Pomoc Nie mogę usunąć katalogu Bląd 3

CAD

Nowy użytkownik
Noobie
30 Listopad 2020
5
3
3
49
github.com
QNAP
TS-x51
Ethernet
10 GbE
Dzień Dobry,

zanim do opisu problemu informacja, szukałem w google, szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego wątku, ponieważ jestem "zielony" być może coś przeoczyłem (kwestia nomenklatury), jeżeli tak to proszę mnie skierować do właściwego wątku :) A teraz w punktach opis problemu (który sam stworzyłem :))

1) Jest sobie taki folder Qsync (nie jestem pewien czy to folder, cz powinienem to nazywać inaczej), jest jakoś połączony z apką Qsync Central (kiedy ją usunąłem to zniknął). Zawartość Folderu synchronizowała się przy użyciu Qsynca z folderem na dysku w PC (windows8), ustawiłem to jakoś przypadkiem kiedyś dawno. Wczoraj zajrzałem a tam jakieś stare śmieci, więc nie wiele myśląc zacząłem je z poziomu windows usuwać (przez win eksplorator plików) ale ponieważ cały czas była włączona synchronizacja jak tylko usunąłem Qsync przywracał dane. Otworzyłem więc interface www i zacząłem kasować z poziomu file station, i równolegle przez eksploratora w windows przy cały czas włączonej synchronizacji. Jak się połapałem co robię nie tak, to wyłączyłem synchronizację katalogów w aplikacji qsync na pc i potem usunąłem z poziomu file station katalogi i pliki na NAS w tym folderze Qsync.

Część (większość) się usunęła ale pozostał jeden (z podkatalogami) i jego usunąć nie mogę. (pliki które widzicie to dummy pliki)

upload_2020-11-30_11-58-11.png


2) W folderze jest kilka katalogów podkatalogów, wydaje się, że problemem jest usunięcie ostatniego TEST a dokładnie to chyba tego co w nim jest ukryte (pełna ścieżka: /share/CE_CACHEDEV1_DATA/homes/CAD/.Qsync/PROJEKTY/CW2020/EVENTY2/TEST/.@__thumb/transcode:

a) Przy próbie skasowania katalogu przez File station pojawia się błąd:

upload_2020-11-30_12-1-58.png


[File Station] /home/.Qsync/PROJEKTY/CW2020/EVENTY2/TEST delete file failed

b) Przy próbie skasowania za pomocą WinSCP (SFTP) pojawia się błąd:

upload_2020-11-30_12-21-9.png


3) Co do tej pory zrobiłem:

a) restart NASA
b) sprawdzenie systemu plików (Pamięć>Pamięć Masowa/Migawki>Zarządzaj>Akcje>Sprawdź system plików)
c) update do najnowszego firmware
d) usunięcie i ponowna instalacji aplikacji Qsync Central z NAS
e) nie spałem do 4 rano i wypiłem dziś 6 kaw.
f) ponowne ustawienie synchronizacji i wgranie dummy plików do katalogów
- dummy pliki usuwają się bez problemu, problemem wydaje się być katalog najgłębiej w drzewku - transcode:
/share/CE_CACHEDEV1_DATA/homes/CAD/.Qsync/PROJEKTY/CW2020/EVENTY2/TEST/.@__thumb/transcode:


Niestety, nie chcę tego po prostu zostawić (tak wiem, to może być choroba ;-) ) więc bardzo proszę o pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1495
Model serwera: QNAP TS-251

Pzdr,
CAD
 
Appcenter -> Multimedia Console i tam poskacz po menu - nie używam tego - mam od tego Emby.
ewentualnie wyłącz QSync na folderze.

Dzięki za porady. Próbowałem ale niestety nic z tego. Nadal to samo.

Zastanawiam się co robią (w sensie jaką funkcję pełnią) te katalogi: .@__thumb/transcode (transcode jest podkatalogiem @__thumb_

to one blokują możliwość skasowania.

Jeszcze walczę.
 
Zaloguj się na konto admin i wtedy usuniesz.


@daniel_t - dziękuję za podpowiedź. Otóż ciekawa rzecz, po zalogowaniu poprzez admin (a także każdego innego użytkownika) rzeczony "katalog" nie jest widoczny. Ani z poziomu File Station - i to rozumiem, ale dlaczego nie jest widoczny przy zalogowaniu przez WinSCP to nie rozumiem. W każdym razie zainspirowałeś mnie, to co zrobiłem to usunąłem użytkownika wraz z danymi i problem zniknął. Z ciekawości założyłem nowego użytkownika o tej samej nazwie, żeby sprawdzić czy katalog znów się pojawi ale się nie pojawił. B-)

@pigers @Silas Mariusz i @daniel_t - dzięki jeszcze raz za poświęcony czas (drink) Miłego!

CAD
a zpoozimu SSH nie da sie skasowac ?




Niestety nie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. sprawdź zawartość plików
  2. jak usunąć homes