Pomoc Zepsuty Qnap TS-453Be

george2002

Enterprise Admin...
Q's Architect
19 Listopad 2020
94
1
23
8
41
Kraków
www.gselectronic.pl
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Witam kolegów :)
mam problem z Qnap TS-X53Be (TS-453Be) płyta główna QY47 REV1.5 od starego znajomego, a objawia się on tym że po włączeniu zasilania ok 3-4 sekundy świeci na czerwono dioda Statusu a zaraz po tym zaczyna migać co 2-3sekund na czerwono i tak cały czas, brak obrazu przez HDMI, wentylatory nie startują, dźwięków buzzer nie wydaje żadnych, zasilacz sprawdzony jest ok 12,2VDC, pobór przez płytę w normie - 60-70mA brak reakcji na długi i krótki reset, pamięć podmieniona na inną - to samo dalej, udało mi się ściągnąć bios czytnikiem ch341a i sprawdzić jego wersję przez program AMIBPC - jak widać na screenschotach to wersja YQ47AR54, czy istnieje jakiś nowszy BIOS abym mógł spróbować wgrać ? druga opcja która już zamówiona idzie to wymiana układu IT8528E FXA, jeśli to nie pomoże to rozumiem że siadł procesor J3455:-( a tego już nie będzie się opłacało wymienić ...
Parę zdjęć:
Zdjecie1
Zdjecie4
Zdjecie2
Zdjecie3
Panie Mariuszu można liczyć chociażby na odpowiedz ?
 
  • Lubię to
Reakcje: szpec82
RTFM :

upload_2020-12-1_21-56-53.png
 
george2002

Chciałem zaznaczyć, że forum tworzą entuzjaści, którzy robią to w wolnym czasie i na tym nie zarabiają. Mało tego, Silas ponosi koszty związane z forum, pigers zamiast pracować odpisuje na posty próbując pomóc. Jak BIOS się znajdzie, to ktoś go wklei, ale to nie jest sprawa wagi państwowej, tym bardziej - że przychodzisz, jesteś nowy i oczekujesz pomocy na już.
 
@Silas Mariusz bardzo dziękuję za wsad już programuję oczywiście programatorem :zakochany:
@daniel_t wiem i przepraszam ale po prostu nie wiedziałem dla czego strona którą podałem nie działała i nie mogłem ściągnąć wsadu :|
No i najważniejsze jestem elektronikiem ale takie naprawy robię z zamiłowania a nie zarobku zwłaszcza że to dla starego znajomego a tak to zajmuję się produkcją elektroniki - czujniki temperatury, wilgotności, prędkości i kierunku wiatru oraz zanieczyszczenia powietrza :)
moge wrzucic, ale wgrywaj tylko programatorem!
(bios skasowany)
Kurczę jeszcze nie ściągnąłem :-( a tu już skasowany :( ?
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
masz jeszcze raz - 10 min
Już ściągnięty można kasować, pisałem z komórki a nie z kompa ale mam także teraz już programuję dzięki bardzo :) mogę wrzucić w zamian ten który był na kostce jak to coś komuś pomoże to daj znać czy wrzucić ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
@szpec82 niestety ta sama reakcja ale już zamówiony procesor za całe 100zł i zabawa trwa :D tzn czekam na niego i na kartę diagnostyczną na PCI-X a tak wyglada pacjent ;)
 

Załączniki

  • 68888F3F-28FA-4DB1-83D0-6E156B422F41.jpeg
    68888F3F-28FA-4DB1-83D0-6E156B422F41.jpeg
    3,7 MB · Wyświetleń: 112
  • 5D816D7B-936E-498D-91A0-19D0848BF65C.jpeg
    5D816D7B-936E-498D-91A0-19D0848BF65C.jpeg
    2,5 MB · Wyświetleń: 108
wymiana CPU powinna rozwiazac problem
Witam po dłuższej przerwie, jednak chyba to nie procesor ponieważ po wymianie na nowy objawy dokładnie takie same, pozostaje jeszcze tylko poprosić o wsad do EC ? napięcia ogólnie na EC i BIOS kostkach są ok ale jedna przetwornica wg Mnie nie startuje bo daje 0V na wyjściu także może EC nie steruje przez zwalony firmware ...
EC udało się znaleźć na tym forum i po ściągnięciu i porównaniu oba pliki identyczne także to odpada natomiast czy @Silas Mariusz wie może co i jak steruje tranzystorem U2 na płycie ? i ewentualnie u3 ? pytam bo po ręcznym wysterowaniu tranzystora U2 płyta zaczyna szybko migać także chyba jednak tutaj z zasilaniami nie jest tak a ścieżki znikają w zakładam 8 warstwowej PCB i nie wiadomo gdzie lecą w środku warstw:-(Załączam gdzie te tranzystory się znajdują :)
 

Załączniki

  • IMG_23022019_153951_0-1.png
    IMG_23022019_153951_0-1.png
    74,2 KB · Wyświetleń: 129
Wygląda na to iż mam podobny problem, wczoraj w ciągu dnia normalnej pracy - bardziej offline (bo używałem go głownie do storage zdjęć i filmów) przestał odpowiadać.
Postanowiłem go odłączyć od zasilania by móc go uruchomić ponownie, niestety od tej port świeci się status na czerwono jak na załączonym filmie.
Czy można go jakoś inaczej zdiagnozować co jest przyczyną takiego zachowania?


Link: https://www.youtube.com/watch?v=tb_IvYJ3lyQ
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qy47
  2. bios pobrać www
  3. George2002
  4. https://forum.qnap.net.pl/threads/zepsuty-qnap-ts-453be.36784/
  5. qy47 rev:1.3