Pomoc Qsync - logowanie przez myqnapcloud QID

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

bosman

Passing Basics
Beginner
20 Marzec 2018
13
1
3
124
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Witam Was serdecznie,
znam qnap NAS od kilku lat i jakoś nie potrafię zalogować się w qsync (na windows) przez myqnapcloud (QID) do mojego serwera przy uzyciu innego użytkownika niż admin. Jako admin umiem to zrobić w qsync na windows oraz w qfile na androidzie. Nigdy nie miałem z tym większych problemów. Teraz chciałem ustawić synchronizację przez qsync innemu użytkownikowi z ograniczonymi prawami do NAS.. Ma on już dostęp przez myqnapcloud (QID) w telefonie z androidem i działa. Na windows w qsync po zalogowaniu (2FA) do myqnapcloud (QID) nie widzę serwera NAS na liście serwerów. O czym zapomniałem? :) Czego nie zrobiłem? :)
Proszę o pomoc, bo chyba oszaleję. To wydaje się stosunkowo prosta rzecz...

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2 1630
Model serwera: QNAP TS-251A
 

Załączniki

  • qsync_QID.jpg
    qsync_QID.jpg
    262,3 KB · Wyświetleń: 112
Moim zdaniem tak jest.
W QNAP account (na serwerach qnap) jest na liście kontaktów (po adresie mailowym)
Konto na NAS-ie ma od lat.
Jak pisałem ten użytkownik bez problemu loguje się do NASa w QFILE na android. Z miasta, tzn przez myqnapcloud.
Coś jeszcze jest do odklikania w "tajnym" dla mnie miejscu

Dodam jeszcze, ze na tym samym PC ja mogę zalogować się w qsync przez myqnapcloud i widzę mój NAS.
Z drugiej strony na tym PC ten UŻYTKOWNIK loguje się do NAS po LAN. Czyli uprawnienia do NAS są.
Pokauzję screen z listą użytkowników. Czy to ta lista na myqnapcloud?
Wygląda mi na to, że gdzieś brakuje jakiś uprawnień stricte na myqnapcloud.
Forumowicze, nie potraficie mi pomóc? Spróbuję dać pytanie pomocnicze: czy mieliście problemy z dostępem do NAS z poziomu QSYNCA i logując się przez myqnapcloud?
Moim zdaniem tak jest.
W QNAP account (na serwerach qnap) jest na liście kontaktów (po adresie mailowym)
Konto na NAS-ie ma od lat.
Jak pisałem ten użytkownik bez problemu loguje się do NASa w QFILE na android. Z miasta, tzn przez myqnapcloud.
Coś jeszcze jest do odklikania w "tajnym" dla mnie miejscu

Dodam jeszcze, ze na tym samym PC ja mogę zalogować się w qsync przez myqnapcloud i widzę mój NAS.
Z drugiej strony na tym PC ten UŻYTKOWNIK loguje się do NAS po LAN. Czyli uprawnienia do NAS są.
Pokauzję screen z listą użytkowników. Czy to ta lista na myqnapcloud?
Wygląda mi na to, że gdzieś brakuje jakiś uprawnień stricte na myqnapcloud.
Forumowicze, nie potraficie mi pomóc? Spróbuję dać pytanie pomocnicze: czy mieliście problemy z dostępem do NAS z poziomu QSYNCA i logując się przez myqnapcloud?


ROZWIąZANE

Mój błąd polegał na tym, że qsync nie wbija się do NASa po przez chmurę myqnapcloud (tak jak robi to qfile), ale przy pomocy myqnapcloud link. W nazwie niewielka różnica, ale technicznie to co innego = DDNS. Trzeba jeszcze pamiętać o podaniu właściwego portu dostępu do NAS. Ostatnia rzecz to przekierowanie na routerze na ten sam port.
Sugestia Pigersa nie działa.
Zgodnie z zasadami wzajemnej pomocy podałem rozwiązanie dla wszystkich. Może ktoś skorzysta :)
Pozdrawiam!
 

Załączniki

  • myqnapcloud_user.jpg
    myqnapcloud_user.jpg
    286,5 KB · Wyświetleń: 143
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qfile
  2. logowanie q id
  3. logowanie qsync windows
  4. Qfile windows