Pomoc Synchronizacja zdjęć przez Qsync Pro

yarpen

Nowy użytkownik
Noobie
16 Kwiecień 2021
2
0
1
43
QNAP
TS-x28A
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie,

mam zewnętrzny adres IP i zauważyłem w logach, że dosyć często ktoś chce się (delikatnie mówiąc) "zalogować" na mój serwer więc postanowiłem wyłączyć przekierowanie portów na Qnapa, jednak tu pojawił się problem ponieważ używam aplikacji Qsync Pro na telefonach do synchronizacji zdjęć z serwerem, i jak włączyłem przekierowanie portu 445 i 8080 (bo tylko te miałem włączone) to zdjęcia przestały się synchronizować a aplikacja w telefonach strasznie zurzywa baterie ponieważ cały czas próbuje się zalogować, moje pytanie brzmi, czy istnieje możliwość aby mieć aktywną tylko synchronizację zdjęć za pomocą Qsync-a z sieci zewnętrznej a pozostały dostęp do Qnapa był tylko z sieci wewnętrznej?

ps. synchronizacja tylko przez sieć wifi oraz połączenie vpn do synchronizacji odpadają.

z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.1620 Build 20210322
Model serwera: QNAP TS-228
 
Witam,

ok, dzięki za pomoc,
więc zostaje logowanie przez myqnapcloud, na jakich portach to pracuje, które muszę przekierować w routerze? czy każdy użytkownik bedzie się logował za pomocą swojego loginu i hasłą?

ewentualnie zostawić tak jak jest, zabezpieczyć login admin "super mocnym" hasłem i pozmieniać porty....

dzięki
pozdrawiam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. użytkownik logowanie myqnapcloud