Pomoc QuFirewall - Zablokowanie reszty świata

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 951
236
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Ku mojemu zdziwieniu Qnap dał firewalla. Myślę sobie super, zablokuje połączenia z po za PL i zostawię tylko PL do prób połączneia z serwerem. No i niestety jak u S umiałem to zrobić, tak tutaj nie koniecznie.

Otóż jest możliwość dodania PL jako "otwarty" ale już reszta świata zamknięty się nie da, albo nie znam się. Stąd pytanie do Was. Czy da się zrobic taki myk w tym cudownym narzędziu?

Jedyną funkcję jaką widzę to dodanie maksymalnie 14 krajów i włączenie blokady.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1465
Model serwera: QNAP TS-253A
 
Niestety jeszcze nie po zabawie. Z jakiegoś powodu "członek rodziny" będący u tego samego operatora nie może wejść na mój NAS. Jego IP jest z PL a więc powinien przejść weryfikację pozytywnie, IP w sumie jest takie jak moje nie licząc ostatnich cyfr. Mówiąc na mój NAS mam na myśli Plex oraz TV. Jak się przełączy na sieć komórkowa wszystko działa prawidłowo.

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
 
@pigers no właśnie dziwna rzecz. Nawet dodałem jego adres IP do zaufanych i nic to nie zmieniło:
upload_2021-1-24_21-57-5.png


Wszystko się blokuje jak włączę:
upload_2021-1-24_21-57-49.png
 
Wy pewnie na Mikrotronikach też możecie tak zrobić że wyłączacie przez geolokalizację każdego z po za PL.

Chciałem to zrobić na routerze, ale na Asasuchach trzeba mieć Merlina wgranego a dla mojego Gejowego Routera Merlina nie ma więc lipa.
Mam Asusa z wgranym Merlinem, możesz powiedzieć, w którym miejscu to ustawić. Tylko tak w miarę łopatologicznie bo na sieciach to raczej mało się znam.
 
@lolo nie umiem tego zrobic bo nie mam Merlina. Jak się ma merlina trzeba się zaoparzeć w Skynet, pierwsza strona w google na zapytanie "merlin block geoip"
How to block ip by geo in merlin 382

Tam znajdziesz odpowiedź na zadane pytanie.
 
  • Lubię to
Reakcje: lolo
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ustawienia plex
  2. soulseek