Pomoc Niski transfer Qnap TS-251

Mentos86

Nowy użytkownik
Noobie
19 Luty 2021
4
1
3
37
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich
Zakupiłem Qnap TS-251
Dwa dyski WD Red 3TB
4GB ram
Podpięte pod router dwoma przewodami RJ45
Komputer z dyskami SSD podpięty kablem
Transfer 150Mb/s Vectra
Transfer jaki wyciągam przy wrzucaniu na dysk NAS dochodzi do 50Mb/s ale często skacze do minimum i oscyluje w granicach 3/8 Mb/s
Proszę o jakąś pomoc
 
Podłączyłem bezpośrednio komputer<-> NAS RJ45 transfer średnio 30Mb/s do 70 w zależności od wielkości plików.
Teraz podłączyłem komputer->router->NAS X2 RJ45 ustawienia domyślne (nie wiem dokładnie jakie nawet )
Jak się karty ustawily tez nie wiem
 
Teraz podłączyłem komputer->router->NAS X2 RJ45 ustawienia domyślne (nie wiem dokładnie jakie nawet )
Podłączyłeś dwoma portami LAN do routera?
Nie możesz jeśli nei masz w łączonego port trunking. Inaczej dostaniesz dwa odrębne adresy IP i to nic nie zmieni.
Lepiej powiedz co to masz za komputer. Jaki system operacyjny, jaki procesor?
 
Ale masz wiedze na temat port trunkingu? Lepiej go rozlacz.

Powinienes osiągnąć prędkość 112Mb/s na pojedynczym połączeniu przewodem. Czyli ze 4-5 razy szybciej niż obecnie. I na tym się skupmy.

Zostaw połączenie tylko jednym przewodem. Czy masz może w domu jakiś gigabitowy switch? Po co? Pasuje wyeliminować problem z wolnym routerem.

Czyli podłączyć tak:
Bash:
                                  .--[QNAP]
                                  +- ...
   [router][port01]-->--[switch]--+- ...
   [router][port02]               +- ...
   [router][port03]               `- [PC]
   ...
   [router][WAN]-->--[internet]

Teraz podłączyłem komputer->router->NAS X2 RJ45 ustawienia domyślne (nie wiem dokładnie jakie nawet )
Tak wiem, że robiles połączenie bezposrednie miedzy PC, ale czy sięc zestawila się na gigabit?
 
Problem w tym że bezpośrednio słaby transfer nawet nie ma 100
A połączenie zostało zestawione na gigabit?

Jeśli nie to musimy szukać przyczyny.
Jeśli tak to musimy szukać dlaczego przesył dużego rozmiaru pliku po LAN/SMB nie przynosi prędkości 112Mb/s.
Czyli:
- wyłączenie antywirusa/firewall
- wymiana przewodu LAN na nowy cat. 6 najlepiej
- jeśli nadal nie działa to postawienie nowego systemu na kompie absolutnie czystego i ponowienie testu
- wyeliminowanie wolnej prędkości dysków twardych przez ich uszkodzenie - bad sectory
- a nawet wymiana karty sieciowej w PC na nowej

Reasumując. Nie ma takiej opcji, abyś miał wspominany transfer. Coś jest słabe i musisz to znaleźć.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. transfer
  2. mentos86