Pomoc Problem z NFS. Kodi widzi foldery... i nic więcej.

goromajima

Passing Basics
Beginner
16 Październik 2018
20
1
3
QNAP
HS-251
Ethernet
10 GbE
Witam Panowie,

Obecnie śmigam przez SMB, ale chcę spróbować NFS, ponieważ mam problem z odtwarzaniem pełnych płyt 4k bluray (czasem się zacinają). Problem polega na tym, że Kodi łączy się z IP Qnap'a i widzi foldery, ale już wejść w nie nie mogę. Załączam też screeny udziałów w ustawieniach Qnap'a, oraz jak widzi foldery Kodi w swojej przeglądarce:

1.jpg

Inked2_LI.jpg

InkedIMG_1113_LI.jpg

Kodi działa na Nvidia Shield.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.1411 Build 20200825
Model serwera: QNAP HS-251+
 
Może masz w QNAPie włączone zaawansowane uprawnienia i coś jest pochrzanione.

Aby nie zakładać nowego tematu, powstał kolejny problem. Otóż zaktualizowałem system do 4.5.xxx, po czym zauważyłem, że nie śmiga on u mnie dobrze, więc znów chciałem wrócić do 4.3.6.1411 Build 20200825. Wgrałem ten starszy, i teraz mam problem z połączeniem się i to na Nvidia Shield (podłączyć pamięć) oraz nie mogę zmapować sobie dysku na Windowsie 10.

Logowanie przez przeglądarkę do panelu śmiga. W ustawieniach nic nie zmieniałem.

Mam też VLC na Nividi i wszedłem, aby zobaczyć czy on także ma problemy. Tam gdzie miałem SMB, brak połączenia, natomiast przez FTP widzę wszystko.

Tak wiem, po co zmieniałem system jak wszystko grało... ale człowiek jest głupi i wciąż uczy się na błędach.

Proszę o pomoc.
 
Wgrałem ten starszy, i teraz mam problem z połączeniem się i to na Nvidia Shield (podłączyć pamięć) oraz nie mogę zmapować sobie dysku na Windowsie 10.

Logowanie przez przeglądarkę do panelu śmiga. W ustawieniach nic nie zmieniałem.
A co mowia logi połączeń?
Masz w ogole włączone logowanie SAMBA i NFS?
 
Wgrałem ten starszy, i teraz mam problem z połączeniem się i to na Nvidia Shield (podłączyć pamięć) oraz nie mogę zmapować sobie dysku na Windowsie 10.

Logowanie przez przeglądarkę do panelu śmiga. W ustawieniach nic nie zmieniałem.
A co mowia logi połączeń?
Masz w ogole włączone logowanie SAMBA i NFS?

Wrzuciłem starego backup'a ustawień. Ustawiłem smb na 3 i wpisałem od nowa nazwę serwera... ruszyło ;)