Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

Już są w app center. Wiadomo cokolwiek skąd pochodził atak? Jakieś IP, cokolwiek?
 
CDN zawsze potrzebuje chwili na replikacje po świecie .. norma.
 
U mnie tyle znalazł po aktualizacji, co przed :-( - czyli nic

Nie czuję się bezpieczniej
 

Załączniki

  • skanowanie.JPG
    skanowanie.JPG
    379,4 KB · Wyświetleń: 48
O bezpieczeństwo trzeba zadbać samemu. Zaczynając od minimalnej ilości portów, przez sprawdzanie czy jest syf na Twoich urządzeniach, przez zmianę domyślnych portów na inne, inwestycje w router z dodatkowymi funkcjami a nie najtańszy Dlink bo przecież "od tego nic nie zależy" kończąc na firewall wykluczając dostęp do nasa spoza PL.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
Ok trzeba. Tylko po co QNAP w swoich broszurkach pisze, że np. ma super migawki - które jak widać nic nie dają?
 
Migawka jest w innym celu. Np. Kombinowałem dużo z Pleskiem - ale zanim zacząłem a cyk - migawka. Tak się nakombinowałem, że wyrzuciłem wszystko w kosmos. No i wtedy klik - system działa, można zacząć od nowa. Nawet najlepsza turbo hiper ultra migawka nie pomoże, jak ktoś Ci grasuje po serwerze.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
Dobra Pany - heheszki były, nie mogę znaleźć kuriera, który wyśle mi Nas'a na Alaskę w rozsądnej cenie :)

Pytam serio - co zrobić, w kilku punktach dla "bardziej rozgarniętego laika", żeby można było z tego korzystać, także z zewnątrz.
 
Dobry router i tyle.
Zewnętrzne IP, VPN.
 
Koledzy powiedzą Ci że mikrotik a ja, że ubiquiti dream machine lub pro. Ma IPS, więc na prawdę dobrze broni sieć.

68u to taki bardziej zmieniacz internetu niż router.
 
A ja Ci powiem że używam Asusow z 5 lat i udostępniam wiele usług na zewnątrz i bezpiecznie :)
 
@Ciangi skąd wiesz że nie było tam majstrowanie? Wiesz ile u mnie dziennie jest prób włamów, skanów? Znajomemu do firmy ostatnio wstawiłem Ubi DMP i się okazało że dwa komputery robią za węzły tora.

Ja myślę, że nie jesteś świadomy tego co się u Ciebie w sieci dzieje.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
Ja myślę, że nie jesteś świadomy tego co się u Ciebie w sieci dzieje.

Właśnie, tak samo jak ja myślę że Qnap nie ma pojęcia do tej pory co się uczyniło. I daje nam jakieś mrzonki które nie trzymają sie raczej kupy
 
Co do rutera - zupełnie za darmo jest PfSense CE - można go odpalić na dowolnym sprzęcie ...
Gorąco polecam!
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. sophos
  2. xopero
  3. qlocker
  4. mr1702
  5. qlink
  6. fotograf
  7. tr004
  8. jak podlaczyc dysk do pc
  9. 7zip
  10. port światłowód
  11. counselor
  12. 7z odszyfrowanie
  13. zaszyfrowany dostęp do qnap
  14. zmiana portu
  15. odzyskanie danych qlocker
  16. Qinspector
  17. Logman
  18. active directory
  19. program do backupu
  20. Qmusic
  21. qphoto
  22. klucz szyfrowania
  23. skynet
  24. qfirewall ustawienia
  25. odzyskiwanie danych
  26. ech0raix
  27. encrypt
  28. port antywirusa
  29. zaszyfrowany serwer
  30. restart NAS przez SSH