Pomoc NetBak Replicator - konfiguracja zdalna

w.maciej.pl

Passing Basics
Beginner
24 Styczeń 2020
10
1
3
40
Wrocław
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Panie i Panowie,

Utknąłem z problemem i pierwszy raz zwracam się o pomoc, bo niewiele o NetBak Replicator w Googlu o konfiguracji z lokalizacją poza siecią lokalną. Problem jest taki że chcę ustawić kopie cykliczne za pomocą NetBak, z NASa Qnap do PC z Win 10 w innej lokalizacji / sieci przez internet.

Cała ścieżka kopii od początku to: Qnap TS-231P -> po kablu do router osobisty TP-Link -> po kablu do router Netia Spot -> internet -> komp PC z NetBak Replicator.

Połączyłem się z powodzeniem na tej zasadzie w programie QSync poprzez xxx.myqnapcloud.com tylko, że jak widzę to kopia jest w czasie rzeczywistym, a chciałbym jakiś harmonogram jak w NetBak.

Próbowałem w NetBak różne kombinacje "Network Location" w "Specify NAS IP" poprzez xxx.myqnapcloud.com i Smarturl ale w obu przypadkach nie chcę zadziałać, wyskakuje okienko na wpisanie login i hasło ale później okienko błędu. Nie wiem dokładnie jak to prawidłowo powinno się robić.

Czy trzeba pójść w większe modernizacje jak IP publiczne i dodatkowo przekierowywać porty. Coś z tego kojarzę ale nie wiem czy to ogarnę. Porty widzę, że są przekierowane na TP-Link, bo zrobił to myQNAPcloud a na routerze Netii tego nie widzę.

Byłoby miło jakby ktoś podpowiedział. Z góry dziękuję. Kilka zrzutów dla zobrazowania sytuacji.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1 Build 2020/11/23
Model serwera: QNAP TS-231P

upload_2021-1-1_10-6-30.png


upload_2021-1-1_10-6-53.png


upload_2021-1-1_10-7-13.png


upload_2021-1-1_10-7-33.png


upload_2021-1-1_10-7-47.png
 

Załączniki

  • upload_2021-1-1_10-7-22.png
    upload_2021-1-1_10-7-22.png
    441,1 KB · Wyświetleń: 71
Dziękuję za info :) skoro plan z NetBak się rozpadł to czy jest jakiś inny program bezproblemowy, który można zainstalować na PC, aby działał zdalnie z QNAPem i robił kopie wg harmonogramu?

QSync robi ale w czasie rzeczywistym i nie bardzo mi to pasuję, chyba, że jest jakaś prosta opcja opóźnienia.
 
O dzięki za tą opcję, nie myślałem o tym.

Zainstalowałem QVPN Service na QNAPie i klienta QVPN na komputerze odbierającym. Na razie jednak nie udało mi się połączyć na próbach za pomocą myqnapcloud.com z QBelt. Będę jeszcze testował.
 
Nie udaje się połączyć VPN poprzez .myqnapcloud.com. Czy to jakaś abstrakcja z połączeniem poprzez .myqnapcloud.com i raczej nie działa jak i tak trzeba podać nr portu.

Poprzez IP publiczne wydaje się, że Netia teraz zablokowała porty, bo nie udaje się odblokować żadnego portu a kiedyś miałem możliwość.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. netbak replicator
  2. netbak
  3. replicator
  4. netbak kopia po sieci
  5. QNAP NetBak Replicator