Pomoc Nieudane próby logowanie co 1-2min na różnych QNAP-ach

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

slavo_s2k

Entry Technician
Q Associate
3 Maj 2017
86
1
11
8
40
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
1 GbE
Od ok 3 w nocy dzisiaj mam na kilku QNAP-ach w różnych miejscach ciągłe próby logowania i setki maili z powiadomieniami:

qnap_err.jpg


Zmieniłem port domyślny (8080) na inny, utworzyłem nowe konto admin o innej nazwie i wyłączyłem domyślne konto admin, niestety nie pomaga, mimo że konto wyłączone mam cały czas komunikaty.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2.1594
Model serwera: QNAP TS-253Be
 
MojaKulpa, mam doinstalowany Qfirewall, który "chyba działa". Dodatkowo dodam że Qnap ma jedna wadę konta admina nie da się zmienić nazwy, można dodać nowego użytkownika na prawach admin, ale większosć rzeczy i tak zadziała tylko na koncie admin.
 
Zmieniłem port domyślny (8080) na inny, utworzyłem nowe konto admin o innej nazwie i wyłączyłem domyślne konto admin, niestety nie pomaga, mimo że konto wyłączone mam cały czas komunikaty.
Dawaj porty powyzej 30000. Botnet Cię znalazł.
 
Mam ustawionego bana, ale cały czas inne adresy IP,
zainstalowałem QuFirewall, wygląda, że działa :) ale nie wszystkie QNAP-y, które mam mają w APP Center QuFirewall-a ? co wtedy?

Zmieniłem port domyślny (8080) na inny, utworzyłem nowe konto admin o innej nazwie i wyłączyłem domyślne konto admin, niestety nie pomaga, mimo że konto wyłączone mam cały czas komunikaty.
Dawaj porty powyzej 30000. Botnet Cię znalazł.

Bot-y nie szukają powyżej 30000??
 
Bot-y nie szukają powyżej 30000??
Botnet Cie zlapal i musisz to przeczekac. Ale z reguly botnet skanuje tylko podstawowe porty do 10k. Zbyt duzo czasu by im zajmowalo przeskanowanie 65535 portów.
Na przyszlosc dawaj porty 30k+
 
Ja również dziś w nocy, mnóstwo prób wejść z każdego innego ip.
QuFirewall zainstalowałem i prawie mam problem z głowy ale ....

Jak zainstaluje się QuFirewall to nie można dodawać do listy adresów blokowanych ip.
Jeden z Polski mnie też atakuje co kilka godzin i chcę go dodać ale w panelu bezpieczeństwa mam aby przejść do QuFirewall aby zarządzać listą a z QuFirewall pisze aby przejść do panelu bezpieczeństwa heheh :) Nie wiem co z tym zrobić.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.