Pomoc PLEX transkodowanie sprzętowe TVS-682 i Geforce 1050 Ti

mmaryan

Passing Basics
Beginner
17 Styczeń 2015
27
4
3
41
QNAP
TVS-x82
Ethernet
1 GbE
WItam, mam problem z odpaleniem transkodowania sprzętowego na PLEX przy użyciu karty graficznej Geforce 1050 Ti - karta prawidłowo wykrywana w systemie - mogę ją przydzielić do QTS / wirtualizacji / kontenera - jest przydzielona do QTS (opcja transkodowania świeci sie na zielono) natomiast PLEX nie używa tej karty do transkodowania a leci na procku (i7) - TAK mam wykupione plex pass- transkodowanie sprzętowe w plex właczone.

w systemie qnapa tez drivery do karty nvidia zainstalowane.

co robię nie tak

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1495
Model serwera: QNAP TVS-682
 
Dzieki Pigers:
Przed wymianą procesora z i3-6100 jestem przekonany ze mialem hardware transcoding.
Wg opisu producenta:
4K jest sprzetowo obsługiwane.
Nie wiedziec czemu po zmianie na I7-6700K przestał mi Plex działać w trybie hardware dla 4K.
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2021-01-21 o 01.56.42.png
    Zrzut ekranu 2021-01-21 o 01.56.42.png
    128,1 KB · Wyświetleń: 54
Ten opis jest ze strony Qnap konkretnie przy modelu TV-682 i3
TVS-682 - Features

the TVS-682 delivers superior real-time 4K (H.264) and 1080p video transcoding to convert videos to universal formats that can be smoothly played on PCs, mobile devices and Smart TVs.

Supported formats for hardware acceleration:
Intel hardware accelerated series: H.264 CB, H.264 Main, H.264 High@L4.1 , MPEG2 Simple, MPEG2 Main@HL, VC1 Simple, VC1 Main, VC1 ASP@Level 3

o dziwo dziś ruszyło choć mimo hardware decoding zżera mi 60% CPU. Przy 1080P nie jest to nawet 5%. Coś jest na rzeczy. Zakładam, że to Plex nie do końca sobie radzi.
 
Poradziłeś sobie z tym kodowaniem ?
Udało ci się uruchomić w 4K ?
mam ten sam Qnap, ten sam CPU i7 - 6700K. Przesiadłem się z i3 - 6100
Ale Ty masz karte graficzną nvidia czy chcesz leciec na VAAPI Intela? Bo jeśli tak to bedziesz widzial obciazenie CPU.
 
Właściwie nigdy się tym nie interesowałem bo ogólnie zgadzam się z @Pawliko. No ale zawsze człowiek chce więcej. No i chciałbym by była możliwość transkodowania 4K do np. 720p.

Niestety wiąże się to z bardzo wysokimi kosztami jak widzę.

Plex przez przeglądarkę nawet nie otworzy 4K, u mnie odpalenie takiego materiału kończy się zawsze próbą transkodowania. Nie mam tego problemu przy 1080p.

No i niestety skłaniam się ku temu żeby chyba filmy 4K oddzielić od reszty materiałów, jeśli nie chce płacić majątku.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. hardware decoding
  2. 1050 ti