Pomoc Upgrade RAM TS-251B 2GB do 8GB

djhp

Nowy użytkownik
Noobie
6 Luty 2015
2
2
3
33
Constar
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Witam,
chciałbym rozbudować pamięć RAM swojego Qnap-a TS-251B 2GB do 8GB.
Kupiłem 2 kości pamięci z "przetestowanych" Crucial CT51264BF160BJ (Crucial 4GB DDR3L 1600MHz CL11 SODIMM 1.35V).
Niestety po obsadzeniu obu slotów serwera następują częste resety, gdy wróciłem do kości 2 GB (ADATA) i system zaczął działać stabilnie.

Czy Ktoś z Was spotkał się z takim problemem ?
Czy w tym modelu serwera nie można zastosować dwóch kości, które nie są "dual channel", czyli czy dla takiej rozbudowy powinienem kupić jedną kość 8GB ?
Ewentualnie będę wdzięczny za podpowiedź (jeśli ktoś testował), jaką opcję najlepiej przyjąć przy rozbudowie RAM dla modelu TS-251B.
 
Teoretycznie można, a jak to będzie działać to loteria - jak widać na twoim przykładzie nawet sprawdzone kości potrafią sprawiać problemy.
Ja kupiłem używane Microny 16KTF1G64HZ-1G6E1 nawet nie sprawdzając czy są kompatybilne i działają bez problemów.

#EDIT:
A tak przy okazji, jak wrzucisz jedną kość Cruciala to jest OK? Może jedna z nich jest uwalona i to powoduje problemy?
 
A tak przy okazji, jak wrzucisz jedną kość Cruciala to jest OK? Może jedna z nich jest uwalona i to powoduje problemy?
Dziwna sytuacja, chciałem przetestować to co zaproponowałeś i na jednej albo drugiej kości działało stabilnie (testowałem tylko parę minut - mniej więcej tyle ile poprzednio upływało czasu do restartu), stwierdziłem więc że spróbuję jeszcze raz na obu kościach i o dziwo na razie 30 min działa stabilnie. Potestuję dalej, zobaczymy co będzie...
Czy jest jakaś możliwość przetestowania pamięci bezpośrednio w serwerze ?
 
Czy jest jakaś możliwość przetestowania pamięci bezpośrednio w serwerze ?
Bash:
[~] # opkg install memtester
Installing memtester (4.5.0-1) to root...
Downloading http://bin.entware.net/x64-k3.2/memtester_4.5.0-1_x64-3.2.ipk
Configuring memtester.
Bash:
[~] # memtester 4G 1
memtester version 4.5.0 (64-bit)
Copyright (C) 2001-2020 Charles Cazabon.
Licensed under the GNU General Public License version 2 (only).

pagesize is 4096
pagesizemask is 0xfffffffffffff000
want 4096MB (4294967296 bytes)
got  4096MB (4294967296 bytes), trying mlock ...locked.
Loop 1/1:
  Stuck Address      : ok     
  Random Value        : ok
  Compare XOR        : ok
...
Wymagany jest Entware
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap jaka pamięć
  2. entware