Qnap TS-253d szybkość sieci

cesio

Nowy użytkownik
Noobie
16 Styczeń 2021
3
0
1
37
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Mam router Asus rt-ax89x z 10gbe złączem. Chce kupić sobie dobry NAS który wykorzysta mój router i mój światłowód. Mam internet 600mb/100mb

obecnie mam podpięty nas S ds718+ Dyski ssd Samsung 860 evo 2x2tb w RAID 1. S ma tylko 1gbe po połączeniu w ad 2gb ale prędkości jakie wyciągam z niego bezprzewodowo w SMB to download 112mb i upload 40mb.

mam pytanie na stronie qnap pisze ze ten nas 253d w 10gbe osiąga 980 download i upload 500 Mb i mam pytanie jak połączę go między moim router po kablu RJ45 cat. 7 bo taki tu będziemy wymagany a tym nas tez do gniazda 10gbe to z moje sieci wyciągnę download 600 Mb lub lekko poniżej i upload zbliży się do 100mb.

dobrze to rozumiem
 
Na odległości do 30m wystarczy kat 6 / 6a. 10 Gigabit Ethernet - Wikipedia
Jeśli chodzi o szybkości to tak - jeśli dyski pozwolą tyle zapisać to tak powinno to działać - pamiętaj jednak, że takie prędkości musi obsługiwać tez drugi koniec "rurki" oraz że operator też ma swoje ograniczenia (prędkości raczej masz do 600Mbit a nie gwarantowane 600Mbit).
 
Aha Ok

ale w moim przypadku po 1gbe łączy S poprzez wifi daje 112 mbs a na ich stronie piszą 280mb skad oni biorą taka prędkość to pewnie do kablu tak po kablu idzie laptop do serwera nas połączony po RJ45 dobrze rozumiem ???
 
Wszystko zależy jak testowali (jakie dyski, jakim oprogramowaniem, jaka konfiguracja sieci itd.). Jest tam informacja:
Wydajność może zmieniać się w zależności od środowiska, sposobu użytkowania i konfiguracji.

Dwa, WiFi nawet najlepsze ma swoje ograniczenia i zazwyczaj zmniejsza transfery do 80% w najlepszym wypadku, chcesz mieć dobre transfery - podłącz go po kabelku.
 
Ale po kabelku normalnie do routera i wtedy łącze się z nas tak ??

czy RJ45 z nas do laptopa
 
253d w 10gbe osiąga 980 download i upload 500 Mb i mam pytanie jak połączę go między moim router po kablu RJ45 cat. 7 bo taki tu będziemy wymagany a tym nas tez do gniazda 10gbe to z moje sieci wyciągnę download 600 Mb lub lekko poniżej i upload zbliży się do 100mb.

dobrze to rozumiem
253D ma w standardzie gniazda 2.5gbe. Do 10gbe trzeba dokupic karte.
pozdrawiam
Alt