakiś pomysł to podrzuć info.
 
Cześć
próbowałem u siebie i jedyne co zauważyłem, że na głównym poziomie, czyli folderów współdzielonych ta opcja działa i nie widać folderów, jednak już jak mam foldery głębiej to opcja nie działa.
Nie do końca rozumiem zasadę działania, dla przykładu: mam kilku userów i folder z Wideo, gdzie w nim są foldery, które chciałbym ograniczyć dostępy dla tych userów, oczywiście do folderu dany user nie wejdzie (ustawiony brak dostępu), ale dalej go widzi i tu problem, jak to ukryć?
 
Cześć
próbowałem u siebie i jedyne co zauważyłem, że na głównym poziomie, czyli folderów współdzielonych ta opcja działa i nie widać folderów, jednak już jak mam foldery głębiej to opcja nie działa.
Nie do końca rozumiem zasadę działania, dla przykładu: mam kilku userów i folder z Wideo, gdzie w nim są foldery, które chciałbym ograniczyć dostępy dla tych userów, oczywiście do folderu dany user nie wejdzie (ustawiony brak dostępu), ale dalej go widzi i tu problem, jak to ukryć?

Może ktoś z forumowiczów pomoże nam rozwiązać tą zagadkę ?
 
Cześć,
jestem także początkujący w tych sprawach, ale wydaje mi się, że to nie jest wykonalne. to co jest pokazane na filmiku to sa dwa odrębne udziały odwołujące się do dwóch odrębnych katalogów i plików, czyli w ramach udziału A jest folder ABC i w ramach udziału B jest folder ABC, ale fizycznie są to dwa różne foldery.
Więc filmik ogólnie demonstruje zasadę działania na tym "głównym poziomie". Ponieważ uprawnienia są dziedziczone przez podfoldery i pliki, to nie da się tego samego podfolderu w ramach udziału A inaczej współdzielić niż tego samego folderu w ramach udziału B. Dlatego tez jedynym wyjściem jest fizyczne wyodrębnienie tego podfolderu jako odrębny udział na głównym poziomie aby uprawnienia się ze sobą nie kłóciły. Dodam, że to jest moje rozumienie tematu jako laika i mogę się całkowicie mijać z prawdą.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ABSE
  2. oparte na dostepie