Pomoc Połączenie Ricoh mp c3300 z qnap (skany do folderu na komputerze w sieci)

Indor

Nowy użytkownik
Noobie
11 Luty 2021
2
0
1
29
QNAP
null
Ethernet
null
Witam. Próbuję połączyć Ricoh mp c3300 z qnap ,tak żeby skany trafiały do folderów na 2 komputerach w sieci ( zmapowane dyski sieciowe ) (2 użytkowników musi mieć dostęp do folderu ze skanami z tego urządzenia). Dodałem już urządzenie do sieci ( na ricoh w ustawieniach sieci nadałem automatyczne ip i komputery widzą urządzenie w drukarkach ). Na qnap dodałem folder/użytkownika ale jak to ze sobą połączyć ? Potrzebuję jakiś program/dodatek do qnap czy muszę zrobić to z poziomu ricoh a ?
Ricoh mp c3300 i komputery podłączone są ethernet.
System na pc to win10
Modelu qnap nie pamiętam ( jakiś podstawowy )
 
Witam,

nie wiem, na ile ta koncepcja się sprawdzi, ale może załóż na QNAP'ie nowy katalog pt. Skany, daj uprawnienia do niego dla tych 2 z 20 komputerów (czyli podepnij użytkownika) a potem zamapuj je na tychże komputerach jako kolejny dysk lokalny ?

Wówczas po zrobieniu skanu oba komputery będą je widziały, reszta nie.

Daj znać, czy to Ci pasuje ?

Pozdrawiam,

S.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
To skaner i komputery w firmie. Wszystkie skany mają zapisywać się jako pdf na 2 komputerach z 20.
fantastycznie - ale dalej nie rozumiem co to ma wspólnego z QNAPem ? piszesz ze skan ma lecieć na dwa komputery , czy drukarka to wspiera ? raczej nie

normalnie firmy rozwiązują to przez wysłanie maila przez drukarkę do usera (książka adresowa w drukarce istnieje , trzeba tylko ją wypełnić - czytanie instrukcji %%%%), wrzucanie plików przez drukarkę do udziału sieciowego jest obecnie średnio bezpieczne (anonimowy user może zapisywać w folderze) publicznym.
 
A nie lepiej utworzyc jeden udzial sieciowy na QNAP na ktory poleca skany.
I ten udzial sieciowy zamapowac u 2 użytkowników?
Takie rozwiązanie czasami nie jest zgodne z przyjętą polityką ochrony danych osobowych (np druga osoba może nie mieć uprawnień do przeglądania dokumentów tej pierwszej osoby) ale da się to łatwo obejść - dwa udziały z oddzielnymi uprawnieniami.
Inne rozwiązanie do wewnętrzny serwer FTP i konfiguracja skanowania na serwer FTP a użytkownicy mają dostęp po SMB.
Pamiętajcie też że większość drukarek krzywo patrzy na SMB2 i wyżej (często nawet nie chce się łączyć z takimi serwerami i ogarnia tylko SMB1).
 
Inne rozwiązanie do wewnętrzny serwer FTP i konfiguracja skanowania na serwer FTP a użytkownicy mają dostęp po SMB.
To bezpieczne wyjście !

Pamiętajcie też że większość drukarek krzywo patrzy na SMB2 i wyżej (często nawet nie chce się łączyć z takimi serwerami i ogarnia tylko SMB1).
To baardzo powoli się zmienia - ale niestety kupujemy tanie drukarki a nie sensowne. Taka polska mentalność.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. drukarka
  2. smb1
  3. folder na skany
  4. ricoh