Pomoc Zepsuty QNAP 253Be (procesor) 3 miesiące po gwarancji.

lord_yabol

Entry Technician
Q Associate
10 Sierpień 2018
81
10
8
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,

Jestem kolejną "ofiarą" wadliwego procesora Intel Celeron zastosowanego w tym NASie :'(

Objawy charakterystyczne czyli czerwona dioda i brak reakcji.

Po przeprowadzeniu testów i prób w warunkach domowych (polecanych na tym forum), odesłałem do serwisu (nie autoryzowanego QNAP) do diagnozy.

Werdykt: Uszkodzony procesor.
Firma przelutowuje procesory (w takich przypadkach i daje gwarancję), ale brak w tym momencie takiego procesora na rynku (poza aliexpress).
Temat dla Nich znany i często spotykany Qnap, S

Czy QNAP nie może częściowo poczuć się do odpowiedzialności za wadliwy produkt i partycypować w kosztach naprawy?

Dwa miesiące po 24 miesięcznej gwarancji.

Dla porównania mam model amplitunera Onkyo, w którym zamontowano wadliwy chip DTS.
Firma bezpłatnie wymieniała moduł urządzeniom do 5 lat wstecz (załapałem się po gwarancji).

Wychodzi na to, że warto sprzedać modele oparte na tym procesorze póki działają...

Tylko co kupić w budżecie do 3 000 zł do domowych zastosowań PLEX, Rtorrent, QVR...?

Pozdrawiam
 
Odpowiedzialność firmy, ale w tej sytuacji S tak samo umywa ręce, bo to Intel dostarczył wadliwe procesory. Dali 24m gwarancji, więc są kryci.
 
Czy pamięć RAM 2 x 4GBB SO-DIMM DDR3L będzie kompatybilna z 253D (2 x SO-DIMM DDR4)?
No właśnie nie wiem, osoba której to wspominałeme odpowiedziała że nie jest z tego działu :(
 
apreview.redd.it_rd9vpajxvfn21.png_8a6c40e8ce8e9be7b8dc5ff16b4c7af6.png
 
Czy na TS-253D z 8GB Ram można już jakąś maszynę wirtualną na win7 postawić?
Czy też zmiany w wydajności kosmetyczne względem 253Be?
 
postawić można .. tylko nie oglądaj na niej YT - program fakturowy spoko

inna obudowa, nowsze CPU (co wymaga innych RAM)
kiedyś marudzili że plastik jest BE, ale ta seria pokazała że tak nie jest
i jest mega łatwiej dostać się do wnętrza NASa.
 
  • Lubię to
Reakcje: Ice
Zapraszam do kontaktu na maila george2002@tlen.pl w sprawie naprawy tego TS-253Be :)

Witam,

Po siedmiu dniach testowania QNAP działa :D

Bardzo dziękuje george2002 za naprawę i przywrócenie urządzenia z zaświatów.

Polecam za szybkość naprawy, solidność, słowność i cierpliwość w wyjaśnieniu tematu.

Poprzednia firma chciały wymienić procesor, a winny był układ zasilania na płycie PCB, który został wymieniony.

Pozdrawiam.
 
Czuję się wywołany jako osoba naprawiająca qnapy serii x53xx, no więc jeśli posiadany qnap z tej serii czyli np TS-453/TS453Be/TS-253 itd oraz nagle przestaje działać i przy próbie ponownego uruchomienia miga tylko czerwona dioda LED co około 2 sekundy to jest to uszkodzenie które naprawiam w tych qnapach, naprawa eliminuje ten problem permanentnie i po jej wykonaniu urządzenie działa jak przed usterką, naprawa polega na wymianie układu w obwodzie zasilania, na naprawę daję gwarancję odnośnie tej konkretnej usterki, przykładowe naprawy można zobaczyć na moim kanale na youtube www.youtube.com/user/GSelectronics
A po więcej info zapraszam na maila lub kontakt telefoniczny.

pozdrawiam
Grzegorz Stoliński
www.gselectronic.pl
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. gselectronic
  2. ts-253be
  3. george2002
  4. czerwona dioda
  5. ts453be
  6. Zepsuty QNAP 253Be